INTENCJE MSZY ŚW. 17/06/2018 - 31/12/2018
(zastrzegamy prawo do zmian!)

Niedziela 17 czerwca 2018 XI Niedziela Zwykła

Wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika; św. Aliny z Forest, męczennicy; św. Grzegorza Barbarigo, biskupa

8:00

Za zm. rodziców Renatę i Alojzego Wyrobek, zm. Ryszarda Hałas i pokrewieństwo Hałas-Wyrobek-Sochiera.

10:30

Za zm. męża Jana Kupka w 25. rocznicę śmierci, braci Ryszarda i Józefa, siostry Helenę, Dorotę i Lidię, szwagierkę Felicję, dwóch szwagrów, rodziców Józefa i Martę Kupka, Henryka i Jadwigę Mraczny, syna Gerarda, dziadków, rodzeństwo z obu stron i dusze w czyśćcu cierpiące.

Poniedziałek 18 czerwca 2018 

św. Elżbiety z Schönau, dziewicy i zakonnicy

7:00

Za zm. Annę i Augustyna Rzytki, Annę Tumulka, zm. z pokrewieństwa Rzytki-Perenc-Tumulka, zm. kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące.

Wtorek 19 czerwca 2018 

św. Romualda z Camaldoli, opata; św. męczenników Gerwazego i Protazego; bł. Tomasza Woodhouse, męczennika

18:00

Za zm. Adelajdę i Jerzego Malik, rodziców Emmę i Antoniego Grzesik, Franciszka Malik, Elfrydę i Juliusza Halczok, zm. dzieci, Ernesta Krasek, Helenę i Alfonsa Mrowiec, syna Gerarda i dusze w czyśćcu cierpiące.

Środa 20 czerwca 2018 

bł. Benigny, dziewicy i męczennicy; św. Wincenty Gerozy, dziewicy; bł. Jana Gavana, kapłana i męczennika

7:00

Za zm. siostrę zakonną Edwinę Wojciaczyk i za zm. z pokrewieństwa Wojciaczyk-Kobza.

18:00

Za zm. Maksymiliana Reichel, syna Gerarda, dziadków i zm. z pokrewieństwa Reichel, zm. rodziców Rozalię i Ignacego Mydla, syna Gerarda, córkę Elfrydę i zm. z pokrewieństwa Mydla-Perenz.

Czwartek 21 czerwca 2018 

Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika; Najświętszej Maryi Panny Opolskiej; Najświętszej Maryi Panny z Góry Iglicznej, Przyczyny naszej radości

18:00

Za zm. męża Engelberta Swolana, rodziców Bronisławę i Józefa, synów Leona i Franciszka, córkę Reginę, Gertrudę i Ludwika Kocur, syna Richarda, synową Marię, Krystiana Cyranek, Stanisława Kania, Mateusza Lach oraz za zm. z rodzin Panicz-Mrachacz i dusze w czyśćcu cierpiące.

Piątek 22 czerwca 2018 

św. Paulina z Noli, biskupa; św. Jana Fishera, biskupa i Tomasza More - męczenników

18:00

Za zm. rodziców Annę i Leonarda Habrom, Jadwigę i Bronisława Kaczyński, pokrewieństwo i dusze w czyśćcu cierpiące.

Sobota 23 czerwca 2018 

św. Józefa Cafasso, kapłana

11:00

Chrzest Maja Kałuża.

18:00

Za zm. Jana i Zofię Komorek, syna Huberta, zięcia Antoniego Krybus, rodziców, rodzeństwo, dziadków Komorek-Krybus-Wallach.

Niedziela 24 czerwca 2018 XII Niedziela Zwykła

Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

8:00

Za zm. Karola i Monikę Jasny, rodziców, rodzeństwo, Antoniego i Klarę Szczuka, córkę Annę Burdzik, Pawła Korycik, żonę Stanisławę, syna Jerzego oraz za zm. z rodzin Leśniok, Szczuka i Jasny.

10:30

Za zm. rodziców Franciszkę i Jerzego Kroker, syna Jerzego, zm. Annę i Jana Brzoska, córkę, 4 synów, 4 synowe i zm. Józefa Jarosz.

Poniedziałek 25 czerwca 2018 

bł. Doroty z Mątowów; św. Wilhelma z Vercelli, opata; Najświętszej Maryi Panny Gostyńskiej; bł. Marii Lhuilier, dziewicy i męczennicy

7:00

Za zm. Hildegardę Wallach.

Wtorek 26 czerwca 2018 

św. męczenników Jana i Pawła; św. Josemar Escriv de Balaguer, kapłana; św. Zygmunta Gorazdowskiego, kapłana; bł. Andrzeja Jacka Longhin, biskupa

18:00

Za zm. Huberta Malik, rodziców, Elfrydę Malik, 2 mężów, 2 córki, syna Jerzego, synową Adelę, Anielę Tumulka, braci, siostrę, męża, córkę Teresę, Różę Piątek, męża, Annę Cieślik, męża, Wojciecha Gładysz, żonę, synów, synową i zm. kapłanów.

Środa 27 czerwca 2018 

św. Cyryla Aleksandryjskiego, biskupa i doktora Kościoła; Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy; św. Emmy z Gurk

7:00

Za zm. Antoniego Szczuka, żonę Klarę, córkę Annę, synową Ritę, wnuka Alojzego, Annę Burdzik oraz pokrewieństwo Szczuka-Leśniok-Burdzik.

Czwartek 28 czerwca 2018 

Wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika; bł. Jakuba z Ghaziru, kapłana

18:00

Za zm. Łucję Lach, syna Bernarda, żonę Marię, Gerarda Pluta, rodziców Józefa i Marię Lach, Józefa i Marię Pańczyk oraz zm. z pokrewieństwa.

Piątek 29 czerwca 2018 

Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła

18:00

Za zm. Franciszka Badurczyk, 2 żony, 2 synów, Annę Krybus, Alfreda Griegel, brata Jerzego, rodziców, Jerzego Koska, rodziców, brata Reinholda, szwagra Jerzego, Gabrielę Kozdój, męża, zięcia i dziadków Urbisz-Koska.

Sobota 30 czerwca 2018 

św. Pierwszych Męczenników Świętego Kościoła Rzymskiego; św. Władysława; bł. Rajmunda Lull, męczennika; bł. Januarego Marii Sarnelli, kapłana

11:00

Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Lidii Konieczny z okazji 85. rocznicy urodzin oraz o błogosławieństwo w rodzinach Konieczny-Cycon-Przybyła.

14:00

Chrzest Jakub Adam Kobza

18:00

Za zm. męża i ojca Bogdana Pawlak w pierwszą rocznicę śmierci.

Niedziela 1 lipca 2018 XIII Niedziela Zwykła

św. Ottona z Bambergu, biskupa; św. Teobalda z Provins, pustelnika

7:30

Za zm. żonę Elżbietę Tumulla w rocznicę śmierci.

9:00

Za zm. rodziców Annę i Sylwestra Czogała, zm. rodzeństwo i pokrewieństwo. Zm. Teresę i Jerzego Grzywocz, syna Michała i dusze w czyśćcu cierpiące.

10:30

Za zm. Pawła Gali, siostrę zakonną Korsynię, rodziców, rodzeństwo i pokrewieństwo. Zm. Franciszka i Józefę Chrubasik i pokrewieństwo, zm. Marię i Aleksandra Lepszy, zm. kapłanów i siostry zakonne.

Poniedziałek 2 lipca 2018 

Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej; św. Bernardyna Realino, kapłana; Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej Matki Jedności; Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej

7:00

W intencji Parafian.

Wtorek 3 lipca 2018 

święto św. Tomasza Apostoła

18:00

Za zm. Annę Kuśka, Józefa i Franciszkę Kuśka, Jana i Jadwigę Kuśka, Piotra i Ernestynę Wolnik oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.

Środa 4 lipca 2018 

św. Elżbiety Portugalskiej, królowej; bł. Piotra Jerzego Frassatiego, tercjarza; bł. Marii od Ukrzyżowanego (Curcio), zakonnicy

7:00

Za zm. Annę Tumulka, rodziców Marię i Józefa Perenc, Agnieszkę i Wiktora Tumulka, 2 synów, Andrzeja Niestrój, Ernę Stuchły, sąsiadów Emmę i Eryka Plisz, Piotra Luda, zm. kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące.

Czwartek 5 lipca 2018 

św. Marii Goretti, dziewicy i męczennicy; św. Antoniego Marii Zaccarii, kapłana i zakonnika; św. Atanazego z góry Athos, opata

18:00

Za zm. Aleksandra i Marię Lepszy, Emila i Bronisławę Mika, siostrę Matyldę i Flawiana, Agnieszkę Mika, Pawła Gali, siostrę zakonną Korsynię i zm. z pokrewieństwa.

Piątek 6 lipca 2018 

Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy i zakonnicy; św. Dominiki, dziewicy i męczennicy

7:00

W intencji czicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. nabożeństwo do Serca Jezusowego.

18:00

Za zm. Marię i Augustyna Sochiera, 2 synów, synową, 2 córki i dusze w czyśćcu cierpiące.

Sobota 7 lipca 2018 

bł. Benedykta XI, papieża; św. męczenników Grzegorza Grassi biskupa, Herminii dziewicy i Towarzyszy; bł. Marii Romero Meneses, zakonnicy

8:00

W intencji czcicieli Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, zwłaszcza Róż Różańcowych. Po Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

11:00

Do Bożej Opatrzności, za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Marii Kerner-Piecha z okazji 80. rocznicy urodzin.

Niedziela 8 lipca 2018 XIV Niedziela Zwykła

Wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana; św. Eugeniusza III, papieża; św. Edgara Spokojnego, króla; św. Kiliana, biskupa i męczennika

8:00

Za zm. Zygmunta Okoniewski, żony Mariannę i Marię, wnuka Tomasza, Jadwigę i Jana Marek, 2 synów, 2 synowe, Annę Kuźnik, dziadków z 4 stron, zm. dzieci i dusze w czyśćcu ciepiące.

10:30

Za zm. Eryka Kara, brata Ewalda, bratową, rodziców Kara-Kszuk, rodzeństwo Godula, Annę i Dominika Pytlik, pokrewieństwo, zm. kapłanów i siostry zakonne oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

Poniedziałek 9 lipca 2018 

św. Weroniki Giuliani, dziewicy; św. męczenników Augustyna Zhao Rong i Leona Mangin, kapłanów i Towarzyszy; bł. Joanny Scopelli, zakonnicy; św. Jana z Kolonii kapłana, Jana z Osterwijk, Mikołaja Pick, Willada i Towarzyszy - męczenników z Gorkum

7:00

Za zm. Jana i Elżbietę Kryworuka, Franciszka Matusz, pokrewieństwo z 4. stron i dusze w czyśćcu cierpiące.

Wtorek 10 lipca 2018 

św. Antoniego Peczerskiego, opata; św. Jana Gwalberta, opata

18:00

Za zm. Józefa Jarosz, rodziców Pawła i Józefę, Franciszka Jurecki, żonę Anielę, Andrzeja Czogała, Hildegardę Bochenek, Józefa i Marię Krybus, Marię i Natalię Römer oraz zm. z pokrewieństwa.

Środa 11 lipca 2018 

święto św. Benedykta z Nursji, opata, patrona Europy; św. Olgi Mądrej, księżnej

7:00

Za zm. Agnieszkę i Wiktora Tumulka, synów Hiacynta i Alojzego, synową Annę, Alojzego i Gertrudę Krufczyk, syna Józefa, zm. z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.

Czwartek 12 lipca 2018 

Wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika

18:00

Za zm. Stefanię i Alfreda Szula, syna Franciszka, dziadków Wiktorię i Emanuela Żymełka, Emilię i Ernesta Garbas, Jerzego Kroker, Ludwiga Czogalla i zm. z pokrewieństwa.

Piątek 13 lipca 2018 

Wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników; św. Klelii Barbieri, dziewicy

18:00

W intencji Parafian z nabożeństwem Fatimskim.

Sobota 14 lipca 2018 

św. Kamila de Lellis, kapłana i zakonnika; św. Henryka II; bł. Jakuba de Voragine, biskupa; św. Franciszka Solano, kapłana; św. męczenników Jana Jones i Jana Wall, kapłanów; bł. Angeliny Marsciano, zakonnicy

18:00

Niedziela 15 lipca 2018 XV Niedziela Zwykła

Wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła; św. Włodzimierza I Wielkiego; św. Pompiliusza Marii Pirotti, kapłana

8:00

Za zm. Waltera Machnik w 3. rocznicę śmierci, rodziców Jadwigę i Maksymiliana, Jadwigę i Wiktora Zuber, Helenę i Pawła Wałach, Annę i Pawła Kostyrok, Elżbietę Piechula, zm. z rodzin Machnik-Zuber-Parys, zm. kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące.

10:30

Za zm. rodziców Annę i Alfonsa Przybyła, Marię i Wilhelma Muszalik, córkę Krystynę, Józefa Wycisk, Anielę i Henryka Rzytki, Maksymiliana Mika, zm. z pokrewieństwa Przybyła-Mika. [Chrzest Marcel Tumulla]

Poniedziałek 16 lipca 2018 

Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel; św. Marii Magdaleny Postel, dziewicy; św. dziewic i męczennic z Orange

7:00

14:00

Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze dla Marii Gali z Grzegorzowic z okazji 95. rocznicy urodzin. (Ks. Rzega)

Wtorek 17 lipca 2018 

św. Aleksego, wyznawcy; bł. dziewic i męczennic Teresy od św. Augustyna i Towarzyszki; bł. Pawła Piotra Gojdi, biskupa

18:00

Za zm. Teodora Wycisk, żonę Elżbietę, rodziców Wycisk-Benek, Sylwię Wycisk, Ernestynę Żyłą, córkę Wandę, zm. z rodziny Jurecki.

Środa 18 lipca 2018 

św. Szymona z Lipnicy, kapłana

7:00

Czwartek 19 lipca 2018 

św. Makryny Młodszej; bł. Ludwiki z Sabaudii, zakonnicy; św. Symmacha, papieża

18:00

Za zm. Franciszka Krybus, 2 żony, syna Alfonsa, córkę Marię i wnuka, zm. Karola i Otylię Walach, syna Józefa, Marię Gembalczyk, dziadków i pokrewieństwo, zm. kapłanów i siostry zakonne.

Piątek 20 lipca 2018 

Wspomnienie bł. Czesława, kapłana; św. Małgorzaty z Antiochii Pizydyjskiej, dziewicy i męczennicy; św. Torlaka Thorhallsson, biskupa

18:00

Za zm. żonę Krystynę Paris w 4. rocznicę śmierci.

Sobota 21 lipca 2018 

św. Wawrzyńca z Brindisi, kapłana i doktora Kościoła; św. Apolinarego, biskupa i męczennika

18:00

Za zm. Andrzeja Pol w rocznicę śmierci.

Niedziela 22 lipca 2018 XVI Niedziela Zwykła

Wspomnienie św. Marii Magdaleny

8:00

Za zm. męża Ryszarda Hałas w 3. rocznicę śmierci, zm. rodziców Hałas-Leśniok.

10:30

Za zm. Rudolfa Stromiński w 1. rocznicę śmierci.

Poniedziałek 23 lipca 2018 

święto św. Brygidy Szwedzkiej, zakonnicy, patronki Europy; bł. Wasyla Hopko, biskupa; św. Jana Kasjana

7:00

Za zm. Karola i Monikę Jasny, rodziców, rodzeństwo, Antoniego i Klarę Szczuka, córkę Annę Burdzik, Pawła Korycik, żonę Stanisławę, syna Jerzego i zm. z rodzin Leśniok, Szczuka, Jasny.

Wtorek 24 lipca 2018 

Wspomnienie św. Kingi, dziewicy; św. Krystyny z Bolseny, dziewicy i męczennicy; bł. dziewic i męczennic Marii Pilar, Teresy i Marii Angeles; bł. Marii Mercedes Prat, dziewicy i męczennicy

18:00

Za zm. rodziców Antoniego i Jadwigę Komor, Józefa i Joannę Przegendza, brata Alfonsa, rodziców z obu stron, rodzeństwo i zm. z pokrewieństwa.

Środa 25 lipca 2018 

święto św. Jakuba Starszego, Apostoła; św. Krzysztofa, męczennika

7:00

Czwartek 26 lipca 2018 

Wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny

18:00

Za wdowy.

Piątek 27 lipca 2018 

św. Innocentego I, papieża; bł. Marii Magdaleny Martinengo, dziewicy; bł. Tytusa Brandsma, kapłana i męczennika; św. Celestyna I, papieża

18:00

Za zm. Gertrudę i Wilibalda Bulla, Dorotę Bulla, Józefa Piskalla, dziadków Antoniego i Paulinę Bulla, Feliksa i Gertrudę Krybus, Marię i Augusta Komorek, syna Ewalda i pokrewieństwo.

Sobota 28 lipca 2018 

św. Wiktora I, papieża; św. Sarbeliusza Makhluf, kapłana; bł. Jana Soreth, kapłana; bł. Marii Teresy Kowalskiej, dziewicy i męczennicy

18:00

Za zm. Genowefę i Karola Bulenda, syna Antoniego, Wilhelminę i Antoniego Jurecki i za zm. z rodzin Bulenda-Komor-Jurecki.

Niedziela 29 lipca 2018 XVII Niedziela Zwykła

Wspomnienie św. Marty; św. Olafa II

8:00

Za zm. Henryka i Helenę Górecki, Floriana i Elżbietę Kichniawy, Agnieszkę Kirchniawy, Józefa i Jadwigę Krybus, zm. dzieci, Wiktora i Martę Górecki, Marię i Franciszka Kusidło, pokrewieństwo i dusze w czyśćcu cierpiące.

10:30

Za zm. Leona Tumulla, 2 braci, synową Elżbietę, rodziców Karola i Marię Tumulla, dziadków z 2 stron, Alfreda Nowak, żonę Małgorzatę, Zbigniewa Dzydzyk, Jadwigę i Emanuela Dyrska, syna Jerzego, żonę Zofię i zm. z pokrewieństwa Tumulla-Dyrska-Janik.

Poniedziałek 30 lipca 2018 

św. Piotra Chryzologa, biskupa i doktora Kościoła; bł. męczenników z zakonu bonifratrów: Brauliusza Marii Corres, Fryderyka Rubio - kapłanów i Towarzyszy

7:00

Za zm. rodziców Annę i Henryka Filip, Jana Wrazidło, dziadków Edwarda i Albertynę Pater, Ignacego i Bronisławę Filip, Agnieszkę Jendrzejczyk i zm. z pokrewieństwa.

Wtorek 31 lipca 2018 

Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana; bł. Zdzisławy Schelingowej, zakonnicy

18:00

Za zm. rodziców Wiktorię i Oswalda Ksol, Różę i Jana Gawlik, Henryka Helich i za zm. z pokrewieństwa Gawlik-Ksol-Rozga-Niedziela, zm. Urszulę i Józefa Grzesik i Różę Pawlik.

Niedziela 5 sierpnia 2018 XVIII Niedziela Zwykła

Najświętszej Maryi Panny Śnieżnej; św. Oswalda, króla i męczennika

8:00

Za zm. Franciszka Kusidło, dwie żony, córkę Ritę, wnuka Rudolfa, Wiktora i Martę Górecki, syna Henryka, synową Helenę, rodziców Anielę Krybus, męża Józefa, syna Alfonsa i całe pokrewieństwo

10:30

Za zm. Józefa Ficoń, rodziców Helenę i Alojzego, Jerzego i Amalię Ficoń, Edwarda Mrowiec, Józefa Kitel, zm. z pokrewieństwa Ficoń-Mrowiec-Kitel-Piontek i dusze w czyśćcu cierpiące.

Środa 8 sierpnia 2018 

Wspomnienie św. Dominika Guzman, kapłana

18:00

Za zm. Józefa Piskalla, rodziców Józefa i Franciszkę, Augustyna i Marię Komorek, poległego syna Ewalda, starzyków z obu stron i za zm. Łucję Wranik.

Piątek 10 sierpnia 2018 

święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; bł. Amadeusza Portugalskiego, zakonnika

18:00

Za zm. rodzocw Jerzego i Annę Krybus oraz zm. z rodzin Krybus, Stanek, Pacharzyna i Mandrysz.

Niedziela 12 sierpnia 2018 XIX Niedziela Zwykła

św. Joanny Franciszki de Chantal, zakonnicy; bł. Innocentego XI, papieża; bł. Izydora Bakanji, męczennika; bł. Karola Leisnera, kapłana i męczennika

8:00

Za zm. Bronisława Krybus, zm. rodziców Helenę i Ferdynanda dziadków z 2 stron, sąsiadów, zm. z pokrewieństwa Krybus-Żyła i za dusze w czyśćcu cierpiące.

10:30

Za zm. Franciszka Badurczyk, rodziców, brata Wernera, szwagrów, teściów, Ludwika Moskwa, Annę Kribus i pokrewieństwo Badurczyk-Kurzela.

Poniedziałek 13 sierpnia 2018 

św. męczenników Poncjana papieża i Hipolita kapłana; św. Maksyma Wyznawcy; bł. Mare az Aviano, kapłana; bł. męczenników Filipa Munarriz kapłana i Towarzyszy; Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej

18:00

W intencji Parafian z nabożeństwem fatimskim.

Wtorek 14 sierpnia 2018 

Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe, kapłana i męczennika; św. Meinarda, biskupa

18:00

Za zm. Helenę Mrowiec, męża Alfonsa, syna Gerarda, rodziców z obu stron i dusze w czyśćcu cierpiące.

Środa 15 sierpnia 2018 

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny; Najświętszej Maryi Panny z Rokitna; Matki Bożej Zwycięskiej; Najświętszej Maryi Panny z Kalwarii Pacławskiej; św. Tarsycjusza, męczennika

8:00

Za zm. Annę i Konrada Kiszka, zm. córki, zięciów, Johannę i Roberta Pendzialek, pokrewieństwo Kiszka-Komor-Pendzialek i dusze w czyśćcu cierpiące.

10:30

Za zm. Helenę Jasny w 1. rocznicę śmierci.

Czwartek 16 sierpnia 2018 

św. Stefana Węgierskiego; św. Rocha; bł. Marii Sagrario od św. Alojzego Gonzagi, dziewicy i męczennicy

11:00

Ślub - Bulla Karina, Porombka Krzysztof.

18:00

Za zm. Alfonsa Kałuża, braci, rodziców, Gertrudę i Wilhelma Rzytki, syna Leonarda, Annę Kocur, rodziców, rodzeństwo i zm. z pokrewieństwa.

Piątek 17 sierpnia 2018 

Wspomnienie św. Jacka, kapłana; św. Alipiusza i Posydiusza, biskupów; św. Klary z Montefalco, dziewicy; św. Joanny Delanoue, zakonnicy; bł. Augustyna Anioła Mazzinghi, kapłana

18:00

Za zm. Marię Hałat, Franciszkę i Jacka Dyrszczka, 2 siostry, brata, bratową, 2 szwagrów, zm. Marię i Jana Laszczak, Jana Hałat, 3 siostry, 2 szwagrów oraz zm. kapłanów.

Sobota 18 sierpnia 2018 

św. Heleny; bł. Sancji Szymkowiak, zakonnicy; św. Alberta Hurtado, kapłana; bł. kapłanów i męczenników z Rochefort

14:00

Nabożeństwo za roczne dziecko Elenę Lerch.

18:00

Za zm. Henryka Kurek w 8. rocznicę śmierci, rodzeństwo, ojca Bernarda, wnuka Adama i zm. z pokrewieństwa.

Niedziela 19 sierpnia 2018 XX Niedziela Zwykła

św. Jana Eudesa, kapłana; św. Bernarda Tolomei, opata; św. Gweryka, opata; św. Ludwika, biskupa

8:00

Za zm. rodziców Józefę i Wilhelma Krybus, rodziców, i rodzeństwo z obu stron, Annę i Joachima Rumpel, Helmuta Zbroja, Zbigniewa Łakomiec, Irenę i Joachima Schiwy, pokrewieństwo i dusze w czyśćcu cierpiące.

10:30

Za zm. Emanuela i Annę Pactwa, rodziców z obu stron, braci i siostry, zm. z pokrewieństwa Pactwa, Rzytki, Cybulski, Pawliński.

Poniedziałek 20 sierpnia 2018 

Wspomnienie św. Bernarda z Clairvaux, opata i doktora Kościoła; bł. Władysława Mączkowskiego, kapłana i męczennika

7:00

Za zm. Annę i Leona Konieczny, córkę Renatę, Elżbietę Konieczny, Gertrudę i Ernesta Wowrek, Elżbietę Szmid, dziadków z rodzin Konieczny-Kiszka-Zgaślik i dusze w czyśćcu cierpiące.

Wtorek 21 sierpnia 2018 

Wspomnienie św. Piusa X, papieża; bł. Brunona Zembola, zakonnika i męczennika

18:00

Za zm. Wilhelma Waniek, syna Alojzego, Feliksa i Martę Waniek, Alojzego i Emmę Krakowczyk, syna Stanisława, córkę Natalię oraz pokrewieństwo Waniek-Krakowczyk.

Środa 22 sierpnia 2018 

Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej; św. męczenników Agatonika i Towarzyszy

7:00

Za zm. Elżbietę Lampka, ojca Viktora Lampka, 2 żony, dzieci, Antoniego i Monikę Zgaślik, Elżbietę Krybus, Annę Figura i zm. z pokrewieństwa.

Czwartek 23 sierpnia 2018 

św. Róży z Limy, dziewicy; bł. Bernarda z Offidy, zakonnika; bł. Władysława Findysza, kapłana i męczennika

18:00

Za zm. Gertrudę Wydra, męża Józefa, Elfrydę i Fryderyka Mainczyk, zm. rodziców i pokrewieństwo Mainczyk-Żymełka-Koska-Wydra.

Piątek 24 sierpnia 2018 

święto św. Bartłomieja Apostoła; św. Emili de Vialar, dziewicy i zakonnicy

18:00

Za zm. Jadwigę i Stanisława Boroń, rodziców i rodzeństwo z obu stron, Marię i Jana Kenig, pokrewieństwo i dusze w czyśćcu cierpiące.

Sobota 25 sierpnia 2018 

św. Józefa Kalasantego, kapłana; św. Ludwika IX; bł. Marii (Baourdy) od Jezusa Ukrzyżowanego (Małej Arabki), dziewicy

11:00

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Teresy Przybyła z okazji 80. rocznicy urodzin.

12:30

Z okazji 50. rocznicy małżeństwa Stefanii i Mariana Sosiński z Brzeźnicy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej jak również o opiekę dla całej rodziny. (ks. Rzega)

Niedziela 26 sierpnia 2018 XXI Niedziela Zwykła

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej; św. Joanny Elżbiety Bichier des Ages, dziewicy; św. Teresy od Jezusa Jornet e Ibars, dziewicy

8:00

Za zm. rodziców Bronisławę i Ignacego Filip, syna Henryka, synową Annę, zięcia Alfreda, Wilhelminę i Antoniego Jurecki, Gerdę i Rudolfa Mokrosz, zm. z pokrewieństwa Filip-Cienskowski-Mokrosz-Jendrzejczyk, zm. kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące.

10:30

Za zm. Łucję i Wincentego Wochnik, rodziców i rodzeństwo z obu stron, Helenę i Teodora Kretek i pokrewieństwa Wochnik-Mika-Kretek.

16:00

Odpust Ligota

Poniedziałek 27 sierpnia 2018 

Wspomnienie św. Moniki

7:00

Za zm. Gertrudę i Alojzego Krufczyk, syna Józefa, zięciów Hiacynta Tumulka i Eugeniusza Knura, zm. rodziców, pokrewieństwo i dusze w czyśćcu cierpiące.

Wtorek 28 sierpnia 2018 

Wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

18:00

Za zm. rodziców Wincentego i Bertę Gawlik, córkę Annę, zięcia Jana, wnuczkę Marię, Marię i Antoniego Kocur, córkę Felicytę, zięcia Ryszarda, rodzeństwo, rodziców z 4 stron, Helmuta Kubanek, Marię i Jana Siwoń, córkę Martę, pokrewieństwo Gawlik-Kocur-Siwoń-Dziadzia i zm. kapłanów.

Środa 29 sierpnia 2018 

Wspomnienie Męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela; bł. Beatrycze z Nazaretu, dziewicy; bł. Teresy Bracco, dziewicy i męczennicy

7:00

Czwartek 30 sierpnia 2018 

św. Małgorzaty Ward, męczennicy; św. Gwaryna i Amadeusza, biskupów; bł. Junipera Serra, kapłana; Przebicia serca św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

18:00

Za zm. rodziców Różę i Henryka, Józefa i Jadwigę Kusidło, Edmunda i Marię Kusidło, dzieci, ciotkę Elżbietę, zięcia Lazara Marynkowicz, Pawła Świętek, Franciszka i Marię Wochnik, dzieci, 3 synowe, Andrzeja Wochnik, Bernarda Wochnik, Jerzego i Marię Kowol, Józefa i Jadwigę Janik, Leona Janik, Gertrudę Kocur, Tomasza Piela i pokrewieństwo Janik-Kusidło-Wochnik.

Piątek 31 sierpnia 2018 

św. Rajmunda Nonnat, kardynała; św. Józefa z Arymatei; św. Nikodema; św. Arystydesa Marcjanusa, męczennika; św. Jan z Riły, pustelnika; bł. Piotra Tarrs y Claret, kapłana

18:00

Za zm. Mateusza Lach w 1. rocznicę śmierci.

Sobota 1 września 2018 

Wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy; św. Teresy Małgorzaty Redi od Najświętszego Serca Jezusa, dziewicy; Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju; Jozuego, praojca

11:00

Do Bożej Opatrzności i Miłosierdzia Bożego z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Stefanii Kara z okazji 80. rocznicy urodzin.

18:00

Za zm. rodziców Marię i Mikołaja Hallas, męża Jana Zymelka, 2 braci, 2 siostry, rodziców Bertę i Jana, pokrewieństwo Zymelka, Hallas i dusze w czyśćcu cierpiące.

Niedziela 2 września 2018 XXII Niedziela Zwykła

św. Wilhelma, biskupa; bł. męczenników Jana Franciszka Burt, Apolinarego Morel, Seweryna Girault oraz Towarzyszy; św. Beatrycze z Silvy, dziewicy

7:30

Za zm. Stanisława i Władysławę Knap, synów Jana i Alfreda, Marię i Franciszka Kusidło, córkę Ritę, wnuka Rudolfa i za zm. z pokrewieństwa.

9:00

Za zm. Jerzego Koska i Gabrielę Kozdój w 7. rocznicę śmierci, zm. męża, pokrewieństwo.

10:30

Za zm. Kazimierza Bajerskiego, Ewę i Michała Bajerskich, Włdysława Dobosz, Józefę Kołacińską, Rene Marchuta oraz zm. z rodzin Bajerski-Dobosz-Kościółek.

14:00

nabożeństwo

Poniedziałek 3 września 2018 

Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; św. Marinusa, pustelnika

7:00

Za zm. rodziców Genowefę i Jana Nowak, Marię i Maksymiliana Kołodziejczyk, synów Alfreda i Alojza, synowe Różę i Małgorzatę, dziadków i zm. z pokrewieństwa Kołodziejczyk, Nowak, Filip.

Wtorek 4 września 2018 

św. Rozalii, dziewicy; bł. męczennic z Nowogródka - Marii Stelli i Towarzyszki; Najświętszej Maryi Panny Matki Pocieszenia; bł. Jana Karola M. Bernard du Cornillet, Jana Franciszka Bonnel de Pradal i Klaudiusza Ponse, kapłanów i męczenników; Mojżesza, proroka i prawodawcy

18:00

Za zm. rodziców Zytę i Alfonsa Sowa, synów Ryszarda i Norberta, ojca Alfonsa Niestatek, syna Rafała, córkę Weronika i zm. z pokrewieństwa.

Środa 5 września 2018 

św. Matki Teresy z Kalkuty, dziewicy i zakonnicy; św. Wiktoryna, męczennika

7:00

Za zm. Władysława Wańczura, rodziców, rodzeństwo, Ludwika i Anastazję Winkler, dzieci, synowe i zięciów, Lucynę i Józefa Karpińskiego, syna Edwarda, 2 synowe i dusze w czyśćcu cierpiące.

Czwartek 6 września 2018 

św. Magnusa z Füssen

18:00

Za zm. Jana i Gerarda Lankocz, rodziców Jadwigę i Wilhelma, Józefa Lankocz, 3 żony, Marię i Emanuela Kłosek, zm. dzieci, Alfonsa Kałuża, Katarzynę Lankocz, Henryka Wyrtki, jego rodziców Jadwigę i Konrada oraz całe pokrewieństwo.

Piątek 7 września 2018 

św. Melchiora Grodzieckiego, kapłana i męczennika; bł. Ignacego Kłopotowskiego, kapłana

7:00

W intencji czicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. nabożeństwo do Serca Jezusowego.

18:00

Za zm. Jerzego Kołodziej, Barbarę i Leona Zyszka, Huberta Parys, zm. z rodzin Mika-Parys-Kołodziej-Zyszka, zm. kapłanów, siostry zakonne i dusze w czyśćcu cierpiące.

Sobota 8 września 2018 

święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny; bł. Serafiny de Montefeltro; Najświętszej Maryi Panny Gietrzwałdzkiej; bł. Alana de la Roche, kapłana; bł. Fryderyka Ozanama

8:00

W intencji czcicieli Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, zwłaszcza Róż Różańcowych. Po Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

18:00

W intencji zm. Parafian z procesją na cmentarz.

Niedziela 9 września 2018 XXIII Niedziela Zwykła

św. Piotra Klawera, kapłana; bł. Anieli Salawy, dziewicy; św. Piotra z Pbrac, kapłana; bł. Jakuba Laval, kapłana; bł. Marii Eutymi Üffing, dziewicy i zakonnicy

7:30

Za zm. Joachima Szymonik, syna Franciszka i za zm. z rodzin Szymonik-Golasz-Makulik.

9:00

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Pauliny i Alojzego Jasny z okazji 60. rocznicy ślubu.

10:30

Suma Odpustowa.
Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże z okazji urodzin. [Nie pisać do gazetki!]

Poniedziałek 10 września 2018 

św. Pulcherii; bł. Ogleriusza, opata; bł. Franciszka Grate, zakonnika; św. Mikołaja z Tolentino, kapłana

7:00

Wtorek 11 września 2018 

św. męczenników Prota i Hiacynta; św. Jana Gabriela Perboyre, kapłana i męczennika

18:00

Za zm. rodziców Emmę i Antoniego Grzesik, córkę Adelę, męża Jerzego, zm. rodziców, rodzeństwo z obu stron, Ernesta Krasek, rodziców i dusze w czyśćcu cierpiące.

Środa 12 września 2018 

Najświętszej Maryi Panny Piekarskiej; św. Gwidona z Anderlecht; Najświętszego Imienia Maryi; Najświętszej Maryi Panny Rzeszowskiej; św. Piotra z Tarentaise, biskupa; bł. Marii od Jezusa, dziewicy

7:00

Czwartek 13 września 2018 

Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła

18:00

(szkolna) W intencji Parafian z nabożeństwem fatimskim

Piątek 14 września 2018 

święto Podwyższenia Krzyża Świętego; św. Alberta, biskupa

18:00

Za zm. Marię Przybyła, Jerzego i Hildegardę Kretek, Jerzego Przybyła i za zm. z pokrewieństwa Kretek-Przybyła.

Sobota 15 września 2018 

Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej; św. Katarzyny Genueńskiej

7:30

Za zm. Annę Bulenda, męża Wilhelma, rodziców z obu stron i pokrewieństwo Bulenda-Lampka.

Niedziela 16 września 2018 XXIV Niedziela Zwykła

Wspomnienie św. męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa; św. Edyty, ksieni

8:00

Za zm. z rodziny Matras-Lampka.

10:00

Dożynkowa

Poniedziałek 17 września 2018 

św. Roberta Bellarmin, biskupa i doktora Kościoła; św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa; św. Hildegardy z Bingen, dziewicy i doktora Kościoła; św. Jana Macas, zakonnika; stygmatów św. Franciszka z Asyżu; św. Piotra z Arbus, męczennika; św. Marcina z Finojosa, biskupa

7:00

Wtorek 18 września 2018 

święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski

18:00

Za zm. Małgorzatę i Józefa Foltys, córkę Reginę, synów Bernarda i Henryka, rodziców, rodzeństwo z obu stron i za zm. z pokrewieństwa.

Środa 19 września 2018 

św. Januarego, biskupa i męczennika; św. Franciszka Marii z Camporosso, zakonnika; św. Józefa z Kupertynu, kapłana; bł. Gerharda Hirschfelder, kapłana i męczennika; Najświętszej Maryi Panny z La Salette

7:00

Czwartek 20 września 2018 

Wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Tae-gon kapłana, Pawła Chong Ha-sang i Towarzyszy

18:00

Z zm. Ernesta Dyrska, rodziców, siostrę Olgę, męża Alojzego i dusze w czyśćcu cierpiące.

Piątek 21 września 2018 

święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

18:00

Za zm. Franciszka Klima, rodziców Marię i Roberta, bratanka Adriana, Jadwigę i Wilhelma Dziadzia, zm. z rodzin Kocur-Klima, zm. kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące.

Sobota 22 września 2018 

św. Maurycego i Towarzyszy, męczenników; bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, zakonnicy; św. Emmerana, męczennika; św. Ignacego z Santhia, kapłana; bł. Jana Marii od Krzyża Mendez, kapłana i męczennika; bł. Tomasza Sitjar, kapłana i Towarzyszy męczenników; bł. Dionizego Pamplona kapłana i Towarzyszy męczenników

11:00

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Krystyny i Jerzego Gawlik z okazji urodzin.

18:00

Za zm. męża Antoniego Konieczny, rodziców, rodzeństwo, teściów, 2 szwagrów, Katarzynę Miłota i za zm. z pokrewieństwa Konieczny-Wolnik.

Niedziela 23 września 2018 XXV Niedziela Zwykła

Wspomnienie św. ojca Pio z Pietrelciny, kapłana; św. Linusa, papieża i męczennika

8:00

Za zm. Stanisława Kitel w 3. rocznicę śmierci.

10:30

Do Bożej Opatrzności o błogosławieństwo Boże i opiekę Anioła Stróża dla rocznego dziecka Marcela Depta, jego rodziców i chrzestnych.

Poniedziałek 24 września 2018 

św. Gerarda, biskupa i męczennika; bł. Kolumby Gabriel, zakonnicy; Znalezienia ciała św. Klary z Asyżu; św. Tekli, dziewicy i męczennicy; bł. Hermana Kaleki; bł. Antoniego Marcina Slomka, biskupa

7:00

Wtorek 25 września 2018 

Wspomnienie św. Władysława z Gielniowa, kapłana; św. Kleofasa, ucznia Pańskiego

18:00

Za zm. Jana Grabacz, Paulinę i Józefa Konieczny, synowe Elżbietę i Jadwigę, synów Wilhelma i Franciszka, Agnieszkę Konieczny, 2 mężów, syna Alojzego, Gertrudę Grabacz i Wiktorię Konieczny.

Środa 26 września 2018 

św. męczenników Kosmy i Damiana; św. męczenników Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy; św. Elzeara i bł. Delfiny, małżonków; św. Ketyla, kapłana; św. Nila Młodszego, opata; bł. Kaspara Stanggassingera, kapłana; bł. Aureliusza z Vinalesa kapłana i Towarzyszy, męczenników; Najświętszej Maryi Panny Leśniańskiej

7:00

Czwartek 27 września 2018 

Wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana

18:00

Za zm. Alojzego Krettek, żony Helenę i Dorotę, Reginę i Gerarda Piela, rodziców, ojca misjonarza Józefa Krettek, Hermana Kałuża, Wiktorię i Franciszka Badura, Rudolfa Chowaniec i zm. z pokrewieństwa.

Piątek 28 września 2018 

Wspomnienie św. Wacława, męczennika; bł. Ferdynanda i Towarzyszy, męczenników

18:00

Za zm. mężów Maksymiliana i Bernarda, zm. rodziców z obu stron, Agnieszkę i Franciszka Piperek, synów Jana i Antoniego, synową, Józefa Szyndzielorz, zm. kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące.

Sobota 29 września 2018 

święto św. Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela

11:00

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Anieli Fitzoń z okazji 80. rocznicy urodzin.

14:00

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Moniki Krettek z okazji 60 rocznicy urodzin.

Niedziela 30 września 2018 XXVI Niedziela Zwykła

Wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła; św. Grzegorza Oświeciciela, biskupa

8:00

Za zm. Jadwigę i Antoniego Pohl, syna Antoniego, Marię i Józefa Jaskulla, córkę, syna, synową, zm. rodziców i rodzeństwo z 4 stron, zm. z pokrewieństwa, Reinholda Paszek, dusze w czyśćcu cierpiące i za zm. kapłanów.

10:30

Za zm. Jadwigę Kubina, rodziców Antoniego Badurczyk, żony Klarę i Bertę, zm. dzieci Stefanię i Ruth, zięciów Wolfganga i Edwarda, Jana Kubina, żony Martę i Genowefę, dzieci Zofię i Eryka i pokrewieństwo Badurczyk-Kubina.

Poniedziałek 1 października 2018 

Wspomnienie św. Teresy Od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła; św. Remigiusza, biskupa; św. Romana Hymnografa, diakona

7:00

Za zm. Agnieszkę Jendrzejczyk, rodziców, 2 siostry, 6 braci, Elżbietę Jendrzejczyk, Otylię i Antoniego Jendrzejczyk, Alfreda Cienskowski, zm. sąsiadów, zm. z pokrewieństwa Jendrzejczyk-Filip-Cienskowski, zm. ks. proboszczów Siwonia i Mainkę oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

Wtorek 2 października 2018 

Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

18:00

Za zm. Alojzego Szczuka, matkę Ritę, Pawła Mika, zm. z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu ciepiące.

Środa 3 października 2018 

św. Franciszka Borgiasza, kapłana; św. Chrodeganga, biskupa; bł. Kolumbana Józefa Marmion, kapłana

7:00

Za zm. Augustyna Szmańta, żonę Marię, Bernarda Kurek, dzieci, wnuka Adama i zm. z pokrewieństwa.

Czwartek 4 października 2018 

Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu

18:00

Za zm. Antoniego i Marię Wochnik, Łucję Wolnik, matkę Annę, Paulinę Wczasek, męża Stefana i rodziców z obu stron.

Piątek 5 października 2018 

Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy; bł. Rajmunda z Kapui, kapłana; bł. Alberta Marvelli; bł. Franciszka Ksawerego Seelos, kapłana; bł. Bartolo Longo

7:00

W intencji czicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. nabożeństwo do Serca Jezusowego.

18:00

Za zm. Erykę i Gerarda Krybus, brata Antoniego, rodziców Agatę i Antoniego Krybus, Pawła Sługa, 2 żony, Łucję i Antoniego Zimny, Marię i Bernarda Czerny i za zm. z pokrewieństwa Zimny-Koberski i za dusze w czyśćcu cierpiące. (Po Mszy św. błogosławieństwo św. Błażeja)

Sobota 6 października 2018 

św. Brunona Kartuz, opata; bł. Jakuba Alojzego de San Vitores, kapłana i męczennika; św. Marii Franciszki od Pięciu Ran Pana Jezusa, dziewicy; bł. Innocentego z Berzo, kapłana

8:00

W intencji czcicieli Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, zwłaszcza Róż Różańcowych. Po Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

18:00

Za zm. Krystynę Hajkowicz w 1. rocznicę śmierci.

Niedziela 7 października 2018 XXVII Niedziela Zwykła

Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej; św. Justyny z Padwy, dziewicy i męczennicy

7:30

Za zm. Pawła Pietruszka, rodzeństwo, rodziców Annę i Antoniego, Helenę i Henryka Kubina, Elżbietę i Joachima Szynol i dusze w czyśćcu cierpiące.

9:00

Za zm. rodziców Joachima i Jadwigę Ficoń, szwagra, Henryka Urbański, zm. z pokrewieństwa z rodzin Ficoń, Sochiera, Gwóźdź, zm. kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące.

10:30

Za zm. Jadwigę i Rudolfa Strominski, Annę i Adolfa Wiesiolek, rodziców, dziadków z obu stron, zm. Franciszka Strominski, 2 żony zm. dzieci, zm. Reinharda Kużela, zm. z rodzin Strominski-Wiesiolek-Halamoda, pokrewieństwo, zm. kapłanów, siostry zakonne i dusze w czyśćcu cierpiące.

14:00

nabożeństwo

Poniedziałek 8 października 2018 

św. Pelagii, męczennicy

7:00

Za zm. Franciszka Leśniok, żony Annę i Jadwigę, Anielę Leśniok, pokrewieństwo, Anielę i Alojzego Bulenda, rodziców, zm. kapłanów i siostry zakonne.

Wtorek 9 października 2018 

Wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa; św. Cyryla Bertrama i Towarzyszy, męczenników; św. Ludwika Bertranda, kapłana; Abrahama, patriarchy

18:00

Za zm. Karola i Otylię Walach, syna Józefa, Franciszka Krybus, 2 żony, syna Alfonsa, córkę Marię, wnuka, Marię Gembalczyk, dziadków, pokrewieństwo, zm. kapłanów i siostry zakonne.

Środa 10 października 2018 

św. męczenników Dionizego biskupa i Towarzyszy; św. Jana Leonardi, kapłana; bł. Marii Angeli Truszkowskiej, dziewicy; św. męczenników Daniela i Towarzyszy; św. Jana z Bridlington, kapłana; św. Tomasza z Villanova, biskupa; św. Paulina z Yorku, biskupa

7:00

Za zm. Antoniego Krybus, rodziców, rodzeństwo, Zofię i Jana Komorek, syna Huberta, Leszka Pawińskiego, zm. kapłanów i zm. z pokrewieństwa Komorek-Krybus-Wallach.

Czwartek 11 października 2018 

św. Aleksandra Sauli, biskupa; św. Jana XXIII, papieża; św. Brunona I Wielkiego z Kolonii, biskupa

18:00

Za zm. Marię Parys w 2. rocznice śmierci, Annę i Franciszka Parys, Annę i Roberta Mika oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

Piątek 12 października 2018 

bł. Jana Beyzym, kapłana; św. Serafina z Montegranaro, zakonnika; św. Edwina

18:00

Za zm. Adelajdę i Jerzego Malik, rodziców Emmę i Antoniego Grzesik, Franciszka Malik, Elfrydę i Juliusza Halczok, zm. dzieci, Ernesta Krasek, Helenę i Alfonsa Mrowiec, syna Gerarda i dusze w czyśćcu cierpiące.

Sobota 13 października 2018 

Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana; bł. Aleksandry Marii da Costa, dziewicy; św. Teofila z Antiochii, biskupa

11:00

Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże na dalsze lata dla Teresa i Adolfa Jaskulla z okazji 60. rocznicy ślubu.

18:00

W intencji Parafian z nabożeństwem Fatimskim.

Niedziela 14 października 2018 XXVIII Niedziela Zwykła

św. Kaliksta I, papieża i męczennika; św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy; bł. Radzyma Gaudentego, biskupa; św. Jana Ogilvie, kapłana i męczennika

8:00

Za zm. rodziców Franciszka i Franciszkę Kachel, dzieci, synową, zięciów, Józefa i Elfrydę Wycisk, syna Józefa, oraz za zm. z rodzin Kachel-Wycisk.

10:30

Za zm. Jadwigę i Ignacego Komor, zm. rodziców, rodzeństwo, pokrewieństwo, zm. Izydora Lerch, syna Bernarda, zm. z rodzin Lerch-Komor i dusze w czyśćcu cierpiące.

Poniedziałek 15 października 2018 

Wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

7:00

Za zm. ks. Waltera Mainkę w 33. rocznicę śmierci.

Wtorek 16 października 2018 

św. Jadwigi Śląskiej; św. Gerarda Majelli, zakonnika; św. Gawła (Gall), opata; bł. Józefa Jankowskiego, kapłana i męczennika

18:00

Za zm. Herberta Kasek, Gertrudę i Alojzego Kasek, Stanisławę i Eugeniusza Solecki, pokrewieństwo i dusze w czyśćcu cierpiące.

Środa 17 października 2018 

Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

7:00

Czwartek 18 października 2018 

święto św. Łukasza Ewangelisty

18:00

Za zm. rodziców Annę i Leonarda Habrom, w rocznicę śmierci, męża Oswalda Bombelek, pokrewieństwo Habrom-Bombelek-Kaczyński.

Piątek 19 października 2018 

św. męczenników Jana de Brebeuf, Izaaka Jogues - kapłanów oraz Towarzyszy; św. Pawła od Krzyża, kapłana; bł. Jerzego Popiełuszko, kapłana i męczennika; św. Piotra z Alkantary, kapłana

18:00

Za zm. Stefanię i Alfreda Szula, syna Franciszka, dziadków Wiktorię i Emanuela Żymełka, Emilię i Ernesta Garbas, Jerzego Kroker, Ludwiga Czogalla i zm. z pokrewieństwa.

Sobota 20 października 2018 

Wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana

18:00

Za zm. Matyldę Grochol, rodziców Karola i Marię, rodzeństwo, dziadków Pieruszka i Grochol i zm. z pokrewieństwa Grochol-Pieruszka-Seifert.

Niedziela 21 października 2018 XXIX Niedziela Zwykła

Wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, Biskupa; św. Urszuli, dziewicy i męczennicy; św. Kaspra del Bufalo, kapłana

8:00

Za zm. Gertrudę Depta, męża Roberta, córki Łucję, Hildegardę i Bertę, zm. mężów, wnuka Oskara, szwagra Ignacego Wycisk, ojców: Mucha, Depta i za poległych na wojnie.

10:30

Za zm. Franciszka Badurczyk, rodziców, brata Wernera, Annę Krybus, Ludwika Moskwa, Franciszka i Olgę Kurzela, syna Reinharda, wnuka Gerarda i pokrewieństwo Badurczyk-Kurzela.

Poniedziałek 22 października 2018 

Wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża; św. Donata, biskupa; bł. Tymoteusza Giaccardo, kapłana; św. Salome, uczennicy Pańskiej

7:00

Za zm. Ritę Szczuka, syna, Annę Burdzik i pokrewieństwo Szczuka-Krybus.

Wtorek 23 października 2018 

św. Jana Kapistrana, kapłana; św. Józefa Bilczewskiego, biskupa; św. Seweryna Boecjusza

18:00

Za + męża Henryka, rodziców Jadwigę i Konrada Wyrtki, Katarzynę Lankocz, Józefa i Jadwigę Lankocz, rodziców Sabinę i Kazimierza Zieliński, teściów Kukiełka, Adamik, ++ kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące.

Środa 24 października 2018 

św. Antoniego Marii Claret, biskupa; bł. Jana Wojciecha Balickiego, kapłana; bł. Kontarda Ferrini; bł. Józefiny Leroux, dziewicy i męczennicy; św. Alojzego Guanella, kapłana

7:00

Czwartek 25 października 2018 

św. męczenników Chryzanta i Darii; św. Bernarda Calvo, biskupa

18:00

Za zm. Jana Grabacz, Paulinę i Józefa Konieczny, synowe Elżbietę i Jadwigę, synów Wilhelma i Franciszka, Agnieszkę Konieczny, 2 mężów, syna Alojzego, Gertrudę Grabacz, Wiktorię Konieczny i za dusze w czyśćcu cierpiące.

Piątek 26 października 2018 

św. męczenników Lucjana i Marcjana; bł. Bonawentury z Potenzy, kapłana; bł. Celiny Borzęckiej, zakonnicy; św. Fulcjusza z Pawii, biskupa; św. Dymitra z Salonik, męczennika

18:00

Za zm. Elfrydę Mainczyk, męża Fryderyka, Gertrudę i Józefa Wydra, zm. rodziców, pokrewieństwo Mainczyk-Żymełka-Koska-Wydra.

Sobota 27 października 2018 

św. męczenników Sabiny, Wincentego i Chrestyny; św. Frumencjusza, biskupa

11:00

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Róży Jaskóła z okazji 80. rocznicy urodzin.

Niedziela 28 października 2018 XXX Niedziela Zwykła

święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

8:00

Za zm. Jadwigę Marek, męża Jana, 2 synów, synowe, Zygmunta Okoniewski, 2 żony, wnuka Tomasza, dziadków z 4 stron, zm. dzieci, dusze w czyśćcu cierpiące oraz za zm. księży Siwonia i Mańkę.

10:30

Za zm. Walerię Pańczyk, rodziców Antoniego i Walerię, Józefa i Marię Pańczyk, Helenę i Rudolfa Grzonka, zm. dziadków i rodzeństwo.

Poniedziałek 29 października 2018 

św. Felicjana, męczennika; bł. Michała Rua, kapłana

7:00

Za zm. męża Jana Kobza w rocznicę śmierci oraz za zm. z pokrewieństwa Kobza-Wojciaczyk i dusze w czyśćcu cierpiące.

Wtorek 30 października 2018 

bł. Benwenuty Bojani; bł. Dominika Collins, zakonnika i męczennika

17:00

Za zm. Różę Janik w 4. rocznice śmierci oraz za zm. męża Henryka.

Środa 31 października 2018 

św. Alfonsa Rodriguez, zakonnika; bł. Anioła z Acri, kapłana; św. Wolfganga, biskupa

7:00

Za zm. Elfrydę i Henryka Mika, rodziców Józefa i Elżbietę. Ignacego i Rozalię Mydla, Elżbietę i Alojzego Urbisz.

Czwartek 1 listopada 2018 

Uroczystość Wszystkich Świętych

8:00

Za zm. Erykę Sońską w 1. rocznicę śmierci.

10:30

Za zm. Karola i Monikę Jasny, rodziców, rodzeństwo, Klarę Szczuka, córkę Annę Burdzik, Pawła Korycik, żonę Stanisławę, syna Jerzego i zm. z rodzin Leśniok, Szczuka i Jasny.

14:00

Nabożeństwo za zmarłych z procesją na cmentarz.

Piątek 2 listopada 2018 

Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych; św. Malachiasza, biskupa

7:00

W intencji czicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. nabożeństwo do Serca Jezusowego.

9:00

W intencji wszystkich Wiernych Zmarłych

17:00

Za zm. Zofię i Władysława Smalcerz, syna Stanisława, córkę Rozalię, wnuków Leszka i Marka oraz za zm. z rodzin Smalcerz i Tywończuk.

Sobota 3 listopada 2018 

św. Huberta, biskupa; bł. Ruperta Mayera, kapłana; św. Marcina de Porres, zakonnika

8:00

W intencji czcicieli Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, zwłaszcza Róż Różańcowych. Po Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

17:00

Za zm. Hildegardę i Leonarda Wochnik, zm. z rodziny Wochnik-Mika-Lamla-Psotta.

Niedziela 4 listopada 2018 XXXI Niedziela Zwykła

Wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa

7:30

Za zm. rodziców Franciszka Kusidło, dwie żony, córkę Ritę, wnuka Rudolfa, Wiktora i Martę Górecki, syna Henryka, synową Helenę, rodziców Anielę Krybus, męża Józefa, syna Alfonsa i całe pokrewieństwo.

9:00

Za zm. rodziców Mariana i Zofię Warzocha, brata Alfreda, Alojzego i Waleskę Pater, Elfrydę Stania, 2 braci, siostrę Bertę, zm. dziadków i dusze w czyśćcu cierpiące.

10:30

Za zm. męża Rufina Fitzoń, córkę Krystynę Paris i pokrewieństwo Fitzon-Rzezonek-Paris-Morcinek oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

14:00

Nabożeństwo popołudniowe.

Poniedziałek 5 listopada 2018 

św. Geralda, biskupa; św. Elżbiety i Zachariasza, rodziców św. Jana Chrzciciela; bł. Franciszki Amboise, zakonnicy

7:00

Za zm. męża Antoniego Konieczny, zm. rodziców, rodzeństwo, teściów, 2 szwagrów, Katarzynę Miłota, Jana i Matyldę Wolnik, 2 córki, 3 synów, 3 zięciów, Grzegorza i Danielę Pych, zm. z pokrewieństwa Wolnik-Urbański-Klyta-Konieczny i dusze w czyśćcu cierpiące.

Wtorek 6 listopada 2018 

bł. Józefy Naval Girbes, dziewicy; św. Kalinika, męczennika; bł. Krystyny; bł. męczenników japońskich Alfonsa Navarrete, kapłana i Towarzyszy; św. Leonarda z Limoges, pustelnika

17:00

Za zm. Roberta i Johannę Pendzialek, rodziców Konrada i Annę Kiszka, zm. córki, zięciów, pokrewieństwo Kiszka-Komor-Pendzialek i dusze w czyśćcu cierpiące.

Środa 7 listopada 2018 

św. Willibrorda, biskupa; bł. Łucji a Septifonte, dziewicy; bł. Heleny Enselmini, dziewicy; bł. Franciszka od Jezusa, Marii, Józefa, Palau y Quer, kapłana; św. zakonników Izraela, Waltera i Teobalda; św. Engelberta, biskupa i męczennika

7:00

W pewnej intencji za zmarłych.

Czwartek 8 listopada 2018 

bł. Elżbiety od Trójcy Przenajświętszej, dziewicy; bł. Jana Duns Szkota, kapłana; św. Godfryda z Amiens, biskupa; św. Adeodata I, papieża; św. Czterech Koronowanych, męczenników

17:00

Za zm. Józefa Jarosz, rodziców Pawła i Józefę, Franciszka Jurecki, żonę Anielę, Andrzeja Czogała, Hildegardę Bochenek, Józefa i Marię Krybus, Marię i Natalię Römer oraz zm. z pokrewieństwa.

Piątek 9 listopada 2018 

święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; bł. Joanny z Signy

17:00

Za zm. Wilhelma Kocur, rodziców Genowefę i Wilhelma, Antoniego Wczasek, 2 żony Genowefy, Luizę i Alojzego Kadzmierz, Helenę i Norberta Śmiały, syna Grzegorza i zm. z pokrewieństwa Kocur-Wczasek.

Sobota 10 listopada 2018 

Wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; św. Andrzeja Avellino, kapłana

17:00

Za zm. Jadwigę Myrwa, rodziców Rudolfa i Marię Borzigursky, siostry Gertrudę, Annę i Marię, brata Henryka, zm. z pokrewieństwa i za zm. kapłanów.

Niedziela 11 listopada 2018 XXXII Niedziela Zwykła

Wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa; Św. Niepodległości; św. Jana Jałmużnika, biskupa; bł. Alicji Kotowskiej, dziewicy i męczennicy; św. Wiktorii, dziewicy i męczennicy

8:00

Za zm. Stanisława i Władysławę Knap, synów Jana i Alfreda, Marię i Franciszka Kusidło, córkę Ritę, wnuka Rudolfa i za zm. z pokrewieństwa.

10:30

W intencji budowniczych i fundatorów naszego kościoła.

16:00

Nabożeństwo św. Marcina

Poniedziałek 12 listopada 2018 

Wspomnienie św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika; św. Teodora Studyta, opata

7:00

Wtorek 13 listopada 2018 

św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polskich; św. Mikołaja I Wielki, papieża; bł. Wincentego Eugeniusza Bosiłkow, biskupa i męczennika

17:00

Za zm. Karola Lampka, 2 żony, ojców z obu stron i pokrewieństwo Lampka-Krybus.

Środa 14 listopada 2018 

bł. Marii Luizy Merkert, dziewicy; św. Wawrzyńca z Dublina, biskupa; św. Mikołaja Tavelić, męczennika; św. Józefa Pignatelli, kapłana; bł. Jana Liccio, kapłana

7:00

Czwartek 15 listopada 2018 

św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła; św. Leopolda III; św. Dydaka z Alcali, zakonnika; bł. Magdaleny Morano, dziewicy

17:00

(szkolna) Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Romana Przybyła z okazji 50. rocznicy urodzin.

Piątek 16 listopada 2018 

św. Małgorzaty Szkockiej; św. Gertrudy, dziewicy; Rocznica Poświęcenia Bazylik Apostołów Piotra i Pawła; Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia; św. Agnieszki z Asyżu, dziewicy; św. męczenników i kapłanów Rocha Gonzalez, Alfonsa Rodriguez i Jana del Castillo

17:00

Za zm. rodziców Wiktorię i Oswalda Ksol, Różę i Jana Gawlik, Henryka Helich i za zm. z pokrewieństwa Gawlik-Ksol-Rozga-Niedziela, zm. Urszulę i Józefa Grzesik i Różę Pawlik.

Sobota 17 listopada 2018 

Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej; św. Grzegorza Cudotwórcy, biskupa; św. Grzegorza z Tours, biskupa

17:00

Za zm. Genowefę Seifert, rodziców, rodzeństwo, Jana i Gertrudę Czogała, rodziców, rodzeństwo, synów Alojzego i Karola, synową i wnuka oraz zm. z pokrewieństwa Seifert-Czogała-Grochol

Niedziela 18 listopada 2018 XXXIII Niedziela Zwykła

Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy; św. Odo z Cluny, opata

8:00

Za zm. Dominika Konieczny, Joachima Konieczny, Antonię i Augusta Konieczny i zm. z pokrewieństwa Jasny-Konieczny.

10:30

Za zm. O. Mikołaja Wallach w 1. rocznicę śmierci.

Poniedziałek 19 listopada 2018 

Wspomnienie św. Salomei, dziewicy; św. Mechtyldy z Hackeborn, dziewicy

7:00

Wtorek 20 listopada 2018 

Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana; św. Feliksa Valois, kapłana; bł. dziewic i męczennic Anieli od św. Józefa i Towarzyszki

17:00

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla rodziny Weihser.

Środa 21 listopada 2018 

Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny; św. Gelazego I, papieża

7:00

Czwartek 22 listopada 2018 

Wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy; bł. męczenników ormiańskich Salwatora Lilli, kapłana i Towarzyszy

17:00

Za zm. Jana Mika, rodziców, rodzeństwo, Jadwigę i Mikołaja Nowak, rodziców z 2 stron, rodzeństwo, Alfreda Rybka, Henryka Panek, zm. kapłanów, siostry zakonne i dusze w czyśćcu cierpiące.

Piątek 23 listopada 2018 

św. Klemensa I, papieża i męczennika; św. Kolumbana, opata; bł. Michała Augustyna Pro, kapłana i męczennika

17:00

Za zm. rodziców Jerzego i Jadwigę Pater, Józefa Szryt oraz za zm. z pokrewieństwa Pater-Reichel-Szryt-Mrozek.

Sobota 24 listopada 2018 

św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana, i Towarzyszy; św. Protazego, biskupa; św. dziewic i męczennic Flory i Marii z Kordoby; bł. Marii Anny Sala, dziewicy

15:00

Rocznica śmierci Eichendorffa.

Niedziela 25 listopada 2018 XXXIV Niedziela Zwykła - Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

bł. Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewicy; św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy; bł. małżonków Alojzego i Marii Quattrocchi; bł. Elżbiety Dobrej, dziewicy

8:00

Za zm. Elżbietę Reichel, męża Józefa, syna Wilibalda, rodziców, rodzeństwo, Zofię Niedballa, męża Wiktora, córkę Ritę, synów Sinolda, Herberta, synową Reginę, wnuków Ryszarda i Urszulę, rodziców, pokrewieństwo Reichel, Niedballa, zm. kapłanów i siostry zakonne.

10:30

Za zm. Teodora i Elżbietę Nosiadek, rodziców, rodzeństwo z obu stron, córkę Irenę Lasak, Annę Rzega, Stanisława Kostoń i zm. z pokrewieństwa Mika-Harnasz.

Poniedziałek 26 listopada 2018 

św. Leonarda z Porto Maurizio, kapłana; św. Sylwestera Gozzolini, opata; św. Jana Berchmans, zakonnika; bł. Poncjusza, opata; św. Konrada z Konstancji, biskupa; bł. Jakuba Alberione, kapłana

17:00

W intencji zmarłych Parafian.

Wtorek 27 listopada 2018 

św. Wirgiliusza z Irlandii, biskupa; bł. Małgorzaty Sabaudzkiej, zakonnicy; św. Franciszka Antoniego Fasani, kapłana; bł. Bernardyna z Fossa, kapłana

17:00

Za zm. rodziców Annę i Reinholda Stencel, Zofię Józefa Piździor, Józefa Smarzoch, Różę i Marcelego Rzodeczko, Jerzego Mika, córkę Bogusławę, Annę i Sylwestra Czogała i zm. z pokrewieństwa z obu stron.

Środa 28 listopada 2018 

św. Stefana Młodszego, męczennika; św. Jakuba z Marchii, kapłana; bł. Jakuba Thomsona, kapłana i męczennika

7:00

Czwartek 29 listopada 2018 

bł. Marii Klementyny Anuarita Nengapeta, dziewicy i męczennicy; bł. męczenników Dionizego i Redempta; św. Saturnina, biskupa

17:00

Za zm. Gertrudę i Józefa Wallach, rodziców z obu stron, zm. dzieci Pawła i Agnieszkę Ploch, Anielę Leśniok, Wilhelma Römer, zm. z pokrewieństwa Wallach-Kurpierz-Kluczykont-Paris, zm. kapłanów i siostry zakonne.

Piątek 30 listopada 2018 

święto św. Andrzeja, apostoła

17:00

Za zm. męża Edwarda Grabskiego w 1. rocznicę śmierci.

Sobota 1 grudnia 2018 

św. męczenników jezuickich Edmunda Campion, kapłana i Towarzyszy; św. Eligiusza, biskupa

8:00

W intencji czcicieli Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, zwłaszcza Róż Różańcowych. Po Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

17:00

Za zm. Wernera i Martę Krybus, rodziców, rodzeństwo, Rudolfa Forraiter, Herberta Cziesla, zm. z pokrewieństwa, zm. kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące.

Niedziela 2 grudnia 2018 I Niedziela Adwentu

bł. Rafała Chylińskiego, kapłana; bł. Jana Rusbroch, kapłana; bł. Karola de Foucauld, kapłana; św. Blanki Kastylijskiej; bł. Marii Anieli Astorch, dziewicy

7:30

9:00

10:30

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Ernesta Marek z okazji 80. rocznicy urodzin.

14:00

Nabożeństwo z poświęceniem lampionów i wieńców adwentowych.

Poniedziałek 3 grudnia 2018 

Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana

17:00

Wtorek 4 grudnia 2018 

św. Barbary, dziewicy i męczennicy; św. Jana Damasceńskiego, kapłana i doktora Kościoła; bł. Archanioła Canetoli, kapłana; bł. Piotra ze Sieny, tercjarza; bł. Adolfa Kolpinga, kapłana; św. Jana Calabri, kapłana

9:00

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Górników z okazji święta św. Barbary, ich Patronki.

17:00

Środa 5 grudnia 2018 

św. Saby Jerozolimskiego, kapłana; bł. Filipa Rinaldi, kapłana; bł. Narcyza Putz, kapłana i męczennika

7:00

Czwartek 6 grudnia 2018 

św. Mikołaja, biskupa

17:00

Za zm. Gerarda Widenka, rodziców Józefa i Klarę, Gertrudę Halamoda, męża Józefa, Jana i Adolfinę Bulenda, Józefa i Jana Bulenda, siostry Annę i Marię.

Piątek 7 grudnia 2018 

Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; św. Marii Józefy Rossello, dziewicy

7:00

W intencji czicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. nabożeństwo do Serca Jezusowego.

17:00

Za zm. rodziców Alfonsa i Pelagię Piperek, brata Józefa, zm. rodziców Józefa i Edeltraudę Wycisk, Franciszka Wycisk, Łucje Piperek, Małgorzatę Wolnik, Annę Zaremba, Marię Wojtek i dusze w czyśćcu cierpiące.

Sobota 8 grudnia 2018 

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny; św. Romaryka, opata

8:00

Niedziela 9 grudnia 2018 II Niedziela Adwentu

św. Leokadii, dziewicy i męczennicy; św. Juana Diego; św. Piotra Fourier, kapłana

8:00

Za zm. Eugeniusza Szczuka, rodziców Helenę i Franciszka, dziadków z obu stron i kuzynkę Marię Krettek.

10:30

Za zm. rodziców Alfonsa i Annę Przybyła, Anielę i Henryka Rzytki, Maksymiliana Mika, Marię i Wilhelma Muszalik, córkę Krystynę, Józefa Wycisk, zm. z pokrewieństwa Przybyła-Mika-Muszalik i dusze w czyśćcu cierpiące.

Poniedziałek 10 grudnia 2018 

św. Grzegorza III, papieża; Najświętszej Maryi Panny Loretańskiej

17:00

Wtorek 11 grudnia 2018 

św. Damazego I, papieża; bł. Dawida, mnicha; św. Marii Maravillas od Jezusa, dziewicy; św. Wicelina, biskupa

17:00

Środa 12 grudnia 2018 

Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe; św. Finiana, opata; bł. Hartmanna, biskupa

7:00

Czwartek 13 grudnia 2018 

Wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennica; św. Odylii (Otylii), opatki

17:00

Za zm. Joannę i Adolfa Marklowski, 3 synów, Klarę i Józefa Rzega, Jerzego i Martę Kubica, Gintera Pieczarek, Krystynę i Gerarda Sander i zm. z pokrewieństwa.

Piątek 14 grudnia 2018 

Wspomnienie św. Jana Od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła; św. Wenancjusza Fortunata, biskupa

17:00

Za zm. Agnieszkę Jendrzejczyk, Annę i Henryka Filip, Jana Wrazidło, dziadków z 4 stron, zm. z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.

Sobota 15 grudnia 2018 

bł. Jana Karola Steeb, kapłana; św. Marii Crocifissa, dziewicy

8:00

Niedziela 16 grudnia 2018 III Niedziela Adwentu

św. Adelajdy, cesarzowej; bł. Marii od Aniołów, dziewicy; bł. Sebastiana Maggi, kapłana

8:00

10:30

Poniedziałek 17 grudnia 2018 

św. Łazarza, biskupa; św. Jana z Mathy, kapłana; św. Józefa Manyanet y Vives, kapłana

17:00

Za zm. Jadwigę Kubina w 4. rocznicę śmierci, rodziców Antoniego Badurczyk, żony Klarę i Bertę, zm. dzieci Stefanię i Ruth, zięciów Wolfganga i Edwarda, teściów Jana Kubina, żony Martę i Genowefę, dzieci Zofię i Erykę oraz pokrewieństwo Badurczyk-Kubina.

Wtorek 18 grudnia 2018 

św. Auksencjusza, biskupa; św. męczenników Pawła Mi, Piotra Doung-Lac i Piotra Truat

17:00

Za zm. Jerzego Mika, córkę Bogusławę, rodziców Joachima i Gertrudę Mika, Zofię i Alfonsa, Józefa Piździor, rodzeństwo, zm. z pokrewieństwa, zm. kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące.

Środa 19 grudnia 2018 

św. Anastazego I, papieża; bł. Urbana V, papieża

7:00

Czwartek 20 grudnia 2018 

św. Makarego i Eugeniusza, kapłanów; św. Dominika z Silos, opata

17:00

Za zm. Józefa Pater, rodziców Edwarda i Albertynę, rodziców Wilhelma i Józefę Mika, Hildegardę i Leonarda Wochnik, pokrewieństwo Pater-Wilk-Filip-Mika-Krybus i dusze w czyśćcu cierpiące.

Piątek 21 grudnia 2018 

św. Piotra Kanizjusza, kapłana i doktora Kościoła; bł. Piotra Friedhofen, zakonnika

17:00

Za zm. rodziców Kerner-Piecha, synów Bernarda i Jerzego, synową Krystynę, Agnieszkę i Franciszka Piperek, dzieci, Józefa Szyndzielorz, pokrewieństwo, zm. kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące.

Sobota 22 grudnia 2018 

św. Franciszki Ksawery Cabrini, dziewicy i zakonnicy

8:00

Za zm. Edwarda Dudys w 1. rocznicę śmierci.

Niedziela 23 grudnia 2018 IV Niedziela Adwentu

św. Serwulusa; św. Marii Małgorzaty d'Youville

8:00

Za zm. syna Henryka Metzner, ks. Józefa Gacka, zm. rodziców Emilię i Bonifacego Gacka, Katarzynę Gacka, Maksymiliana i Bertę Metzner, zm. z pokrewieństwo Gacka-Metzner-Mika.

10:30

Poniedziałek 24 grudnia 2018 

Adama i Ewy; Wigilia Bożego Narodzenia

7:00

Za zm. Annę Tumulka, rodziców Annę i Józefa Perenc, Agnieszkę i Wiktora Tumulka, synów Hiacynta i Alojzego, Andrzeja Niestrój, zm. z pokrewieństwa Tumulka-Krybus-Niestrój-Stuchły, zm. kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące.

23:59

Pasterka

Wtorek 25 grudnia 2018 

Boże Narodzenie; św. Anastazji; św. Piotra Nolasco, kapłana

7:30

9:00

Za zm. Karola i Monikę Jasny, rodziców, rodzeństwo, Antoniego i Klarę Szczuka, córkę Annę Burdzik, Pawła Korycik, żonę Stanisławę, syna Jerzego i zm. z rodzin Szczuka, Jasny, Kaczyński.

10:30

Za zm. Piotra i Annę Pawliński oraz za zm. z pokrewieństwa Pactwa, Pawliński.

14:00

Nabożeństwo kolędowe.

Środa 26 grudnia 2018 

święto św. Szczepana, diakona i pierwszego męczennika

8:00

10:30

Za zm. Jadwigę Leśniok, męża Maksymiliana i Franciszka, Annę Leśniok, Ryszarda Hałas, Józefa Jaskóła i zm. pokrewieństwo Leśniok-Hałas-Sekuła.

Czwartek 27 grudnia 2018 

święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty

8:00

Piątek 28 grudnia 2018 

święto św. Młodzianków, męczenników

9:00

Młodzianków.

Sobota 29 grudnia 2018 

św. Tomasza Becketa-Biskupa i Męczennika

11:00

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Jana Koneczny z okazji 50. rocznicy urodzin. (Ks. Rzega)

15:00

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Jolanty i Rajmunda Zymełka z okazji 25 rocznicy ślubu.

Niedziela 30 grudnia 2018 Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

św. Egwina, biskupa

8:00

10:30

Za zm. Teodora i Elżbietę Nosiadek, rodziców, rodzeństwo z obu stron, córkę Irenę Lasak, Annę Rzega, Stanisława Kostoń, Wilhelma Rymer oraz za zm. kapłanów.

Poniedziałek 31 grudnia 2018 

św. Katarzyny Laboure, dziewicy i zakonnicy; św. Sylwestera I, papieża

16:00

Zakończenie roku.