PORZĄDEK NABOŻEŃSTW 02/12/2018 - 31/12/2019
(zastrzegamy prawo do zmian!)

Niedziela 2 grudnia 2018 I Niedziela Adwentu

bł. Rafała Chylińskiego, kapłana; bł. Jana Rusbroch, kapłana; bł. Karola de Foucauld, kapłana; św. Blanki Kastylijskiej; bł. Marii Anieli Astorch, dziewicy

7:30

Za zm. ks. Józefa Gacka w 1. rocznicę śmierci.

9:00

(dwujęzyczna) Za zm. Alojzego Lepiorz, rodziców, zm. z rodzin Bulenda, Borszcz, Kaczmarczyk i zm. z pokrewieństwa.

10:30

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Ernesta Marek z okazji 80. rocznicy urodzin.
[Chrzest: Hanna Łucja Wolnik]

14:00

Nabożeństwo z poświęceniem lampionów, wieńców i świec adwentowych.

Poniedziałek 3 grudnia 2018 

Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana

17:00

Za zm. ks. Stanisława Durbasa.

Wtorek 4 grudnia 2018 

św. Barbary, dziewicy i męczennicy; św. Jana Damasceńskiego, kapłana i doktora Kościoła; bł. Archanioła Canetoli, kapłana; bł. Piotra ze Sieny, tercjarza; bł. Adolfa Kolpinga, kapłana; św. Jana Calabri, kapłana

9:00

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Górników z okazji święta św. Barbary, ich Patronki.

17:00

Za zm. O. Mikołaja Wallach, siostrę Hildegardę i dusze w czyśćcu cierpiące.

Środa 5 grudnia 2018 

św. Saby Jerozolimskiego, kapłana; bł. Filipa Rinaldi, kapłana; bł. Narcyza Putz, kapłana i męczennika

6:30

Za zm. ks. Pawła Nimptsch.

Czwartek 6 grudnia 2018 

św. Mikołaja, biskupa

17:00

Za zm. Gerarda Widenka, rodziców Józefa i Klarę, Gertrudę Halamoda, męża Józefa, Jana i Adolfinę Bulenda, Józefa i Jana Bulenda, siostry Annę i Marię.

Piątek 7 grudnia 2018 

Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; św. Marii Józefy Rossello, dziewicy

6:30

W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. nabożeństwo do Serca Jezusowego.

17:00

Za zm. rodziców Alfonsa i Pelagię Piperek, brata Józefa, zm. rodziców Józefa i Edeltraudę Wycisk, Franciszka Wycisk, Łucje Piperek, Małgorzatę Wolnik, Annę Zaremba, Marię Wojtek i dusze w czyśćcu cierpiące.

Sobota 8 grudnia 2018 

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny; św. Romaryka, opata

8:00

W intencji dziewcząt i kobiet naszej parafii.

11:00

Pogrzeb śp. Karola Metzner.

14:00

Chrzest: Emilia Magdalena Wardenga

Niedziela 9 grudnia 2018 II Niedziela Adwentu

św. Leokadii, dziewicy i męczennicy; św. Juana Diego; św. Piotra Fourier, kapłana

8:00

Za zm. Eugeniusza Szczuka, rodziców Helenę i Franciszka, dziadków z obu stron i kuzynkę Marię Krettek.

10:30

Za zm. rodziców Alfonsa i Annę Przybyła, Anielę i Henryka Rzytki, Maksymiliana Mika, Marię i Wilhelma Muszalik, córkę Krystynę, Józefa Wycisk, zm. z pokrewieństwa Przybyła-Mika-Muszalik i dusze w czyśćcu cierpiące.

14:00

Adwentowe nabożeństwo pokutne.

Poniedziałek 10 grudnia 2018 

św. Grzegorza III, papieża; Najświętszej Maryi Panny Loretańskiej

17:00

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla całej rodziny.

Wtorek 11 grudnia 2018 

św. Damazego I, papieża; bł. Dawida, mnicha; św. Marii Maravillas od Jezusa, dziewicy; św. Wicelina, biskupa

17:00

Środa 12 grudnia 2018 

Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe; św. Finiana, opata; bł. Hartmanna, biskupa

6:30

Czwartek 13 grudnia 2018 

Wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennica; św. Odylii (Otylii), opatki

17:00

Za zm. Joannę i Adolfa Marklowski, 3 synów, Klarę i Józefa Rzega, Jerzego i Martę Kubica, Gintera Pieczarek, Krystynę i Gerarda Sander i zm. z pokrewieństwa.

Piątek 14 grudnia 2018 

Wspomnienie św. Jana Od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła; św. Wenancjusza Fortunata, biskupa

17:00

Za zm. Agnieszkę Jendrzejczyk, Annę i Henryka Filip, Jana Wrazidło, dziadków z 4 stron, zm. z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.

Sobota 15 grudnia 2018 

bł. Jana Karola Steeb, kapłana; św. Marii Crocifissa, dziewicy

8:00

O zdrowie, błogosławieństwo Boże i światło Ducha Świętego dla Bernarda z okazji 40. rocznicy urodzin.

17:00

Za zm. Ernestynę i Gotfryda Tomala, rodziców Annę i Aleksandra Wyglenda i zm. z pokrewieństwa Antosik-Duda-Stefański.

Niedziela 16 grudnia 2018 III Niedziela Adwentu

św. Adelajdy, cesarzowej; bł. Marii od Aniołów, dziewicy; bł. Sebastiana Maggi, kapłana

8:00

W intencji Parafian.

10:30

Za zm. Gintera Piecha, wnuka Adriana, Katarzynę i Karola Dlugosz, Stefanię i Antoniego Lelek, Konstantego i Marię Hozombek, Angelę i Ernesta Przybyła, Elzę Sikora i zm. z pokrewieństwa. [Chrzest: Jakub Piotr Chrubasik i Lena Maria Walach].

14:00

Nabożeństwo z poświęceniem medalików dla dzieci I-Komunijnych.

Poniedziałek 17 grudnia 2018 

św. Łazarza, biskupa; św. Jana z Mathy, kapłana; św. Józefa Manyanet y Vives, kapłana

17:00

Za zm. Jadwigę Kubina w 4. rocznicę śmierci, rodziców Antoniego Badurczyk, żony Klarę i Bertę, zm. dzieci Stefanię i Ruth, zięciów Wolfganga i Edwarda, teściów Jana Kubina, żony Martę i Genowefę, dzieci Zofię i Erykę oraz pokrewieństwo Badurczyk-Kubina.

Wtorek 18 grudnia 2018 

św. Auksencjusza, biskupa; św. męczenników Pawła Mi, Piotra Doung-Lac i Piotra Truat

17:00

Za zm. Jerzego Mika, córkę Bogusławę, rodziców Joachima i Gertrudę Mika, Zofię i Alfonsa, Józefa Piździor, rodzeństwo, zm. z pokrewieństwa, zm. kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące.

Środa 19 grudnia 2018 

św. Anastazego I, papieża; bł. Urbana V, papieża

6:30

Czwartek 20 grudnia 2018 

św. Makarego i Eugeniusza, kapłanów; św. Dominika z Silos, opata

17:00

Za zm. Józefa Pater, rodziców Edwarda i Albertynę, rodziców Wilhelma i Józefę Mika, Hildegardę i Leonarda Wochnik, pokrewieństwo Pater-Wilk-Filip-Mika-Krybus i dusze w czyśćcu cierpiące.

Piątek 21 grudnia 2018 

św. Piotra Kanizjusza, kapłana i doktora Kościoła; bł. Piotra Friedhofen, zakonnika

17:00

Za zm. rodziców Kerner-Piecha, synów Bernarda i Jerzego, synową Krystynę, Agnieszkę i Franciszka Piperek, dzieci, Józefa Szyndzielorz, pokrewieństwo, zm. kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące.

Sobota 22 grudnia 2018 

św. Franciszki Ksawery Cabrini, dziewicy i zakonnicy

8:00

Za zm. Edwarda Dudys w 1. rocznicę śmierci.

17:00

W intencji rocznego dziecka Emilii Domino, jej rodziców i chrzestnych.

Niedziela 23 grudnia 2018 IV Niedziela Adwentu

św. Serwulusa; św. Marii Małgorzaty d'Youville

8:00

Za zm. syna Henryka Metzner, męża Kraola, ks. Józefa Gacka, zm. rodziców Emilię i Bonifacego Gacka, Katarzynę Gacka, Maksymiliana i Bertę Metzner, zm. z pokrewieństwo Gacka-Metzner-Mika.

10:30

W intencji Olivera Bileńskiego, przyjmującego Sakrament Chrztu św., jego rodziców i chrzestnych.

14:00

Nabożeństwo adwentowe z poświęceniem szopek i figurek Dzieciątka Jezus.

Poniedziałek 24 grudnia 2018 

Adama i Ewy; Wigilia Bożego Narodzenia

8:00

Za zm. Annę Tumulka, rodziców Annę i Józefa Perenc, Agnieszkę i Wiktora Tumulka, synów Hiacynta i Alojzego, Andrzeja Niestrój, zm. z pokrewieństwa Tumulka-Krybus-Niestrój-Stuchły, zm. kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące.

23:59

Pasterka w intencji Parafian.

Wtorek 25 grudnia 2018 

Boże Narodzenie; św. Anastazji; św. Piotra Nolasco, kapłana

8:00

(dwujęzyczna) Za zm. Karola i Monikę Jasny, rodziców, rodzeństwo, Antoniego i Klarę Szczuka, córkę Annę Burdzik, Pawła Korycik, żonę Stanisławę, syna Jerzego i zm. z rodzin Szczuka, Jasny, Kaczyński.

10:30

Za zm. Piotra i Annę Pawliński oraz za zm. z pokrewieństwa Pactwa, Pawliński.

14:00

Nabożeństwo kolędowe.

Środa 26 grudnia 2018 

święto św. Szczepana, diakona i pierwszego męczennika

8:00

Do Bożej Opatrzności o zdrowie w intencji chorych i cierpiących z naszej parafii.

10:30

Za zm. Jadwigę Leśniok, męża Maksymiliana i Franciszka, Annę Leśniok, Ryszarda Hałas, Józefa Jaskóła i zm. pokrewieństwo Leśniok-Hałas-Sekuła.

Czwartek 27 grudnia 2018 

święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty

8:00

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinie Stämmler.

Piątek 28 grudnia 2018 

święto św. Młodzianków, męczenników

9:00

Za wstawiennictwem św. Młodzianków w intencji wszystkich dzieci naszej parafii z błogosławieństwem.

Sobota 29 grudnia 2018 

św. Tomasza Becketa-Biskupa i Męczennika

11:00

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Jana Koneczny z okazji 50. rocznicy urodzin.

15:00

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Jolanty i Rajmunda Zymełka z okazji 25 rocznicy ślubu. [Chrzest Julia Maria Hoinza] (ks. Rzega)

Niedziela 30 grudnia 2018 Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

św. Egwina, biskupa

8:00

Za zm. Marię Gali w 30. dni po śmierci.

10:30

Za zm. Teodora i Elżbietę Nosiadek, rodziców, rodzeństwo z obu stron, córkę Irenę Lasak, Annę Rzega, Stanisława Kostoń, Wilhelma Rymer oraz za zm. kapłanów.

Poniedziałek 31 grudnia 2018 

św. Katarzyny Laboure, dziewicy i zakonnicy; św. Sylwestera I, papieża

16:00

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane w minionym roku łaski.

Wtorek 1 stycznia 2019 

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

10:30

Do Bożej Opatrzności z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże w nowym roku dla wszystkich Parafian.

14:00

Środa 2 stycznia 2019 

Wspomnienie św. Bazylego Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła; Wspomnienie św. Grzegorza z Nazjanzu

6:30

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Ks. Proboszcza z okazji urodzin.

Czwartek 3 stycznia 2019 

św. Genowefy dziewicy; św. Józefa Marii Tomasi

6:30

Piątek 4 stycznia 2019 

św. Anieli z Foligno; św. Elżbiety Seton; św. Genowefy Torres Morales

6:30

W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. nabożeństwo do Serca Jezusowego.

Sobota 5 stycznia 2019 

św. Edwarda Wyznawcy; św. Szymona Słupnika; bł. Marii Marceliny Darowskiej; bł. Dydaka Józefa z Kadyksu; św. Jana Nepomucena Neumanna, biskupa

8:00

W intencji czicieli Matki Bożej, zwłaszcza Róż Różańcowych. Po Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP

11:00

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Reginy Szczuka z okazji 50. rocznicy urodzin.

Niedziela 6 stycznia 2019 Objawienie Pańskie

Uroczystość Objawienie Pańskie - Trzech Króli

8:00

(dwujęzyczna) W intencji Parafian.

10:30

Za zm. Karola Merzner w 30 dni po śmierci.

14:00

Rozesłanie kolędników.

Poniedziałek 7 stycznia 2019 

św. Rajmunda z Penyafort; św. Lucjana

6:30

Wtorek 8 stycznia 2019 

św. Seweryna z Noricum; św. Piotra Tomasza, biskupa; św. Wawrzyńca Iustiniani, biskupa; św. Daniela Comboni, biskupa; bł. Eurozji Barban

6:30

Środa 9 stycznia 2019 

św. Adriana z Canterbury, opata; św. Juliana z Antiochii, męczennika; św. Andrzeja Corsini, biskupa; bł. Alicji le Clerc, dziewicy

6:30

Czwartek 10 stycznia 2019 

św. Grzegorza z Nyssy, biskupa i doktora Kościoła; św. Wilhelma z Bourges, biskupa

6:30

Piątek 11 stycznia 2019 

św. Honoraty, dziewicy; św. Teodozjusza, opata

6:30

Sobota 12 stycznia 2019 

św. Elreda z Rievaulx, opata; św. Bernarda z Corleone, zakonnika; św. Marcina z León; św. Arkadiusza, męczennika; św. Tacjany, męczennicy; św. Antoniego Marii Pucci, kapłana; św. Małgorzaty Bourgeoys, dziewicy

11:00

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Grażyny i Marka Widenka z okazji 25. rocznicy ślubu.

Niedziela 13 stycznia 2019 Niedziela Chrztu Pańskiego

bł. Weroniki Nagroni; św. Hilarego z Poitiers, biskupa i doktora Kościoła

8:00

Za zm. Henryka i Helenę Górecki, Floriana i Elżbietę Kichniawy, Agnieszkę Kirchniawy, Józefa i Jadwigę Krybus, zm. dzieci, WIktora i Martę Górecki, Marię i Franciszka Kusidło, pokrewieństwo i dusze w czyśćcu cierpiące.

10:30

(dwujęzyczna) Za zm. Annę i Dominika Pytlik, rodziców Pytlik-Krybus, rodzeństwo, Eryka Kara, rodziców, zm. z rodziny Komorek, zm. kapłanów, siostry zakonne i dusze w czyśćcu cierpiące i poległych na wojnie.

Poniedziałek 14 stycznia 2019 

św. Feliksa z Noli, kapłana; bł. Odoryka z Pordenone; bł. Piotra Donders

6:30

Wtorek 15 stycznia 2019 

św. Arnolda Janssena - założyciela Zgromadzenia Słowa Bożego; św. Pawła z Teb, pustelnika; św. Maura i Placyda, uczniów św. Benedykta; św. Franciszka Capillasa, kapłana i Towarzyszy, męczenników chińskich; bł. Alojzego Variara

6:30

Środa 16 stycznia 2019 

św. Marcelego I, papieża i męczennika; św. Joanny z Balneo, dziewicy; św. Berarda i Towarzyszy, pierwszych męczenników franciszkańskich; św. Honorata, biskupa

6:30

Za zm. Hiacynta Tumulka, rodziców Wiktora i Agnieszkę, syna Alojzego, synową Annę, Alojzego i Gertrudę Krufczyk, syna Józefa, pokrewieństwo i dusze w czyśćcu cierpiące.

Czwartek 17 stycznia 2019 

Wspomnienie św. Antoniego, opata

6:30

Piątek 18 stycznia 2019 

św. Małgorzata Węgierskiej, dziewicy; bł. Reginy Protmann, dziewicy

6:30

Sobota 19 stycznia 2019 

Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa; św. Henryka z Uppsali, biskupa i męczennika; św. Mariusza, męczennika; bł. Jakuba Salesa, Wilhelma Saltemouche i innych męczenników jezuickich; św. Makarego Wielkiego, opata; św. Kanuta Lewarda, króla i męczennika

17:00

Za zm. rodziców Jadwigę i Jerzego Pater, Józefa Szryt oraz za zm. z pokrewieństwa Pater-Reichel-Szryt.

Niedziela 20 stycznia 2019 II Niedziela Zwykła

św. Fabiana, papieża i męczennika; św. Sebastiana, męczennika; św. Eustachi Calafato, dziewicy; bł. Euzebiusza z Ostrzyhomia; bł. Angela Paoli

8:00

(dwujęzyczna) Za zm. rodziców Józefa i Elfrydę Wycisk, syna Józefa, Franciszka i Franciszkę Kachel, zm. dzieci, synową, zięciów oraz za zm. z rodzin Wycisk-Kachel.

10:30

Za zm. rodziców Pawła i Helenę Gali, Otylię i Jana Żurek, zm. dziadków z obu stron, rodzeństwo i pokrewieństwo Gali-Wallach.

Poniedziałek 21 stycznia 2019 

Wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

6:30

Wtorek 22 stycznia 2019 

św. Wincentego, diakona i męczennika; św. Wincentego Pallottiego; bł. Laury Vicuna, dziewicy; bł. Wilhelma Józefa Chaminade

17:00

Za zm. Anielę i Franciszka Jurecki, zm. dzieci z rodzin Jurecki Gocman, Teodora i Elżbietę Wycisk oraz zm. z rodzin Wycisk i Benek.

Środa 23 stycznia 2019 

św. Ildefonsa, biskupa; bł. Wincentego Lewoniuk i Towarzyszy, męczenników z Pratulina; bł. Henryka Suzo; bł. Mikołaja Grossa, męczennika

6:30

Czwartek 24 stycznia 2019 

Wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła; bł. Pauli Gambary Costy, tercjarki

17:00

Za zm. Oswalda Bombelek w 2. rocznicę śmierci, zm. rodziców Annę i Leonarda Habrom, teściów Annę i Reinholda Bombelek i pokrewieństwo Habrom-Bombelek-Kaczyński.

Piątek 25 stycznia 2019 

święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła

17:00

Za zm. Edytę i Maksymiliana Burda, dzieci Józefa i Renatę, zięcia Adama Frączek, Gertrudę Halamoda i zm. z pokrewieństwa Burda-Halamoda.

Sobota 26 stycznia 2019 

Wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa; św. Pauli; św. Roberta, Alberyka i Stefana, opatów

13:00

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze w intencji Henryka Gomółka z okazji 60. rocznicy urodzin i intencji wnuczki Mileny z okazji 2. rocznicy urodzin.

17:00

Za zm. Wilhelma Panek, rodziców, siostrę 3 braci, Annę i Franciszka Walach, córkę, 3 synów, Helenę i Zygfryda Jasny.

Niedziela 27 stycznia 2019 III Niedziela Zwykła

Wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa; św. Henryka de Ossó y Cervelló

8:00

Za zm. rodziców Joachima i Jadwigę Ficoń, szwagra, Henryka Urbański, zm. z pokrewieństwa z rodzin Ficoń, Sochiera, Gwóźdź, zm. kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące.

10:30

(dwujęzyczna) Msza św. chrzcielna.
1. Roczek: Martyna Dzwoniarek.

Poniedziałek 28 stycznia 2019 

Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła

6:30

Wtorek 29 stycznia 2019 

bł. Bolesławy Lament, dziewicy; św. Józefa Freinademetza, kapłana; św. Anieli Merici, dziewicy; bł. Archanieli Girlani, dziewicy; św. Walerego, biskupa; św. Sulpicjusza Sewera, biskupa

17:00

Za zm. Małgorzatę i Józefa Foltys, córke Reginę, synów Bernarda i Henryka, rodziców, rodzeństwo z obu stron i za zm. z pokrewieństwa.

Środa 30 stycznia 2019 

św. Hiacynty, dziewicy; św. Teofila, męczennika; bł. Bronisława Markiewicza, kapłana

6:30

Czwartek 31 stycznia 2019 

Wspomnienie św. Jana Bosko

17:00

Za zm. Małgorzatę Wolnik matkę Łucję Piperek, Jana Wolnik i zm z pokrewieństwa.

Piątek 1 lutego 2019 

św. Brygidy z Kildare, dziewicy; św. Rajmunda z Fitero, opata; św. Weridiana

6:30

W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.

17:00

Za zm. Elfrydę Warzecha w 1. rocznicę śmierci.

Sobota 2 lutego 2019 

święto Święto Ofiarowania Pańskiego

8:00

W intencji czcicieli Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

17:00

Za zm. rodziców Wilhelma i Józefę Mika, rodzeństwo, ks. Ferdinanda Kribus, córkę Hildegardę, Leonarda Wochnik, Józefa Pater, pokrewieństwo Mika, Krybus, Chroboczek i dysze w czyśćcu cierpiące.

Niedziela 3 lutego 2019 IV Niedziela Zwykła

św. Błażeja, biskupa i męczennika; św. Oskara, biskupa; św. Marii Klaudyny od św. Ignacego Thevenet, dziewicy

8:00

(dwujęzyczna) Za zm. ojca Kraola Metzner, brata Henryka, Norberta Krzosok, ks. Józefa Gacka oraz za zm. z rodzin Metzner-Gacka-Krzosok-Mika.

10:30

Za zm. rodziców Marię i Wilhelma Muszalik, córkę Krystynę, Annę i Alfonsa Przybyła, Anielę i Henryka Rzytki, Józefa Wycisk, Maksymiliana Mika, zm. z pokrewieństwa Muszalik-Przybyła i dusze w czyśćcu cierpiące.

Poniedziałek 4 lutego 2019 

św. Joanny de Valois; św. Weroniki; św. Katarzyny Ricci, dziewicy; św. Jana de Brito, kapłana i męczennika; św. Józefa z Leonissy, kapłana; św. Marii de Mattias, dziewicy

6:30

Wtorek 5 lutego 2019 

Wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy

17:00

Za zm. męża Antoniego Konieczny, zm. rodziców, rodzeństwo, teściów, 2 szwagrów, Katarzynę Miłota, Jana i Matyldę Wolnik, 2 córki, 3 synów, 3 zięciów, Grzegorza i Danielę Pych, zm. z pokrewieństwa Wolnik-Urbański-Klyta-Konieczny i dusze w czyśćcu cierpiące.

Środa 6 lutego 2019 

Wspomnienie św. Męczenników Pawła Miki i Towarzyszy; św. Doroty, dziewicy i męczennicy

6:30

Czwartek 7 lutego 2019 

św. Ryszarda; św. Teodora, żołnierza, męczennika; św. Kolety z Corbie, dziewicy; św. Gwaryna, biskupa; św. Jana z Triory, kapłana i męczennika; bł. Piusa IX, papieża

16:00

Godzina Święta z okazją do Spowiedzi św.

17:00

Za zm. rodziców Alfonsa i Pelagię Piperek, brata Józefa, rodziców Józefa i Edeltraudę Wycisk, Franciszka Wycisk, Łucję Piperek, Małgorzatę Wolnik, Marię Wojtek i dusze w czyśćcu cierpiące.

Piątek 8 lutego 2019 

św. Hieronima Emiliani; św. Józefiny Bakhita, dziewicy; św. Idziego Marii od św. Józefa, zakonnika

17:00

Za zm. Wilhelma Basista rodziców, rodzeństwo, Annę i Teofila Wolnik, dzieci oraz za zm. Małgorzatę Kowalczyk.

Sobota 9 lutego 2019 

św. Apolonii, dziewicy i męczennicy; bł. Mariana Szkota, opata; bł. Anny Katarzyny Emmerich, dziewicy; bł. Euzebii Palominy Yenes, dziewicy; bł. Leopolda z Alpandeire, zakonnika

17:00

Za zm. Franciszka Badurczyk, rodziców, brata Wernera, Anne Kribus, Ludwika Moskwa, Franciszka i Olgę Kurzela, syna Reinharda, wnuka Gerarda, pokrewieństwo Badurczyk-Kurzela, zm. kapłanów i sistry zakonne.

Niedziela 10 lutego 2019 V Niedziela Zwykła

Wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy; bł. Alojzego Wiktora Stepinac, biskupa

8:00

Za zm. Cecylię Kurek, rodziców Józefę i Klemensa Foltys, Ignacego i Paulinę Kurek, syna Herberta, Herberta Wochnik, zm. z pokrewieństwa, dziadków z obu stron i dusze w czyśćcu cierpiące.

10:30

(dwujęzyczna) W intencji Chorych i Cierpiących z naszej parafii.

Poniedziałek 11 lutego 2019 

Najświętszej Maryi Panny z Lourdes; św. Grzegorza II, papieża; św. Benedykta z Anianu, opata; św. Teodory II

6:30

Wtorek 12 lutego 2019 

bł. Reginalda z Orleanu, kapłana; bł. Humbeliny, mniszki; św. Melecjusza, patriarchy; bł. Józefa Eulalio Valds, zakonnika

17:00

Środa 13 lutego 2019 

bł. Jordana z Saksonii, zakonnika, kapłana; św. Eulogiusza, patriarchy

6:30

Czwartek 14 lutego 2019 

Wspomnienie św. Cyryla i Metodego - patronów Europy; św. Walentego, biskupa i męczennika

17:00

Za zm. Henryka i Annę Filip, rodziów rodzeństwo, Agnieszkę Jendrzejczyk, zm. dziadków z 4 stron i zm. z pokrewieństwa Pater-Filip-Cienskowski-Wrazidło-Franiczek-Kołek i dusze w czśćcu cierpiące.

Piątek 15 lutego 2019 

św. Zygfryda, biskupa; św. Klaudiusza de la Colombiere, kapłana; bł. Michała Sopoćko, kapłana

17:00

Za zm. rodziców Barbarę i Leona Zyszka, zm. Jerzego Kołodziej, Huberta Parys, zm. z rodzin Mika-Parys-Kołodziej-Zyszka, zm. kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące.

Sobota 16 lutego 2019 

św. Juliany, dziewicy i męczennicy; św. Daniela, męczennika; bł. Piotra z Castelnau, mnicha i męczennika

17:00

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Różę Basista.

Niedziela 17 lutego 2019 VI Niedziela Zwykła

Siedmiu Świętych Założycieli Zakonu Serwitów Najświętszej Maryi Panny

8:00

(dwujęzyczna) Za zm. Jadwigę i Antoniego Pohl, syna, synową, Marię i Józefa Jaskulla, córkę, syna, synową, zm. rodziców i rodzeństwo z 4 stron, zm. z pokr., Reincholda Paszek, dusze w czyśćcu cierpiące i za zm. kapłanów i siostry zakonne.

10:30

Za zm. Franciszkę i Jachima Skornia, ANnę i Dominika Pytlik, rodziców, rodzeństwo, pokrewieństwo Skornia-Pytlik-Kremser i dusze w czyśćcu cierpiące.

Poniedziałek 18 lutego 2019 

św. Konstancji; bł. Jana z Fiesoli (Fra Angelico), kapłana; św. Teotoniusza, zakonnika; św. Flawiana, patriarchy

6:30

Wtorek 19 lutego 2019 

św. Konrada z Piacenzy, pustelnika

17:00

Za zm. rodziców Zytę i Alfonsa Sowa, synów Ryszarda i Norberta, ojca Alfonsa Niestatek, syna Rafała, córkę Weronikę i zm. z pokrewieństwa.

Środa 20 lutego 2019 

św. Zenobiusza, kapłana i męczennika; św. Eleuteriusza, biskupa

6:30

Czwartek 21 lutego 2019 

św. Piotra Damiana, biskupa i doktora Kościoła

17:00

Za zm. Aleksandra i Marię Lepszy, Emila i Bronisławę Mika, siostrę Matyldę i Flawiana, Agnieszkę Mika, Pawła Gali, siostrę zakonną Korsynię i zm. z pokrewieństwa.

Piątek 22 lutego 2019 

święto Katedry św. Piotra Apostoła

17:00

Za zm. Marię Wochnik w 10. rocznicę śmierci.

Sobota 23 lutego 2019 

Wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika; bł. Izabeli Francuskiej, dziewicy; bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego, kapłana i męczennika

17:00

Za zm. Hildegardę i Leonarda Wochnik, zm. Brunona Lamla, zm. Józefa Pater,zm. Heinza Mateja zm. z rodzin Wochnik, Mika, Lamla.

Niedziela 24 lutego 2019 VII Niedziela Zwykła

św. Marka Marconiego, zakonnika; św. Etelberta

8:00

Za zm. Józefa i Elfrydę Wycisk, syna Józefa, Annę i Alfonsa Przybyła, Anielę i Henryka Rzytki, Maksymiliana Mika, Annę i Bernarda Janosz i pokrewieństwo Wycisk-Przybyła.

10:30

(dwujęzyczna) Msza św. chrzcielna.

Poniedziałek 25 lutego 2019 

św. Cezarego z Nazjanzu, pustelnika; bł. Dominika Lentiniego, kapłana; św. Tarazjusza, patriarchy; św. męczenników Alojzego Versiglia, biskupa i Kaliksta Caravario, kapłana

6:30

Za zm. rodziców Wilhelma i Józefę Krybus, rodziców, i rodzeństwo z obu stron, Annę i Joachima Rumpel, Helmuta Zbroja, Zbigniewa Łakomiec, Irenę i Joachima Schiwy, pokrewieństwo i dusze w czyśćcu cierpiące.

Wtorek 26 lutego 2019 

św. Aleksandra, biskupa; św. Pauli Montal, dziewicy

17:00

Środa 27 lutego 2019 

św. Gabriela od Matki Bożej Bolesnej, zakonnika; św. Leandera, biskupa

6:30

Czwartek 28 lutego 2019 

św. Hilarego I, papieża

17:00

Za zm. rodziców Anielę i Emanuela Burdzik, Huberta i Annę Burdzik, Norberta Noga, Antoniego Jaskola, dziadków Blana, Burdzik i zm. z rodzin Foltys-Burdzik.

Piątek 1 marca 2019 

św. Albina, biskupa; św. Feliksa III, papieża

6:30

W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.

17:00

Za zm. Edytę i Maksymiliana Burda, dzieci Józefa i Renatę, zięcia Adama Frączek, Gertrudę Halamoda i zm. z pokrewieństwa Burda-Halamoda.

Sobota 2 marca 2019 

św. Agnieszki z Pragi; bł. Karola, męczennika

8:00

W intencji czcicieli Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

17:00

Za zm. Adelę Czogała w 1. rocznicę śmierci.

Niedziela 3 marca 2019 VIII Niedziela Zwykła

św. Kunegundy, zakonnicy; św. Marii Katarzyny Drexel, dziewicy

8:00

(dwujęzyczna) Za zm. ks. Józefa Gacka w dniu urodzin, zm. męża Karola Metzner, syna Henryka, rodziców Emilię i Bonifacego Gacka, Bertę i Maksymiliana Metzner i za zm. z pokrewieństwa.

10:30

Za zm. ks. Roberta Wałach, Stanisława i Marię Łużyna, Zuzannę Wałach, Edwarda, Mariana i Gabrielę Łyko, Franciszka i Bertę Kaleta.

Poniedziałek 4 marca 2019 

święto św. Kazimierza Królewicza; bł. Jana Antoniego Farinay biskupa

6:30

Wtorek 5 marca 2019 

św. Jana Józefa od Krzyża, zakonnika; św. Wirgiliusza z Arles, biskupa

17:00

Za zm. rodziców Wiktorię i Oswalda Ksol, Różę i Jana Gawlik, brata Henryka Gawlik, Henryka Helmich i za zm. z pokrewieństwa Gawlik-Ksol-Rozga-Niedziela, zm. Urszulę i Józefa Grzesik i Różę Pawlik.

Środa 6 marca 2019 

św. Róży z Viterbo, dziewicy i zakonnicy; św. Olegariusza, biskupa

Popielec

9:00

W intencji Uczniów i Nauczycieli naszych szkół (z posypaniem głów popiołem).

17:00

W intencji Parafian (z posypaniem głów popiołem).

Czwartek 7 marca 2019 

Wspomnienie św. męczennic Perpetui i Felicyty

16:00

Godzina Święta z okazją do Spowiedzi św.

17:00

Za zm. Jana, Annę i Irmgardę Piechnik, Łucję i Gertrudę Forraiter, zm. Adelajdę Baron, syna Damiana i pokrewieństwo Forreiter-Piechnik-Lazar oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

Piątek 8 marca 2019 

św. Beaty, dziewicy i męczennicy; św. Jana Bożego; św. Stefana z Obazine, opata

17:00

Za zm. Józefa Ficoń, rodziców Helenę i Alojzego, Jerzego i Amalię Ficoń, Edwarda Mrowiec, Józefa Kitel, zm. z pokrewieństwa Ficoń-Mrowice-Kitel-Piontek i dusze w czyśćcu cierpiące.

Sobota 9 marca 2019 

św. Franciszki Rzymianki; św. Dominika Savio

11:00

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Joachima Kuśka z okazji 85 rocznicy urodzin.

15:00

Rocznica Urodzin Josepha vn Eichendorffa. (ks. dr Henryk Rzega)

Niedziela 10 marca 2019 I Niedziela Wielkiego Postu

św. Czterdziestu Męczenników z Sebasty; św. Symplicjusza I, papieża; św. Makarego, biskupa

8:00

Za zm. Elżbietę Reichel, męża Józefa, zm. syna Wilibalda, rodziców, rodzeństwo, zm. Zofię Niedballa, męża Wiktora, córkę Ritę, synów Sinolda, Herberta, synową Reginę, wnuków Ryszarda i Urszulę, rodziców, pokrewieństwo Reichel, Niedballa, zm. kapłanów i siostry zakonne.

10:30

(dwujęzyczna) Za zm. Marię Kiszka w 1. rocznicę śmierci.

14:00

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Poniedziałek 11 marca 2019 

św. Konstantyna, kapłana; św. Sofroniusza, biskupa

6:30

Za zm. matkę Łucję Paris w 4. rocznicę śmierci.

Wtorek 12 marca 2019 

św. Alojzego Orione, kapłana; św. Maksymiliana, męczennika

17:00

Za zm. Marię i Ignacego Ficoń, synów, córkę i pokrewieństwo Ficoń-Rzezonek-Paris-Morcinek i dusze w czyśćcu cierpiące.

Środa 13 marca 2019 

św. Krystyny, męczennicy; św. Patrycji z Nikomedii, męczennicy; św. Nicefora, biskupa

6:30

Czwartek 14 marca 2019 

św. Matyldy

17:00

Za zm. Alojzego Krettek, żony Helenę i Dorotę, Reginę i Gerarda Piela, rodziców, ojca misjonarza Józefa Krettek, Hermana Kałuża, Wiktorię i Franciszka Badura, Rudolfa Chowaniec i zm. z pokrewieństwa.

Piątek 15 marca 2019 

św. Klemensa Marii Hofbauera, kapłana; św. Ludwiki de Marillac, zakonnicy; bł. Artemidesa Zatti, zakonnika

17:00

Za zm. Ernestynę i Gotfryda Tomala, rodziców Annę i Aleksandra Wyglenda i zm. z pokrewieństwa Antosik-Duda-Stefański.

Sobota 16 marca 2019 

św. Gabriela Lalemant, zakonnika i męczennika; św. Renata Goupil, kapłana i męczennika

17:00

Do miłosierdzia Bożego za zm. Bernarda Kurek, dzieci Henryka, Monikę i Franciszka, wnuka Adama, rodziców Kurek-Lerch, Augustyna Szmańta, żonę Marię, wnuka Damiana i zm. z pokrewieństwa.

Niedziela 17 marca 2019 II Niedziela Wielkiego Postu

św. Patryka, biskupa; św. Gertrudy

8:00

(dwujęzyczna) Za zm. Gertrudę Borzigursky, rodziców Rudolfa i Marię Borzigurski, siostry Annę, Marię i Jadwigę, brata Henryka, zm. z rodzin Borzigursky-Mucha-Marek-Depta-Lachowski, zm. kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące.

10:30

Za zm. Eryka Machnik w 1. rocznicę śmierci.

14:00

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Poniedziałek 18 marca 2019 

św. Cyryla Jerozolimskiego, biskupa i doktora Kościoła; św. Edwarda, męczennika

6:30

Za zm. Gertrudę i Józefa Wallach, zm. dzieci Hildegardę, O. Mikołaja, Agnieszkę i Pawła Ploch, zm. z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.

Wtorek 19 marca 2019 

Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny; bł. Marcelego Callo, męczennika

17:00

W intencji Rzemieślników naszej parafii.

Środa 20 marca 2019 

św. Maurycego Csak, męczennika; św. Aleksandry, męczennicy; św. Herberta, pustelnika; św. Wolframa, biskupa

6:30

Czwartek 21 marca 2019 

św. Benedykta od Bożej Opatrzności Cambiagio Frassinello; św. Mikołaja z Flue, pustelnika

17:00

Za zm. rodziców Otylię i Karola Walach, syna Józefa, Aleksję i Antoniego Krettek, zm. kapłanów i siostry zakonne oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

Piątek 22 marca 2019 

św. Zachariasza, papieża

17:00

Za zm. Jadwigę i Wilhelma Lankocz, synów Jana i Gerarda, zm. dziadków, Maję i Emanuela Kłosek, zm. dzieci, Alfonsa Kałuża, Katarzynę Lankocz, Henryka Wyrtki, jego rodziców i zm. z pokrewieństwa.

Sobota 23 marca 2019 

św. Turybiusza z Mongrovejo, biskupa, Apostoła Ameryki Południowej; św. Józefa Orioli, kapłana; bł. Metodego Dominika Trćka, kapłana i męczennika; św. Rafki, dziewicy

17:00

Za zm. Annę Tumulka, rodziców Marię i Józefa Perenc, Wiktora i Agnieszkę Tumulka, synów Hiacynta i Alojzego, Andrzeja Niestrój i zm. z pokr. Tumulka-Rzytki-Perenc.

Niedziela 24 marca 2019 III Niedziela Wielkiego Postu

św. Katarzyny Szwedzkiej, zakonnicy

8:00

Za zm. Józefa Jaskóła, rodziców Gertrudę i Wilhelma, córkę Annę, synów Huberta i Jerzego, Piotra Hytrek, Franciszka Leśniok, żony Annę i Jadwigę oraz za zm. kapłanów.

10:30

(dwujęzyczna) Za zm. Jadwigę Marek, męża, synów, synowe, Zygmunta Okoniewski, żony, syna i wnuka, Annę Kuźnik, dziadków z 4 stron, zm. dzieci, zm. kapłanów, siostry zakonne i dusze w czyśćcu cierpiące.

14:00

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Poniedziałek 25 marca 2019 

św. Prokopa, kapłana; bł. Jozafaty Michaliny Hordaszewskiej, dziewicy

17:00

Na rozpoczęcie prac polowych.

Wtorek 26 marca 2019 

św. Dobrego Łotra (Dyzmy); bł. Tomasza z Costacciaro; św. Ludgera, biskupa; św. Brauliona, biskupa

17:00

Za zm. rodziców Józefa i Martę Kupka, synów Jana, Ryszarda i Józefa, córki Helenę Dorotę i Lidię, synową Felicję, 2 zięciów, Henryka i Jadwigę Mraczny, syna Gerarda, dziadków, rodzeństwo z obu stron i dusze w czyśćcu cierpiące.

Środa 27 marca 2019 

św. Ernesta, opata i męczennika; św. Ruperta, biskupa

6:30

Czwartek 28 marca 2019 

bł. Joanny Marii de Maille; św. Guntrama, króla

17:00

Za zm. Jana i Zofię Komorek, syna Huberta, zięcia Antoniego Krybus, rodziców, rodzeństwo, dziadków Komorek-Krybus-Wallach.

Piątek 29 marca 2019 

św. Wilhelma Temperiusza, biskupa; św. Stefana IX, papieża; św. Bertolda, kapłana

17:00

Za zm. Marię i Huberta Cwik, zm. rodziców Valeskę i Alfonsa Cwik, Bertę i Franciszka Kampka, rodzeństwo, pokrewieństwo, zm. kapłanów, siostry zakonne i dusze w czyśćcu cierpiące.

Sobota 30 marca 2019 

bł. Amadeusza IX Sabaudzkiego; św. Leonarda Murialdo, kapłana

12:00

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Wandy Tywończuk z okazji 80. rocznicy urodzin.

17:00

Za zm. Kazimierza Bajerskiego, Ewę i Michała Bajerskich, Władysława Dobosz, Józefę Kołacińską, Rene Marchuta oraz zm. z rodzin Bajerski-Dobosz-Kościółek.

Niedziela 31 marca 2019 IV Niedziela Wielkiego Postu

św. Beniamina, diakona i męczennika; św. Balbiny, dziewicy i męczennicy

8:00

(dwujęzyczna) Za zm. Marię Parys w rocznicę urodzin, zm. rodziców, rodzeństwo Annę i Franciszka Paris.

10:30

Msza św. chrzcielna.

14:00

Gorzkie Żale z kazaniem opasyjnym.

Poniedziałek 1 kwietnia 2019 

św. Noniusza Alwareza Pereira, zakonnika; św. Hugo, biskupa

6:30

Wtorek 2 kwietnia 2019 

św. Franciszka z Paoli, pustelnika

18:00

Za zm. Jadwigę i Wilhelma Dziadzia, syna Henryka, zm. z rodzin Dziadzia i Reichel, Franciszka Klima, Stanisława Molenda, zm. kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące.

Środa 3 kwietnia 2019 

św. Ryszarda de Wyche, biskupa

6:30

Czwartek 4 kwietnia 2019 

św. Izydora z Sewilli, biskupa i doktora Kościoła

17:00

Godzina Święta z okazją do Spowiedzi św.

18:00

Za zm. córkę Krystynę Paris, zm. ojca Rufina Fitzoń, zm. Łucję Paris i pokrewieństwo Paris-Fitzon-Rzezonek-Morcinek.

Piątek 5 kwietnia 2019 

św. Wincentego Ferreriusza, kapłana; bł. Julianny z Mont Cornillon, pustelnicy; św. Marii Krescencji Höss, dziewicy; św. Katarzyny Thomas, dziewicy

6:30

W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.

18:00

Za zm. Józefa Pater, rodziców Edwarda i Albertynę, rodziców Wilhelma i Józefę Mika, Hildegardę i Leonarda Wochnik, pokrewieństwo Pater, Wilk, Filip, Mika, Krybus i dusze w czyśćcu cierpiące.

Sobota 6 kwietnia 2019 

św. Wilhelma z Paryża, opata; św. Prudencjusza, biskupa

8:00

W intencji czcicieli Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

13:30

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Ryszarda Jurecki z okazji 80. rocznicy urodzin.

15:00

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Józefa Karasek z okazji 50 rocznicy urodzin.

Niedziela 7 kwietnia 2019 V Niedziela Wielkiego Postu

Wspomnienie św. Jana Chrzciciela de la Salle, kapłana

8:00

Za zm. syna Andrzeja Pol, Feliksa Waniek, żonę Martę, rodzeństwo, Augusta i Katarzynę Pol, Hildegardę i Stanisława Masarczyk i dusze w czyśćcu cierpiące.

10:30

(dwujęzyczna) Do Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Sywlwii i Krystiana Kitel z okazji 40. rocznicy urodzin.

14:00

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Poniedziałek 8 kwietnia 2019 

św. Dionizego, biskupa i męczennika

6:30

Wtorek 9 kwietnia 2019 

św. Gaucheriusza, kapłana; św. Marii, żony Kleofasa

18:00

Za zm. Jerzego Wałach, rodziców Franciszka Wałach i dwie żony, Franciszka i Emlilię Krybus, zm. Annę Wychowaniec i za zm. z pokrewieństwa.

Środa 10 kwietnia 2019 

św. Fulberta, biskupa

6:30

Czwartek 11 kwietnia 2019 

św. Gemmy Galgani, dziewicy

18:00

Za zm. Annę i Leona Konieczny, córkę Renatę, Elżbietę Konieczny, Gertrudę i Ernesta Wowrek, Elżbietę Szmid, dziadków z rodzin Konieczny-Kiszka-Zgaślik i dusze w czyśćcu cierpiące.

Piątek 12 kwietnia 2019 

św. Juliusza I, papieża; św. Zenona z Werony, biskupa

18:00

Za zm. Andrzeja Świątkowskiego w 4. rocznicę śmierci oraz z okazji urodzin.

Sobota 13 kwietnia 2019 

św. Marcina I, papieża i męczennika

18:00

Za zm. Henryka Janik w 3. rocznicę śmierci, oraz zm. za żonę Różę.

Niedziela 14 kwietnia 2019 Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

św. Waleriana, męczennika

8:00

(dwujęzyczna) Za zm. Franciszka Badurczyk, 2 żony, 2 synów, Annę Kribus, Gertrudę i Amanda Fiegler, siostrę Marię, Jadwigę i Jana Bucki, Huberta Afa, Alfreda Kalabis, starzyków z obu stron, zm. pokrewieństwo i dusze w czyśćcu cierpiące.

10:30

W intencji Parafian.

14:00

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Poniedziałek 15 kwietnia 2019 

św. Anastazji i Bazylissy, męczennic

6:30

Wtorek 16 kwietnia 2019 

św. Marii Bernadetty Soubirous, dziewicy i zakonnicy; św. Benedykta Józefa Labre, wyznawcy

17:00

Za zm. Jerzego Koska, rodziców Antoniego i Bronisławę, brata Reinholda, Jerzego Degner, dziadków, Franciszka Badurczyk, 2 żony, 2 synów, zięcia Alfreda, Annę Krybus, Zbigniewa Łakomiec, pokrewieństwo Koska-Badurczyk-Urbisz.

Środa 17 kwietnia 2019 

bł. Baptysty Spagnoli, kapłana; św. Katarzyny Tekakwitha

6:30

Za zm. O. Mikołaja Wallach, rodziców Gertrudę i Józefa, Hildegardę Wallach, Pawła i Agnieszkę Ploch, zm. z pokrewieństwa, zm. kapłanów, siostry zakonne i dusze w czyśćcu cierpiące.

Czwartek 18 kwietnia 2019 

bł. Marii od Wcielenia, zakonnicy; św. Ryszarda Pampuri, zakonnika

Wielki czwartek

18:00

Msza św. Wieczerzy Pańskiej w intencji kapłanów.

Piątek 19 kwietnia 2019 

św. Leona IX, papieża; św. Ekspedyta, męczennika

Wielki piątek

18:00

Ceremonie Wielkopiątkowe.

Sobota 20 kwietnia 2019 

św. Agnieszki z Montepulciano, dziewicy i zakonnicy

Wielka sobota

21:00

Wigilia Paschalna w intencji Parafian.

Niedziela 21 kwietnia 2019 Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego

św. Anzelma z Canterbury, biskupa i doktora Kościoła; św. Konrada z Parzham, zakonnika

Wielkanoc

8:00

Za zm. Jana i Bertę Foltys, Renatę Foltys, Wiktorię Foltys, zm. dzieci, dziadków Foltys-Pietruszka i zm. z pokrewieństwa Foltys-Burdzik.

10:30

Za zm. Pawła i Marię Gali, siostrę zakonną Korsynię, rodziców, rodzeństwo, zm. z rodzin Gali -Chrubasik, zm. Aleksandra i Marię Lepszy, zm. kapłanów i sistry zakonne.

14:00

Nieszpory chrzcielne.

Poniedziałek 22 kwietnia 2019 

bł. Idziego z Asyżu, mnicha; św. Agapita I, papieża

Poniedziałek wielkanocny

8:00

Za zm. Józefa Wycisk, rodziców Elfrydę i Józefa, Annę i Alfonsa Przybyła, Maksymiliana Mika, Anielę i Henryka Rzytki, Annę i Bernarda Janosz i pokrewieństwo Wycisk-Przybyła.

10:30

(dwujęzyczna) W intencji Górników.

Wtorek 23 kwietnia 2019 

Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

18:00

Za zm. Pawła Pytlik w 1. rocznicę śmierci.

Środa 24 kwietnia 2019 

św. Fidelisa z Sigmaringen, kapłana i męczennika; św. Jerzego, męczennika; św. Franki, dziewicy; bł. Teresy Marii od Krzyża (Manetti), dziewicy; Nawrócenia św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

6:30

Czwartek 25 kwietnia 2019 

święto św. Marka, Ewangelisty

18:00

Procesja św. Marka. i Msza św. szkolna w intencji Rolników.

Piątek 26 kwietnia 2019 

Najświętszej Maryi Panny Matki Dobrej Rady; św. Kleta, papieża; św. Piotra Betancur, zakonnika; bł. Bonifacego i Emeryka, biskupaów

18:00

Za zm. Jadwigę i Huberta Jaskoła, Helmuta Kretek, rodziców, rodzeństwo, Monikę i Józefa Paris, zm. z pokrewieństwa Kretek-Jaskoła-Paris i dusze w czyśćcu cierpiące.

Sobota 27 kwietnia 2019 

św. Zyty, dziewicy; bł. Aszarda, biskupa

11:00

Do Boskiej Opatrzności, za wstawiennictwem Matki Boskiej Trzykroć Przedziwnej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze z okazji 50-tej rocznicy ślubu Urszuli i Henryka Niedballa z Grzegorzowic.

18:00

Za zm. Elfrydę i Henryka Mika, rodziców Józefa i Elżbietę. Ignacego i Rozalię Mydla, Elżbietę i Alojzego Urbisz oraz pokrewieństwo Mika-Mydla-Urbisz.

Niedziela 28 kwietnia 2019 II Niedziela Wielkanocna

św. Piotra Chanel, męczennika, misjonarza Polinezji; św. Ludwika Marii Grignon de Montfort, kapłana; św. Joanny Beretta Molla; bł. Luchezjusza z Poggibonsi

8:00

(dwujęzyczna) Za zm. Jadwigę i Ignacego Komor, rodziców, braci, siostry, Augustynę Karola Kretek, córkę, zięciów, Jana Mucha, pokrewieństwo, zm. kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące.

10:30

Msza św. chrzcielna.

14:00

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

Poniedziałek 29 kwietnia 2019 

święto św. Katarzyny Sieneńskiej, doktora Kościoła

6:30

Wtorek 30 kwietnia 2019 

św. Piusa V, papieża; św. Józefa Benedykta Cottolengo, kapłana; bł. Marii od Wcielenia Guyard-Martin, zakonnicy; św. Gualfarda; św. Aldobranda, biskupa

17:00

Za zm. Józefa Marklowski, braci Franciszka i Alojzego, rodziców Adlolfa i Joannę Marklowski, Jerzego i Martę Kubica, Gintera Pieczarek, Klarę i Józefa Rzega, Krystynę i Gerarda Sander i zm. z pokrewieństwa.

Środa 1 maja 2019 

św. Józefa, Rzemieślnika; św. Augusta Schoefflera, męczennika

9:00

Nabożenstwo majowe i Msza św. Za zm. Marię i Pawła Röslser, syna Edwarda, rodziców i rodzeństwo, zm. Emilię i Pawła Gwóźdź, pokrewieństwo Rösler-Gwóźdź i dusze w czyśćcu cierpiące.

Czwartek 2 maja 2019 

Wspomnienie św. Atanazego Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła; św. Zygmunta, króla i męczennika

17:00

Godzina Święta z okazją do Spowiedzi św.

18:00

Za zm. Jerzego Przybyła, synową Marię Przybyła, zm. rodziców Antoniego i Marię Przybyła, syna Alfreda, Krystynę Przybyła, zm. rodziców Jana i Martę Wojtena, córkę Helenę, Józefa Bugla i zm. z rodzin Przybyła, Wojtena, Kretek, Halamoda.

Piątek 3 maja 2019 

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

6:30

W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.

11:00

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Norberta Waskina z okazji 50. rocznicy urodzin.

18:00

Za zm. rodziców Annę i Wilibalda Hruby, dziadków z obu stron, oraz zm z rodzin Wochnik, Hruby.

Sobota 4 maja 2019 

Wspomnienie św. Floriana, żołnierza i męczennika; św. Józefa Marii Rubio, kapłana

8:00

W intencji czcicieli Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. nabożeństwo majowe.

18:00

W intencji Strażaków z OSP Brzeźnica.

Niedziela 5 maja 2019 III Niedziela Wielkanocna

św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana; bł. Marii Katarzyny Troiani, dziewicy; św. Anioła, kapłana i męczennika

8:00

Za zm. rodziców Katarzynę i Stanisława Haba, 3 córki, Grażynę Haba, Albinę i Teofila Depta, 2 córki, 3 synów, synowe, zięciów i zm. z pokrewieństwa.

10:30

(dwujęzyczna) Rocznica bierzmowania.

Poniedziałek 6 maja 2019 

święto św. Apostołów Filipa i Jakuba Młodszego

6:30

Za zm. ojca Alfreda Cienskowski, rodziców Gerdę i Rudolfa Mokrosz, zm. dziadków z obu stron i zm. z pokrewieństwa Cienskowski-Mokrosz.

Wtorek 7 maja 2019 

Najświętszej Maryi Panny, Matki Łaski Bożej; bł. Gizeli

18:00

Za zm. Hildegardę Wallach w 1. rocznicę śmierci.

Środa 8 maja 2019 

Uroczystość św. Stanisława ze Szczepanowa, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski

6:30

18:00

Nabożeństwo majowe.

Czwartek 9 maja 2019 

św. Pachomiusza Starszego, pustelnika; św. Katarzyny Mammolini, dziewicy

18:00

Za zm. rodziców Annę i Adolfa Bulenda, Martę i Józefa Hałas, siostry, braci, szwagra, Krystynę i Alfreda Przybyła i pokrewieństwo Bulenda-Hałas.

Piątek 10 maja 2019 

św. Antonina z Florencji, biskupa; bł. Beatrycze d'Este, mniszki; św. Jana z Avili, kapłana i doktora Kościoła

18:00

Za zm. Hildegardę Bochenek, zm. rodziców i zm. z rodzin Bochenek-Jurecki.

Sobota 11 maja 2019 

św. Mamerta, biskupa; św. Ignacego z Laconi, zakonnika; św. Odona, Majola, Odylona i Hugona oraz bł. Piotra, opatów kluniackich

18:00

Za zm. Antoniego Kampka, rodziców, rodzeństwo i pokrewieństwo, Alojzego Cwik, rodziców, Łucję, Gertrudę, Alfonsa, Huberta i Marię Cwik, pokrewieństwo i dusze w czyśćcu cierpiące.

Niedziela 12 maja 2019 IV Niedziela Wielkanocna

św. męczenników Nereusza i Achillesa; św. Pankracego, męczennika; bł. Juty z Bielczyn; św. Leopolda Mandica z Hercegnovi, kapłana

8:00

(dwujęzyczna) Za zm. Leona Konieczny, rodziców Antonię i Augusta, braci Dominika i Joachima, zm. Annę i Alojzego Wawrzik i zm. z pokrewieństwa Myrwa-Wawrzik-Jasny-Konieczny.

10:00

Pierwsza Komumia Święta

Poniedziałek 13 maja 2019 

św. Serwacego, biskupa; Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej

18:00

Nabożeństwo Fatimskie.

Wtorek 14 maja 2019 

święto św. Macieja Apostoła

18:00

Za zm. rodziców Otylię i Karola Walach, syna Józefa, Aleksję i Antoniego Krettek, zm. kapłanów i siostry zakonne oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

Środa 15 maja 2019 

św. Zofii, wdowy i męczennicy; św. Izydora Oracza; św. Małgorzaty z Kortony

6:30

Za zm. Łucję, Józefę i Franciszka Krybus, zm. dzieci, Karola i Otylię Walach, syna, Marię Gembalczyk, dziadków, pokrewieństwo, zm. kapłanów, siostry zakonne i dusze w czyśćcu cierpiące.

18:00

Nabożeństwo majowe.

Czwartek 16 maja 2019 

Wspomnienie św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski; św. Szymona Stocka, zakonnika

18:00

Za zm. Annę Kuśka, Józefa i Franciszkę Kuśka, Jana i Jadwigę Kuśka, Piotra i Ernestynę Wolnik oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.

Piątek 17 maja 2019 

św. Paschalisa Baylon, zakonnika

18:00

Za zm. Helenę i Ferdynanda Krybus, syna Bronisława, dziadków z 2 stron i zm. z pokrewieństwa Krybus-Żyła i dusze w czyśćcu cierpiące.

Sobota 18 maja 2019 

św. Feliksa z Cantalice, zakonnika; św. Eryka IX Jedvardssona, króla; św. Jana I, papieża i męczennika; bł. Stanisława Papczyńskiego, kapłana

7:00

Pielgrzymka do Matki Bożej.

12:00

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Moniki i Wojciecha Macheta z okazji 25. rocznicy ślubu.

15:00

Ślub: Duda Marcin - Patrycja Gieroń.

Niedziela 19 maja 2019 V Niedziela Wielkanocna

św. Piotra Celestyna, papieża i pustelnika; św. Urbana I, papieża; św. Iwo Helory, kapłana; św. Kryspina z Viterbo, zakonnika

8:00

Za zm. Franciszka Kusidło, dwie żony, córkę Ritę, wnuka Rudolfa, Wiktora i Martę Górecki, syna Henryka, synową Helenę, rodziców Anielę Krybus, męża Józefa, syna Alfonsa i całe pokrewieństwo

10:30

Rocznica Pierwszej Komunii Świętej

Poniedziałek 20 maja 2019 

św. Bernardyna ze Sieny, kapłana

6:30

Wtorek 21 maja 2019 

św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika; św. Krzysztofa Magallanesa, kapłana i Towarzyszy, męczenników; św. Eugeniusza de Mazenod, biskupa; bł. Jacka Cormier, zakonnika; św. Iwo z Chartres, biskupa

18:00

Za zm. Jana Mika, rodziców, rodzeństwo, Jadwigę i Mikołaja Nowak, rodziców z 2 stron, rodzeństwo, Alfreda Rybka, Henryka Panek, zm. kapłanów, siostry zakonne i dusze w czyśćcu cierpiące.

Środa 22 maja 2019 

św. Rity z Cascia, zakonnicy; św. Joachimy de Vedruna, zakonnicy

6:30

18:00

Nabożeństwo majowe.

Czwartek 23 maja 2019 

św. Leoncjusza z Rostowa, biskupa

18:00

Za zm. męża Jana Kobza w rocznicę urodzin.

Piątek 24 maja 2019 

Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych; św. Donacjana i Rogacjana, męczenników

18:00

Za zm. Anielę Jurecki, męża Franciszka, zm. dzieci, Antoninę Jurecki, Marię Rymer, Hildegardę Bochenek, zm. z pokrewieństwa Jurecki-Gocman.

Sobota 25 maja 2019 

św. Bedy Czcigodnego, kapłana i doktora Kościoła; św. Grzegorza VII, papieża; św. Marii Magdaleny de Pazzi, dziewicy

8:00

W intencji zm. Rolników z rozprowadzeniem procesji.

12:00

Ślub Aleksandra Antczak i Tomasz Kretek

18:00

W intencji Rolników o błogosławieństwo Boże w pracy na roli.

Niedziela 26 maja 2019 VI Niedziela Wielkanocna

Wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana

8:00

(dwujęzyczna) Za zm. męża Ryszarda Hałas, rodziców Agatę i Juliusza, zm. dzieci, Jadwigę Leśniok, mężów Maksymiliana i Franciszka, Jadwigę i Norberta Handzlik, Renatę i Alojzego Wyrobek i za zm. z pokrewieństwa Hałas-Leśniok.

10:30

Msza św. chrzcielna.

Poniedziałek 27 maja 2019 

św. Augustyna z Canterbury, biskupa

18:00

Procesja na dni krzyżowe i Msza św. o dobre urodzaje.

Wtorek 28 maja 2019 

św. Germana z Paryża, biskupa; św. Marii Anny od Pana Jezusa z Paredes, dziewicy

18:00

Procesja na dni krzyżowe i Msza św. za głodujących.

Środa 29 maja 2019 

Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, zakonnicy

18:00

Procesja na dni krzyżowe i Msza św. o błogosławieństwo w pracy.

Czwartek 30 maja 2019 

św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika; św. Zdzisławy Czeskiej; św. Joanny d'Arc, dziewicy

Wniebowstąpienie

18:00

Za zm. rodziców Jadwigę i Ignacego Komor, braci, siostry, zm. Izydora Lerch, syna Bernarda, zm. z rodzin Lerch-Komor zm. kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące.

Piątek 31 maja 2019 

święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny; św. Kamili Baptysty Varano, dziewicy i zakonnicy; 124 koreańskich męczenników

18:00

Za zm. Adelajdę i Jerzego Malik, rodziców Emmę i Antoniego Grzesik, Franciszka Malik, Elfrydę i Juliusza Halczok, zm. dzieci, Ernesta Krasek, Helenę i Alfonsa Mrowiec, syna Gerarda, zm. z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.

Sobota 1 czerwca 2019 

Wspomnienie św. Justyna, męczennika

8:00

W intencji czcicieli Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

12:00

Ślub: Mateusz Depta i Justyna Lichwa.

18:00

Za zm. Zofię Macheta w rocznicę śmierci, męża Antoniego, rodziców z obu stron i za zm. z pokrewieństwa.

Niedziela 2 czerwca 2019 Wniebowstąpienie Pańskie

św. męczenników Marcelina i Piotra; bł. męczenników Sadoka i Towarzyszy; św. Feliksa z Nikozji, zakonnika; Najświętszej Maryi Panny Krzeszowskiej, Matki Łaski Bożej

8:00

Za zm. Franciszkę i Jana Weihser, Jadwigę i Emanuela Dyrska, syna i synową, Marię i Pawła Roesler, Engelberta Swolana, Mateusza Lach, Annę i Józefa Murawski, Leona i Adelę Tumulla, synową Elżbietę, Annę i Karola Janik, Annę i Augustyna Rzytki oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

10:30

(dwujęzyczna) Za zm. ks. Roberta Wałach, Stanisława i Marię Łużyna, Zuzannę Wałach, Edwarda, Mariana i Gabrielę Łyko, Franciszka i Bertę Kaleta.

Poniedziałek 3 czerwca 2019 

Wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy; św. Klotyldy; św. Jana Grande, zakonnika

6:30

Wtorek 4 czerwca 2019 

św. Franciszka Caracciolo, kapłana; św. Piotra z Werony, kapłana i męczennika

18:00

Za zm. mężów Bernarda i Maksymiliana, zm. rodziców z obu stron, Agnieszkę i Franciszka Piperek, synów Jana i Antoniego, synową, Józefa Szyndzielorz, zm. kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące.

Środa 5 czerwca 2019 

Wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika

6:30

Czwartek 6 czerwca 2019 

św. Norberta, biskupa; bł. Marii Karłowska, zakonnicy; św. Marcelina Józefa Champagnat, kapłana

17:00

Godzina Święta z okazją do Spowiedzi św.

18:00

Za zm. Marię Kaletka, rodziców pokrewieństwo Paris, Jana i Marię Kaletka, córkkę Elżbietę, Annę Kocur, rodzeństwo i zm. z pokrewieństwa.

Piątek 7 czerwca 2019 

św. Roberta z Newminster, opata; św. Antoniego Marii Gianelli, biskupa; bł. Anny od św. Bartłomieja, dziewicy

6:30

W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.

18:00

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże z okazji 70. rocznicy urodzin dla Marty Kocur i całej rodziny.

Sobota 8 czerwca 2019 

Wspomnienie św. Jadwigi Królowej; św. Medarda, biskupa; św. Wilhelma z Yorku, biskupa; bł. dziewic Diany i Cecylii

11:00

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Rajmunda Marek z okazji 50. rocznicy urodzin.

18:00

Za zm. Henryka Kurek, rodzeństwo Monikę i Franciszka oraz ojca Bernarda, wnuka Adama, dziadków i zm. z pokrewieństwa.

Niedziela 9 czerwca 2019 Zesłanie Ducha Świętego

św. Efrema Syryjczyk, diakona i doktora Kościoła; św. Kolumego (Starszego) z Hy (Iona), opata; bł. Anny Marii Taigi, tercjarki; bł. Józefa de Anchieta, kapłana; bł. Mikołaja z Gesturi, zakonnika

Zesłanie Ducha Świętego

8:00

(dwujęzyczna) Za wstawiennictwem Najśw. Maryi Panny o światło Ducha Świętego i Bożą Opiekę dla młodzieży rocznika 2001 z okazji 18. rocznicy urodzin.

10:30

Za zm. męża Jana Kupka, braci Ryszarda i Józefa, siostry Helenę, Dorotę i Lidię, szwagierkę Felicję, dwóch szwagrów, rodziców Józefa i Martę Kupka, Henryka i Jadwigę Mraczny, syna Gerarda, dziadków, rodzeństwo z obu stron i dusze w czyśćcu cierpiące.

Poniedziałek 10 czerwca 2019 

Wspomnienie bł. Bogumiła-Piotra, biskupa; bł. Jana Dominici, biskupa

NMP Matki Kościoła

6:30

Wtorek 11 czerwca 2019 

Wspomnienie św. Barnaby, Apostoła; św. Paryzjusza, pustelnika; św. Pauli Angeli Marii Frassinetti, zakonnicy

18:00

Za zm. męża Zygfryda Ceda, zm. rodziców Marię i Józefa Czogałą, Anastazję i Konstantego Ceda i zm. z rodzin Ceda-Czogała-Kapłanek-Hałas-Schmidt-Dybała.

Środa 12 czerwca 2019 

św. Leona III, papieża; św. Onufrego Wielkiego, pustelnika; bł. 108 męczenników z czasów II wojny światowej; św. Kaspra Bertoni, kapłana; św. Benedykta Menni, kapłana; bł. Marii Kandydy od Eucharystii, zakonnicy

6:30

Za zm. rodziców Marię i Maksymiliana Kołodziejczyk, syna Maksymiliana, córkę Adelajdę, synową Urszulę, 2 zięciów, Genowefę i Jana Nowak, dziadków i zm. z pokrewieństwa z 4 stron.

Czwartek 13 czerwca 2019 

Wspomnienie św. Antoniego Padewskiego, kapłana i doktora Kościoła

18:00

Msza św. w intencji kapłanów z Nabożeństwem Fatimskim.

Piątek 14 czerwca 2019 

Wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika; św. Metodego Wyznawcy, patriarchy; bł. Gerarda z Clairvaux, mnicha

18:00

Za zm. rodziców Wilhelma i Józefę Mika, rodzeństwo, ks. Ferdinanda Kribus, córkę Hildegardę, Leonarda Wochnik, Józefa Pater, pokrewieństwo Mika, Krybus, Chroboczek i dysze w czyśćcu cierpiące.

Sobota 15 czerwca 2019 

Wspomnienie bł. Jolenty, księżnej, zakonnicy; św. Wita, męczennika; św. Bernarda z Menthon, zakonnika; św. Marii Michaliny od Najświętszego Sakramentu, dziewicy

18:00

Za zm. Łucję Lach, syna Bernarda, żonę Marię, Gerarda Pluta, rodziców Józefa i Marię Lach, Józefa i Marię Pańczyk oraz zm. z pokrewieństwa.

Niedziela 16 czerwca 2019 Niedziela Trójcy Przenajświętszej

św. Benona, biskupa; św. Lutgardy, dziewicy; bł. Floridy Cevoli, dziewicy

8:00

Za zm. rodziców Renatę i Alojzego Wyrobek, zm. Ryszarda Hałas i pokrewieństwo Hałas-Wyrobek-Sochiera.

10:30

(dwujęzyczna) Za zm. Jadwigę i Rudolfa Strominski, rodziców, dziadków z obu stron, rodzeństwo, zm. zięciów Reinharda i Alojza zm. z rodzin Strominski-Wiesiolek-Halamoda, pokrewieństwo, zm. kapłanów, siostry zakonne i dusze w czyśćcu cierpiące.

Poniedziałek 17 czerwca 2019 

Wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika; św. Aliny z Forest, męczennicy; św. Grzegorza Barbarigo, biskupa

6:30

Za zm. Annę i Augustyna Rzytki, Annę Tumulka, zm. z pokrewieństwa Rzytki-Perenc-Tumulka, zm. kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące.

Wtorek 18 czerwca 2019 

św. Elżbiety z Schönau, dziewicy i zakonnicy

18:00

Za zm. córkę Bogusławę Cygan, ojca Jerzego Mika, rodziców Joachima i Gertrudę Mika, Zofię i Alfonsa Smarzoch, Józefa Piździor, zm. rodzeństwo, zm. dziadków i dusze w czyśćcu cierpiące.

Środa 19 czerwca 2019 

św. Romualda z Camaldoli, opata; św. męczenników Gerwazego i Protazego; bł. Tomasza Woodhouse, męczennika

6:30

Czwartek 20 czerwca 2019 

bł. Benigny, dziewicy i męczennicy; św. Wincenty Gerozy, dziewicy; bł. Jana Gavana, kapłana i męczennika

Święto Ciała i Krwi Pańskiej

7:30

9:00

W intencji Parafian z procesją Bożego Ciała.

Piątek 21 czerwca 2019 

Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika; Najświętszej Maryi Panny Opolskiej; Najświętszej Maryi Panny z Góry Iglicznej, Przyczyny naszej radości

9:00

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019.

18:00

Za zm. Józefa Halamoda, Annę i Emila Halamoda, zm. dziadków, pokrewieństwo Halamoda-Pytlik i dusze w czyśćcu cierpiące.

Sobota 22 czerwca 2019 

św. Paulina z Noli, biskupa; św. Jana Fishera, biskupa i Tomasza More - męczenników

11:00

Ślub Sandra Pańczyk i Dawid Schmidt

14:00

Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo oraz zdrowie z okazji 50. rocznicy urodzin Beaty Wieczorek.

Niedziela 23 czerwca 2019 XII Niedziela Zwykła

św. Józefa Cafasso, kapłana

8:00

(dwujęzyczna) Za zm. Jadwigę Marek, męża Jana, synów, synowe, dziadków, Kocur, Marek, zm. z pokrewieństwa Marek-Depta i dusze w czyśćcu cierpiące.

10:30

Za zm. Antoniego i Marię Wochnik, syna Antoniego, 2 synowe, Łucje Wolnik, matkę Annę, Paulinę Wczasek, męża Stefana i rodziców z obu stron.

Poniedziałek 24 czerwca 2019 

Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

6:30

Wtorek 25 czerwca 2019 

bł. Doroty z Mątowów; św. Wilhelma z Vercelli, opata; Najświętszej Maryi Panny Gostyńskiej; bł. Marii Lhuilier, dziewicy i męczennicy

18:00

Za zm. Jadwigę i Huberta Jaskoła, rodziców i rodzeństwo z obu stron, Monikę i Józefa Paris, zm. z pokrewieństwa Jaskoła-Paris i dusze w czyśćcu cierpiące.

Środa 26 czerwca 2019 

św. męczenników Jana i Pawła; św. Josemar Escriv de Balaguer, kapłana; św. Zygmunta Gorazdowskiego, kapłana; bł. Andrzeja Jacka Longhin, biskupa

6:30

Czwartek 27 czerwca 2019 

św. Cyryla Aleksandryjskiego, biskupa i doktora Kościoła; Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy; św. Emmy z Gurk

18:00

Za zm. rodziców Annę i Leonarda Habrom, Jadwigę i Bronisława Kaczyński, pokrewieństwo Kaczyński-Habrom-Bombelek i dusze w czyśćcu cierpiące.

Piątek 28 czerwca 2019 

Wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika; bł. Jakuba z Ghaziru, kapłana

18:00

W intencji czcicieli Serca Jezusowego.

Sobota 29 czerwca 2019 

Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła

8:00

18:00

Za zm. Franciszka Badurczyk, 2 żony, 2 synów, Annę Krybus, Alfreda Griegel, brata Jerzego, rodziców, Jerzego Koska, rodziców, brata Reinholda, szwagra Jerzego, Gabrielę Kozdój, męża, zięcia i dziadków Urbisz-Koska.

Niedziela 30 czerwca 2019 XIII Niedziela Zwykła

św. Pierwszych Męczenników Świętego Kościoła Rzymskiego; św. Władysława; bł. Rajmunda Lull, męczennika; bł. Januarego Marii Sarnelli, kapłana

8:00

Za zm. Leona Konieczny, Annę i Wilhelma Chrubasik, zm. dziadków Konieczny-Wawrzik-Chrubasik-Sorich.

10:30

(dwujęzyczna) Msza św. chrzcielna.

Poniedziałek 1 lipca 2019 

św. Ottona z Bambergu, biskupa; św. Teobalda z Provins, pustelnika

6:30

Wtorek 2 lipca 2019 

Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej; św. Bernardyna Realino, kapłana; Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej Matki Jedności; Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej

18:00

Za zm. męża Ludwika Kszuk, rodziców Rozalię i Edwarda, 5 synów i dusze w czyśćcu cierpiące.

Środa 3 lipca 2019 

święto św. Tomasza Apostoła

6:30

Czwartek 4 lipca 2019 

św. Elżbiety Portugalskiej, królowej; bł. Piotra Jerzego Frassatiego, tercjarza; bł. Marii od Ukrzyżowanego (Curcio), zakonnicy

17:00

Godzina Święta z okazją do Spowiedzi św.

18:00

Za zm. Annę Tumulka, rodziców Marię i Józefa Perenc, Agnieszkę i Wiktora Tumulka, 2 synów, Andrzeja Niestrój, Ernę Stuchły, sąsiadów Emmę i Eryka Plisz, Piotra Luda, Alojzego Panek, zm. kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące.

Piątek 5 lipca 2019 

św. Marii Goretti, dziewicy i męczennicy; św. Antoniego Marii Zaccarii, kapłana i zakonnika; św. Atanazego z góry Athos, opata

6:30

W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.

18:00

Za zm. rodziców Pawła i Helenę Gali, Otylię i Jana Żurek, zm. dziadków z obu stron, rodzeństwo i pokrewieństwo Gali-Wallach.

Sobota 6 lipca 2019 

Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy i zakonnicy; św. Dominiki, dziewicy i męczennicy

8:00

W intencji czcicieli Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

11:00

Ślub: Mateusz Joszko - Waskin Dominika.

Niedziela 7 lipca 2019 XIV Niedziela Zwykła

bł. Benedykta XI, papieża; św. męczenników Grzegorza Grassi biskupa, Herminii dziewicy i Towarzyszy; bł. Marii Romero Meneses, zakonnicy

8:00

(dwujęzyczna) Za zm. Henryka i Helenę Górecki, Floriana i Elżbietę Kichniawy, Agnieszkę Kirchniawy, Józefa i Jadwigę Krybus, zm. dzieci, Wiktora i Martę Górecki, Marię i Franciszka Kusidło, pokrewieństwo i dusze w czyśćcu cierpiące.

10:30

Za zm. rodziców Annę i Sylwestra Czogała, zm. rodzeństwo i pokrewieństwo. Zm. Teresę i Jerzego Grzywocz, syna Michała, Magdalenę Salwiszek i dusze w czyśćcu cierpiące.

Poniedziałek 8 lipca 2019 

Wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana; św. Eugeniusza III, papieża; św. Edgara Spokojnego, króla; św. Kiliana, biskupa i męczennika

6:30

Za zm. rodziców z obu stron, zm. z pokrewieństwa dusze w czyśćcu cierpiące.

Wtorek 9 lipca 2019 

św. Weroniki Giuliani, dziewicy; św. męczenników Augustyna Zhao Rong i Leona Mangin, kapłanów i Towarzyszy; bł. Joanny Scopelli, zakonnicy; św. Jana z Kolonii kapłana, Jana z Osterwijk, Mikołaja Pick, Willada i Towarzyszy - męczenników z Gorkum

18:00

Za zm. Huberta Malik, rodziców, Elfrydę Malik, 2 mężów, dzieci, synową Adelę, Anielę Tumulka, rodzeństwo, Różę i Franciszka Piątek, Annę Cieślik, męża, Wojciecha Gładysz, żonę, synów, synową i zm. kapłanów.

Środa 10 lipca 2019 

św. Antoniego Peczerskiego, opata; św. Jana Gwalberta, opata

6:30

Za zm. rodziców Bronisławę i Ignacego Filip, syna Henryka, synową Annę, zięcia Alfreda, Wilhelminę i Antoniego Jurecki, Gerdę i Rudolfa Mokrosz, zm. z pokrewieństwa Filip-Cienskowski-Mokrosz-Jendrzejczyk, zm. kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące.

Czwartek 11 lipca 2019 

święto św. Benedykta z Nursji, opata, patrona Europy; św. Olgi Mądrej, księżnej

18:00

Za zm. Aleksandra i Marię Lepszy, Emila i Bronisławę Mika, siostrę Matyldę i Flawiana, Agnieszkę Mika, Pawła Gali, siostrę zakonną Korsynię i zm. z pokrewieństwa.

Piątek 12 lipca 2019 

Wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika

18:00

Za zm. Annę Kuśka, Józefa i Franciszkę Kuśka, Jana i Jadwigę Kuśka, Piotra i Ernestynę Wolnik oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.

Sobota 13 lipca 2019 

Wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników; św. Klelii Barbieri, dziewicy

18:00

W intenjci Parafian z Nabożeństwem Fatimskim.

Niedziela 14 lipca 2019 XV Niedziela Zwykła

św. Kamila de Lellis, kapłana i zakonnika; św. Henryka II; bł. Jakuba de Voragine, biskupa; św. Franciszka Solano, kapłana; św. męczenników Jana Jones i Jana Wall, kapłanów; bł. Angeliny Marsciano, zakonnicy

8:00

Za zm. Zygmunta Okoniewski, żony Mariannę i Marię, syna Jerzego, wnuka Tomasza, Jadwigę i Jana Marek, 2 synów, 2 synowe, Annę Kuźnik, dziadków z 4 stron, zm. dzieci i dusze w czyśćcu ciepiące.

10:30

(dwujęzyczna) Za zm. rodziców Annę i Alfonsa Przybyła, Marię i Wilhelma Muszalik, córkę Krystynę, Józefa Wycisk, Anielę i Henryka Rzytki, Maksymiliana Mika, zm. z pokrewieństwa Przybyła-Mika.

Poniedziałek 15 lipca 2019 

Wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła; św. Włodzimierza I Wielkiego; św. Pompiliusza Marii Pirotti, kapłana

6:30

Za zm. Agnieszkę i Wiktora Tumulka, synów Hiacynta i Alojzego, synową Annę, Alojzego i Gertrudę Krufczyk, syna Józefa, zm. z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.

Wtorek 16 lipca 2019 

Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel; św. Marii Magdaleny Postel, dziewicy; św. dziewic i męczennic z Orange

18:00

Za zm. Teodora Wycisk, żonę Elżbietę, rodziców Wycisk-Benek, Sylwię Wycisk, Ernestynę Żyła, córkę Wandę, zm. z rodziny Jurecki.

Środa 17 lipca 2019 

św. Aleksego, wyznawcy; bł. dziewic i męczennic Teresy od św. Augustyna i Towarzyszki; bł. Pawła Piotra Gojdi, biskupa

6:30

Czwartek 18 lipca 2019 

św. Szymona z Lipnicy, kapłana

18:00

Za zm. Otylię i Karola Walach, syna Józefa, Franciszka Krybus, 2 żony, syna Alfonsa, córkę Marię, wnuka, Marię Gembalczyk, dziadków, pokrewieństwo, zm. kapłanów i siostry zakonne.

Piątek 19 lipca 2019 

św. Makryny Młodszej; bł. Ludwiki z Sabaudii, zakonnicy; św. Symmacha, papieża

18:00

Za zm. Martę i Ferdynanda Saiczek, Annę i Pawła Kostyrok, Łucję i Stanisława Budek, braci Jana, Kazimierza i Maksymiliana, Lubusia Śliwka i dusze w czyśćcu cierpiące.

Sobota 20 lipca 2019 

Wspomnienie bł. Czesława, kapłana; św. Małgorzaty z Antiochii Pizydyjskiej, dziewicy i męczennicy; św. Torlaka Thorhallsson, biskupa

18:00

Za zm. żonę Krystynę Paris w 5. rocznicę śmierci.

Niedziela 21 lipca 2019 XVI Niedziela Zwykła

św. Wawrzyńca z Brindisi, kapłana i doktora Kościoła; św. Apolinarego, biskupa i męczennika

8:00

(dwujęzyczna) Za zm. męża Ryszarda Hałas w 3. rocznicę śmierci, zm. rodziców Hałas-Leśniok.

10:30

Za zm. Eryka Kara, brata Ewalda, bratową, rodziców Kara-Kszuk, Godula, Annę i Dominika Pytlik, pokrewieństwo, zm. kapłanów i siostry zakonne oraz dusze w czyśćcu cierpiące i poległych na wojnie.

17:00

Odpust ku czci Świętej Rodziny w Brzeźnicy.

Poniedziałek 22 lipca 2019 

Wspomnienie św. Marii Magdaleny

6:30

Wtorek 23 lipca 2019 

święto św. Brygidy Szwedzkiej, zakonnicy, patronki Europy; bł. Wasyla Hopko, biskupa; św. Jana Kasjana

18:00

Za zm. rodziców Wincentego i Bertę Gawlik, córkę Annę, zięcia Jana, wnuczkę Marię, Marię i Antoniego Kocur, córkę Felicytę, zięcia Ryszarda, rodzeństwo, rodziców z 4 stron, Helmuta Kubanek, Marię i Jana Siwoń, córkę Martę, pokrewieństwo Gawlik-Kocur-Siwoń-Dziadzia i zm. kapłanów.

Środa 24 lipca 2019 

Wspomnienie św. Kingi, dziewicy; św. Krystyny z Bolseny, dziewicy i męczennicy; bł. dziewic i męczennic Marii Pilar, Teresy i Marii Angeles; bł. Marii Mercedes Prat, dziewicy i męczennicy

6:30

Czwartek 25 lipca 2019 

święto św. Jakuba Starszego, Apostoła; św. Krzysztofa, męczennika

18:00

Za zm. Józefa Jarosz, rodziców Pawła i Józefę, Franciszka Jurecki, żonę Anielę, Andrzeja Czogała, Hildegardę Bochenek, Józefa i Marię Krybus, Marię i Natalię Römer oraz zm. z pokrewieństwa.

Piątek 26 lipca 2019 

Wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny

18:00

Za wdowy.

Sobota 27 lipca 2019 

św. Innocentego I, papieża; bł. Marii Magdaleny Martinengo, dziewicy; bł. Tytusa Brandsma, kapłana i męczennika; św. Celestyna I, papieża

18:00

Za zm. Andrzeja Pol w 5. rocznicę śmierci.

Niedziela 28 lipca 2019 XVII Niedziela Zwykła

św. Wiktora I, papieża; św. Sarbeliusza Makhluf, kapłana; bł. Jana Soreth, kapłana; bł. Marii Teresy Kowalskiej, dziewicy i męczennicy

8:00

Za zm. Stanisława i Władysławę Knap, synów Jana i Alfreda, Franciszka Kusidło, 2 żony, córkę Ritę, wnuka Rudolfa i za zm. z pokrewieństwa Kusidło-Knap-Iskra.

10:30

(dwujęzyczna) Msza św. chrzcielna. Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Jolanty Wolnik z okazji 40. rocznicy urodzin.

Poniedziałek 29 lipca 2019 

Wspomnienie św. Marty; św. Olafa II

6:30

Wtorek 30 lipca 2019 

św. Piotra Chryzologa, biskupa i doktora Kościoła; bł. męczenników z zakonu bonifratrów: Brauliusza Marii Corres, Fryderyka Rubio - kapłanów i Towarzyszy

18:00

Za zm. Gertrudę i Wilibalda Bulla, Dorotę Bulla, Józefa Piskalla, dziadków z 4 stron, syna Ewalda i pokrewieństwo.

Środa 31 lipca 2019 

Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana; bł. Zdzisławy Schelingowej, zakonnicy

6:30

Czwartek 1 sierpnia 2019 

Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguori, biskupa i doktora Kościoła; św. Etelwolda, biskupa

17:00

Godzina Święta z okazją do Spowiedzi św.

18:00

Za zm. rodziców Annę i Henryka Filip, Jana Wrazidło, dziadków Edwarda i Albertynę Pater, Ignacego i Bronisławę Filip, Agnieszkę Jendrzejczyk i zm. z pokrewieństwa Filip-Pater-Wrazidło-Franiczek-Jędrzejczyk.

Piątek 2 sierpnia 2019 

św. Euzebiusza z Vorceli, biskupa; św. Piotra Juliana Eymard, kapłana; Najświętszej Maryi Panny Królowej Aniołów; bł. Joanny z Azy, matki św. Dominika; bł. Augusta Czartoryskiego, kapłana; bł. Piotra Faber (Favre), kapłana

6:30

W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.

18:00

Za zm. rodziców Wiktorię i Oswalda Ksol, Różę i Jana Gawlik, brata Henryka Gawlik, Henryka Helmich i za zm. z pokrewieństwa Gawlik-Ksol-Rozga-Niedziela, zm. Urszulę i Józefa Grzesik i Różę Pawlik.

Sobota 3 sierpnia 2019 

św. Lidii; bł. Augustyna Kazotić, biskupa

8:00

W intencji czcicieli Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

18:00

Za zm. Alojzego Lepiorz, rodziców Gertrudę i Alfreda Lepiorz, Emilię i Józefa Krzyżok, zm. z rodzin Bulenda, Borszcz, Kaczmarczyk i zm. z pokrewieństwa.

Niedziela 4 sierpnia 2019 XVIII Niedziela Zwykła

Wspomnienie św. Jana Marii Vianney'a, kapłana; św. Rajnera, biskupa

8:00

(dwujęzyczna)

10:30

Za zm. Józefa Ficoń, rodziców Helenę i Alojzego, Jerzego i Amalię Ficoń, Edwarda Mrowiec, Józefa Kitel, zm. z pokrewieństwa Ficoń-Mrowice-Kitel-Piontek i dusze w czyśćcu cierpiące.

Poniedziałek 5 sierpnia 2019 

Najświętszej Maryi Panny Śnieżnej; św. Oswalda, króla i męczennika

6:30

Wtorek 6 sierpnia 2019 

święto Przemienienia Pańskiego; bł. Oktawiana, biskupa; św. Hormizdasa, papieża

18:00

Za zm. Łucję Piperek, córkę Małorzatę Wolnik, Jana Wolnki i za zm. z pokrewieństwa.

Środa 7 sierpnia 2019 

św. Kajetana, kapłana; bł. Edmunda Bojanowskiego; bł. Agatanioła i Kasjana, kapłanów i męczenników; św. Alberta z Trapani, kapłana

6:30

Czwartek 8 sierpnia 2019 

Wspomnienie św. Dominika Guzman, kapłana

18:00

Za zm. rodziców Ewę i Michała Bajerski, Stanisławę i Władysława Słaby, dziadków z 4 stron, Kazimierza Bajerskiego, Emilię Zaczyk Rene Marchut, Ewę Słaby i dusze w czyśćcu cierpiące.

Piątek 9 sierpnia 2019 

święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy; św. Ireny

18:00

Za zm. Wilhelma Waniek, syna Alojzego, Feliksa i Martę Waniek, Alojzego i Emmę Krakowczyk, syna Stanisława, córkę Natalię, Eryka i Martę Filipczyk oraz pokrewieństwo Waniek-Krakowczyk-Filipczyk.

Sobota 10 sierpnia 2019 

święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; bł. Amadeusza Portugalskiego, zakonnika

11:00

Ślub Herod-Świerczyńska.

18:00

Niedziela 11 sierpnia 2019 XIX Niedziela Zwykła

Wspomnienie św. Klary, dziewicy; św. Zuzanny, dziewicy i męczennicy; Najświętszej Maryi Panny Świętolipskiej

8:00

Za zm. Bronisława Krybus, zm. rodziców, dziadków, sąsiadów: Piotra Luda, Alojzego Panek, Oswalda Bombelek, szwagra Andrzeja Niestrój i dusze w czyśćcu cierpiące.

10:30

(dwujęzyczna) Za zm. Franciszka Badurczyk, rodziców, brata Wernera, szwagrów, teściów, Ludwika Moskwa, Annę Kribus i pokrewieństwo Badurczyk-Kurzela.

Poniedziałek 12 sierpnia 2019 

św. Joanny Franciszki de Chantal, zakonnicy; bł. Innocentego XI, papieża; bł. Izydora Bakanji, męczennika; bł. Karola Leisnera, kapłana i męczennika

6:30

Za zm. Gertrudę i Alojzego Krufczyk, syna józefa, zięciów, zm. z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.

Wtorek 13 sierpnia 2019 

św. męczenników Poncjana papieża i Hipolita kapłana; św. Maksyma Wyznawcy; bł. Mare az Aviano, kapłana; bł. męczenników Filipa Munarriz kapłana i Towarzyszy; Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej

18:00

Za zm. Annę i Leona Konieczny, córkę Renatę, Elżbietę Konieczny, Gertrudę i Ernesta Wowrek, Elżbietę Szmid, dziadków z rodzin Konieczny-Kiszka-Zgaślik i dusze w czyśćcu cierpiące.

Środa 14 sierpnia 2019 

Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe, kapłana i męczennika; św. Meinarda, biskupa

6:30

Czwartek 15 sierpnia 2019 

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny; Najświętszej Maryi Panny z Rokitna; Matki Bożej Zwycięskiej; Najświętszej Maryi Panny z Kalwarii Pacławskiej; św. Tarsycjusza, męczennika

8:00

Za zm. Emanuela i Annę Pactwa, rodziców z obu stron, braci i siostry, zm. z pokrewieństwa Pactwa, Rzytki, Cybulski, Pawliński.

10:30

Piątek 16 sierpnia 2019 

św. Stefana Węgierskiego; św. Rocha; bł. Marii Sagrario od św. Alojzego Gonzagi, dziewicy i męczennicy

18:00

Za zm. Alfonsa Kałuża, braci, rodziców, Gertrudę i Wilhelma Rzytki, syna Leonarda, Annę Kocur, rodziców, rodzeństwo i zm. z pokrewieństwa.

Sobota 17 sierpnia 2019 

Wspomnienie św. Jacka, kapłana; św. Alipiusza i Posydiusza, biskupów; św. Klary z Montefalco, dziewicy; św. Joanny Delanoue, zakonnicy; bł. Augustyna Anioła Mazzinghi, kapłana

18:00

Za zm. Jadwigę i Stanisława Boroń, rodziców i rodzeństwo z obu stron, Marię i Jana Kenig, pokrewieństwo i dusze w czyśćcu cierpiące.

Niedziela 18 sierpnia 2019 XX Niedziela Zwykła

św. Heleny; bł. Sancji Szymkowiak, zakonnicy; św. Alberta Hurtado, kapłana; bł. kapłanów i męczenników z Rochefort

8:00

(dwujęzyczna) Za zm. rodziców Józefę i Wilhelma Krybus, rodziców, i rodzeństwo z obu stron, Annę i Joachima Rumpel, Helmuta Zbroja, Zbigniewa Łakomiec, Irenę i Joachima Schiwy, pokrewieństwo i dusze w czyśćcu cierpiące.

10:30

Za zm. rodziców Elżbietę i Cypriana Krybus, Paulinę, Karola, Jana i Józefa Wochnik, Ignacego, Martę, Ryszarda, Alfreda i Monikę Gwóźdź, pokrewieństwo Krybus-Gwóźdź, dusze w czyśćcu cierpiące i za zm. kapłanów.

Poniedziałek 19 sierpnia 2019 

św. Jana Eudesa, kapłana; św. Bernarda Tolomei, opata; św. Gweryka, opata; św. Ludwika, biskupa

6:30

Wtorek 20 sierpnia 2019 

Wspomnienie św. Bernarda z Clairvaux, opata i doktora Kościoła; bł. Władysława Mączkowskiego, kapłana i męczennika

18:00

Za zm. Władysława Wańczura, rodziców, rodzeństwo, Ludwika i Anastazję Winkler, dzieci, synowe i zięciów, Lucynę i Józefa Karpińskiego, syna Edwarda, 2 synowe i dusze w czyśćcu cierpiące.

Środa 21 sierpnia 2019 

Wspomnienie św. Piusa X, papieża; bł. Brunona Zembola, zakonnika i męczennika

6:30

Czwartek 22 sierpnia 2019 

Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej; św. męczenników Agatonika i Towarzyszy

18:00

Za zm. rodziców Katarzynę i Jana Tumulka, córkę Marię, syna Jana, Rozalię i Feliksa Tumulka, ojców z obu stron, Marię i Franciszka Gawlik, syna Józefa i dusze w czyśćcu cierpiące.

Piątek 23 sierpnia 2019 

św. Róży z Limy, dziewicy; bł. Bernarda z Offidy, zakonnika; bł. Władysława Findysza, kapłana i męczennika

18:00

Za zm. rodziców Różę i Henryka, Józefa i Jadwigę Kusidło, Edmunda i Marię Kusidło, dzieci, ciotkę Elżbietę, zięcia Lazara Marynkowicz, Pawła Świętek, i zm. z rodzin Wochnik, Kocur, Chruby, Kowol.

Sobota 24 sierpnia 2019 

święto św. Bartłomieja Apostoła; św. Emili de Vialar, dziewicy i zakonnicy

18:00

Za zm. ojca Alfonsa Gomółka, dziadków Annę i Antoniego Mika, szwagra Huberta, pokrewieństwo Gomółka-Mika i dusze w czyśćcu cierpiące.

Niedziela 25 sierpnia 2019 XXI Niedziela Zwykła

św. Józefa Kalasantego, kapłana; św. Ludwika IX; bł. Marii (Baourdy) od Jezusa Ukrzyżowanego (Małej Arabki), dziewicy

8:00

Za zm. rodziców Katarzynę i Stanisława Haba, 3 córki, Grażynę Haba, Albinę i Teofila Depta, 2 córki, 3 synów, synowe, zięciów i zm. z pokrewieństwa.

10:30

(dwujęzyczna) Msza św. chrzcielna.

16:00

Odpust ku czi św. Bartłomieja w Ligocie Książęcej.

Poniedziałek 26 sierpnia 2019 

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej; św. Joanny Elżbiety Bichier des Ages, dziewicy; św. Teresy od Jezusa Jornet e Ibars, dziewicy

6:30

Wtorek 27 sierpnia 2019 

Wspomnienie św. Moniki

18:00

Za zm. Łucję i Wincentego Wochnik, rodziców i rodzeństwo z obu stron, Helenę i Teodora Kretek i pokrewieństwa Wochnik-Mika-Kretek.

Środa 28 sierpnia 2019 

Wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

6:30

Czwartek 29 sierpnia 2019 

Wspomnienie Męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela; bł. Beatrycze z Nazaretu, dziewicy; bł. Teresy Bracco, dziewicy i męczennicy

18:00

Za zm. Marię i Augustyna Sochiera, 2 synów, synową, 2 córki i dusze w czyśćcu cierpiące.

Piątek 30 sierpnia 2019 

św. Małgorzaty Ward, męczennicy; św. Gwaryna i Amadeusza, biskupów; bł. Junipera Serra, kapłana; Przebicia serca św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

18:00

Za zm. Alojzego Panek w 1. rocznicę śmierci.

Sobota 31 sierpnia 2019 

św. Rajmunda Nonnat, kardynała; św. Józefa z Arymatei; św. Nikodema; św. Arystydesa Marcjanusa, męczennika; św. Jan z Riły, pustelnika; bł. Piotra Tarrs y Claret, kapłana

18:00

Za zm. Adelajdę Tumulla w 1. rocznicę śmierci.

Niedziela 1 września 2019 XXII Niedziela Zwykła

Wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy; św. Teresy Małgorzaty Redi od Najświętszego Serca Jezusa, dziewicy; Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju; Jozuego, praojca

8:00

(dwujęzyczna) Za zm. rodziców Franciszka i Franciszkę Kachel, dzieci, synową, zięciów, Józefa i Elfrydę Wycisk, syna Józefa, oraz za zm. z rodzin Kachel-Wycisk.

10:30

Poniedziałek 2 września 2019 

św. Wilhelma, biskupa; bł. męczenników Jana Franciszka Burt, Apolinarego Morel, Seweryna Girault oraz Towarzyszy; św. Beatrycze z Silvy, dziewicy

6:30

9:00

W intencji Uczniów, Nauczycieli i Pracowników naszych szkół na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

Wtorek 3 września 2019 

Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; św. Marinusa, pustelnika

18:00

Za zm. rodziców Zytę i Alfonsa Sowa, synów Ryszarda i Norberta, ojca Alfonsa Niestatek, syna Rafała, córkę Weronikę i zm. z pokrewieństwa.

Środa 4 września 2019 

św. Rozalii, dziewicy; bł. męczennic z Nowogródka - Marii Stelli i Towarzyszki; Najświętszej Maryi Panny Matki Pocieszenia; bł. Jana Karola M. Bernard du Cornillet, Jana Franciszka Bonnel de Pradal i Klaudiusza Ponse, kapłanów i męczenników; Mojżesza, proroka i prawodawcy

6:30

Za zm. rodziców Genowefę i Jana Nowak, Marię i Maksymiliana Kołodziejczyk, synów Alfreda i Alojza, synowe Różę i Małgorzatę, dziadków i zm. z pokrewieństwa Kołodziejczyk, Nowak, Filip.

Czwartek 5 września 2019 

św. Matki Teresy z Kalkuty, dziewicy i zakonnicy; św. Wiktoryna, męczennika

17:00

Godzina Święta z okazją do Spowiedzi św.

18:00

Za zm. Karola i Annę Paris, dzieci, Krystynę Paris, ojca Rufina Ficoń, Antoniego i Józefę Machnik, dwóch braci, zm. Wiwiannę Machnik, Helenę i Pawła Wałach, Waltera Machnik i zm. z pokrewieństwa Paris-Ficoń-Machni-Bula-Wałach, zm. kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące.

Piątek 6 września 2019 

św. Magnusa z Füssen

6:30

W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.

18:00

Za zm. rodziców Emmę i Antoniego Grzesik, zm. rodziców, rodzeństwo z obu stron,córkę Adelę, męża Jerzego, Ernesta Krasek, rodziców, zm. z pokrewieństwa Grzesik-Halamoda i dusze w czyśćcu cierpiące.

Sobota 7 września 2019 

św. Melchiora Grodzieckiego, kapłana i męczennika; bł. Ignacego Kłopotowskiego, kapłana

7:00

W intencji czcicieli Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. rozpoczęcie adoracji.

18:00

Zakończenie adoracji i Msza św. w intencji zmarłych Parafian z nieszporami ku czi Najświętszej Maryi Panny.

Niedziela 8 września 2019 XXIII Niedziela Zwykła

święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny; bł. Serafiny de Montefeltro; Najświętszej Maryi Panny Gietrzwałdzkiej; bł. Alana de la Roche, kapłana; bł. Fryderyka Ozanama

8:00

10:30

W intencji Parafian z okazji Odpustu.

Poniedziałek 9 września 2019 

św. Piotra Klawera, kapłana; bł. Anieli Salawy, dziewicy; św. Piotra z Pbrac, kapłana; bł. Jakuba Laval, kapłana; bł. Marii Eutymi Üffing, dziewicy i zakonnicy

6:30

Wtorek 10 września 2019 

św. Pulcherii; bł. Ogleriusza, opata; bł. Franciszka Grate, zakonnika; św. Mikołaja z Tolentino, kapłana

18:00

Za zm. Henryka Kurek w 9. rocznicę śmierci, rodzeństwo, ojca Bernarda, wnuka Adama i zm. z pokrewieństwa.

Środa 11 września 2019 

św. męczenników Prota i Hiacynta; św. Jana Gabriela Perboyre, kapłana i męczennika

6:30

Czwartek 12 września 2019 

Najświętszej Maryi Panny Piekarskiej; św. Gwidona z Anderlecht; Najświętszego Imienia Maryi; Najświętszej Maryi Panny Rzeszowskiej; św. Piotra z Tarentaise, biskupa; bł. Marii od Jezusa, dziewicy

18:00

Za zm. Marię Przybyła, zm. Jerzego Przybyła, zm. Jerzego i Hildegardę Kretek, zm. Teresę Depta i za zm. z pokrewieństwa Przybyła, Kretek, Depta.

Piątek 13 września 2019 

Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła

18:00

W intencji Parafian.

Sobota 14 września 2019 

święto Podwyższenia Krzyża Świętego; św. Alberta, biskupa

14:00

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Kazimiery i Jerzego Bajerski z okazji 40. rocznicy ślubu oraz dla Agnieszki i Grzegorza Wyszkoni z okazji 10. rocznicy ślubu.

18:00

Za zm. Jerzego Koska i Gabrielę Kozdój w 7. rocznicę śmierci, zm. męża, pokrewieństwo.

Niedziela 15 września 2019 XXIV Niedziela Zwykła

Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej; św. Katarzyny Genueńskiej

8:00

(dwujęzyczna)

10:30

W intencji Parafian z podziękowaniem za tegoroczne plony.

Poniedziałek 16 września 2019 

Wspomnienie św. męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa; św. Edyty, ksieni

6:30

Wtorek 17 września 2019 

św. Roberta Bellarmin, biskupa i doktora Kościoła; św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa; św. Hildegardy z Bingen, dziewicy i doktora Kościoła; św. Jana Macas, zakonnika; stygmatów św. Franciszka z Asyżu; św. Piotra z Arbus, męczennika; św. Marcina z Finojosa, biskupa

18:00

Za zm. Małgorzatę i Józefa Foltys, córkę Reginę, synów Bernarda i Henryka, rodziców, rodzeństwo z obu stron i za zm. z pokrewieństwa.

Środa 18 września 2019 

święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski

6:30

Czwartek 19 września 2019 

św. Januarego, biskupa i męczennika; św. Franciszka Marii z Camporosso, zakonnika; św. Józefa z Kupertynu, kapłana; bł. Gerharda Hirschfelder, kapłana i męczennika; Najświętszej Maryi Panny z La Salette

18:00

Za zm. Franciszka Klima, rodziców Marię i Roberta, brata Antona, bratanka Adriana, Jadwigę i Wilhelma Dziadzia, zm. z rodzin Kocur-Klima, zm. kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące.

Piątek 20 września 2019 

Wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Tae-gon kapłana, Pawła Chong Ha-sang i Towarzyszy

18:00

Za zm. Agnieszkę Jendrzejczyk, rodziców, 2 siostry, 6 braci, Elżbietę Jendrzejczyk, Otylię i Antoniego Jendrzejczyk, Alfreda Cienskowski, zm. sąsiadów, zm. z pokrewieństwa Jendrzejczyk-Filip-Cienskowski, zm. ks. proboszczów Siwonia i Mainkę oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

Sobota 21 września 2019 

święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

18:00

Za zm. Jerzego Kołodziej, Barbarę i Leona Zyszka, Huberta Parys, zm. z rodzin Mika-Parys-Kołodziej-Zyszka, zm. kapłanów, siostry zakonne i dusze w czyśćcu cierpiące.

Niedziela 22 września 2019 XXV Niedziela Zwykła

św. Maurycego i Towarzyszy, męczenników; bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, zakonnicy; św. Emmerana, męczennika; św. Ignacego z Santhia, kapłana; bł. Jana Marii od Krzyża Mendez, kapłana i męczennika; bł. Tomasza Sitjar, kapłana i Towarzyszy męczenników; bł. Dionizego Pamplona kapłana i Towarzyszy męczenników

8:00

Za zm. Stanisława Lachowicz w 1. rocznicę śmierci.

10:30

(dwujęzyczna) Za zm. Alojzego Krettek, żony Helenę i Dorotę, Reginę i Gerarda Piela, rodziców, ojca misjonarza Józefa Krettek, Hermana Kałuża, Wiktorię i Franciszka Badura, Rudolfa Chowaniec i zm. z pokrewieństwa.

Poniedziałek 23 września 2019 

Wspomnienie św. ojca Pio z Pietrelciny, kapłana; św. Linusa, papieża i męczennika

6:30

Wtorek 24 września 2019 

św. Gerarda, biskupa i męczennika; bł. Kolumby Gabriel, zakonnicy; Znalezienia ciała św. Klary z Asyżu; św. Tekli, dziewicy i męczennicy; bł. Hermana Kaleki; bł. Antoniego Marcina Slomka, biskupa

18:00

Za zm. Augustyna Szmańta, żonę Marię, wnuka Damiana, Bernarda Kurek, dzieci, wnuka Adama i zm. z pokrewieństwa.

Środa 25 września 2019 

Wspomnienie św. Władysława z Gielniowa, kapłana; św. Kleofasa, ucznia Pańskiego

6:30

Czwartek 26 września 2019 

św. męczenników Kosmy i Damiana; św. męczenników Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy; św. Elzeara i bł. Delfiny, małżonków; św. Ketyla, kapłana; św. Nila Młodszego, opata; bł. Kaspara Stanggassingera, kapłana; bł. Aureliusza z Vinalesa kapłana i Towarzyszy, męczenników; Najświętszej Maryi Panny Leśniańskiej

18:00

Za zm. męża Antoniego Konieczny, rodziców, rodzeństwo, teściów, 2 szwagrów, Katarzynę Miłota i za zm. z pokrewieństwa Konieczny-Wolnik.

Piątek 27 września 2019 

Wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana

18:00

Za zm. mężów Maksymiliana i Bernarda, zm. rodziców z obu stron, Agnieszkę i Franciszka Piperek, synów Jana i Antoniego, synową, Józefa Szyndzielorz, zm. kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące.

Sobota 28 września 2019 

Wspomnienie św. Wacława, męczennika; bł. Ferdynanda i Towarzyszy, męczenników

18:00

Za zm. Jadwigę Kubina, teściów, Jana Kubina, 2 żony, dzieci, rodziców, Antoniego Badurczyk 2 żony, dzieci oraz pokrewieństwo Kubina-Badurczyk.

Niedziela 29 września 2019 XXVI Niedziela Zwykła

święto św. Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela

8:00

(dwujęzyczna) Za zm. rodziców Joachima i Jadwigę Ficoń, szwagra, Henryka Urbański, zm. z pokrewieństwa z rodzin Ficoń, Sochiera, Gwóźdź, zm. kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące.

10:30

Msza św. chrzcielna.

Poniedziałek 30 września 2019 

Wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła; św. Grzegorza Oświeciciela, biskupa

6:30

Wtorek 1 października 2019 

Wspomnienie św. Teresy Od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła; św. Remigiusza, biskupa; św. Romana Hymnografa, diakona

18:00

Za zm. Antoniego Krybus, rodziców, rodzeństwo, Zofię i Jana Komorek, syna Huberta, Leszka Pawińskiego, zm. kapłanów i zm. z pokrewieństwa Komorek-Krybus-Wallach.

Środa 2 października 2019 

Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

6:30

Nabożeństwo różańcowe.

Czwartek 3 października 2019 

św. Franciszka Borgiasza, kapłana; św. Chrodeganga, biskupa; bł. Kolumbana Józefa Marmion, kapłana

17:00

Godzina Święta z okazją do Spowiedzi św.

18:00

Za zm. rodziców Annę i Leonarda Habrom, Mariannę Krybus, brata Emanuela, Mariannę i Anroniego Habrom, 5 synów, syowe, córki, zięciów, wnuki, pokrewieństwo i dusze w czyśćcu cierpiące.

Piątek 4 października 2019 

Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu

6:30

W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.

18:00

Za zm. rodziców Krystynę i Bronisława Hajkowicz, dziadków z obu stron, Oswalda Reihel, Helenę i Henryka Koczor, Huberta Wiertelorz i dusze w czyśćcu cierpiące.

Sobota 5 października 2019 

Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy; bł. Rajmunda z Kapui, kapłana; bł. Alberta Marvelli; bł. Franciszka Ksawerego Seelos, kapłana; bł. Bartolo Longo

18:00

Za zm. Stanisława Kita w 4. rocznicę śmierci.

Niedziela 6 października 2019 XXVII Niedziela Zwykła

św. Brunona Kartuz, opata; bł. Jakuba Alojzego de San Vitores, kapłana i męczennika; św. Marii Franciszki od Pięciu Ran Pana Jezusa, dziewicy; bł. Innocentego z Berzo, kapłana

8:00

Za zm. Gertrudę Depta, męża Roberta, córki, zięciów wnuka Oskara, ojców Mucha Depta i poległych na wojnie.

10:30

(dwujęzyczna) Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Róży Piecha z okazji 90. rocznicy urodzin.

Poniedziałek 7 października 2019 

Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej; św. Justyny z Padwy, dziewicy i męczennicy

6:30

Wtorek 8 października 2019 

św. Pelagii, męczennicy

18:00

Za zm. Huberta Burdzik w 1. rocznicę śmierci.

Środa 9 października 2019 

Wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa; św. Cyryla Bertrama i Towarzyszy, męczenników; św. Ludwika Bertranda, kapłana; Abrahama, patriarchy

6:30

17:30

Różaniec.

Czwartek 10 października 2019 

św. męczenników Dionizego biskupa i Towarzyszy; św. Jana Leonardi, kapłana; bł. Marii Angeli Truszkowskiej, dziewicy; św. męczenników Daniela i Towarzyszy; św. Jana z Bridlington, kapłana; św. Tomasza z Villanova, biskupa; św. Paulina z Yorku, biskupa

18:00

Za zm. Marię Parys w 3. rocznice śmierci, rodziców i rodzeństwo oraz zm. Annę i Franciszka Parys.

Piątek 11 października 2019 

św. Aleksandra Sauli, biskupa; św. Jana XXIII, papieża; św. Brunona I Wielkiego z Kolonii, biskupa

18:00

Za zm. Adelajdę i Jerzego Malik, rodziców Emmę i Antoniego Grzesik, Franciszka Malik, Elfrydę i Juliusza Halczok, zm. dzieci, Ernesta Krasek, Helenę i Alfonsa Mrowiec, syna Gerarda, zm. z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.

Sobota 12 października 2019 

bł. Jana Beyzym, kapłana; św. Serafina z Montegranaro, zakonnika; św. Edwina

11:00

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Eweliny i Rajmunda Marek z okazji 25. rocznicy ślubu.

18:00

Za zm. Alojzego Lepiorz, rodziców, zm. z rodzin Bulenda, Borszcz, Kaczmarczk i zm. z pokrewieństwa.

Niedziela 13 października 2019 XXVIII Niedziela Zwykła

Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana; bł. Aleksandry Marii da Costa, dziewicy; św. Teofila z Antiochii, biskupa

8:00

(dwujęzyczna) (dwujęzyczna) Za zm. Jadwigę i Antoniego Pohl, syna, synową, Marię i Józefa Jaskulla, córkę, syna, synową, zm. rodziców i rodzeństwo z 4 stron, zm. z pokr., Reincholda Paszek, dusze w czyśćcu cierpiące i za zm. kapłanów i siostry zakonne.

10:30

(dwujęzyczna) Za zm. Jadwigę i Rudolfa Strominski, rodziców, dziadków z obu stron, rodzeństwo, zm. zięciów Reinharda i Alojza zm. z rodzin Strominski-Wiesiolek-Halamoda, pokrewieństwo, zm. kapłanów, siostry zakonne i dusze w czyśćcu cierpiące.

14:00

Nabożeństwo Fatimskie.

Poniedziałek 14 października 2019 

św. Kaliksta I, papieża i męczennika; św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy; bł. Radzyma Gaudentego, biskupa; św. Jana Ogilvie, kapłana i męczennika

6:30

Wtorek 15 października 2019 

Wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

18:00

Za zm. Gerarda Widenka w rocznicę śmierci.

Środa 16 października 2019 

św. Jadwigi Śląskiej; św. Gerarda Majelli, zakonnika; św. Gawła (Gall), opata; bł. Józefa Jankowskiego, kapłana i męczennika

6:30

17:30

Różaniec.

Czwartek 17 października 2019 

Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

18:00

Za zm męża Henryka, rodziców Jadwigę i Konrada Wyrtki, Katarzynę Lankocz, Józefa i Jadwigę Lankocz, rodziców Sabinę i Kazimierza Zieliński, teściów Kukiełka, Adamik, zm. kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące.

Piątek 18 października 2019 

święto św. Łukasza Ewangelisty

18:00

Za zm. Herberta Kasek, Gertrudę i Alojzego Kasek, Stanisławę i Eugeniusza Solecki, pokrewieństwo i dusze w czyśćcu cierpiące.

Sobota 19 października 2019 

św. męczenników Jana de Brebeuf, Izaaka Jogues - kapłanów oraz Towarzyszy; św. Pawła od Krzyża, kapłana; bł. Jerzego Popiełuszko, kapłana i męczennika; św. Piotra z Alkantary, kapłana

18:00

Za zm. Wernera i Martę Krybus, rodziców, rodzeństwo, Rudolfa Forraiter, Herberta Cziesla, Dorotę Krybus, zm. z pokrewieństwa, zm. kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące.

Niedziela 20 października 2019 XXIX Niedziela Zwykła

Wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana

8:00

Za zm. Jadwigę Myrwa, rodziców Rudolfa i Marię Borzigursky, siostry Gertrudę, Annę i Marię, brata Henryka, zm. z rodzin Borzigursky-Mucha-Marek-Depta, Mariana i Angelę Lachowski zm. i za zm. kapłanów.

10:30

(dwujęzyczna) Za zm. rodziców Jadwigę i Ignacego Komor, braci, siostry, zm. Izydora Lerch, syna Bernarda, zm. z rodzin Lerch-Komor zm. kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące.

Poniedziałek 21 października 2019 

Wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, Biskupa; św. Urszuli, dziewicy i męczennicy; św. Kaspra del Bufalo, kapłana

6:30

Wtorek 22 października 2019 

Wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża; św. Donata, biskupa; bł. Tymoteusza Giaccardo, kapłana; św. Salome, uczennicy Pańskiej

18:00

Za zm. Karola i Otylię Walach, syna Józefa, Franciszka Krybus, 2 żony, syna Alfonsa, córkę Marię, wnuka, Marię Gembalczyk, dziadków, pokrewieństwo, zm. kapłanów i siostry zakonne.

Środa 23 października 2019 

św. Jana Kapistrana, kapłana; św. Józefa Bilczewskiego, biskupa; św. Seweryna Boecjusza

6:30

17:30

Różaniec.

Czwartek 24 października 2019 

św. Antoniego Marii Claret, biskupa; bł. Jana Wojciecha Balickiego, kapłana; bł. Kontarda Ferrini; bł. Józefiny Leroux, dziewicy i męczennicy; św. Alojzego Guanella, kapłana

18:00

Za zm. Wilibalda Hruby w 1. rocznicę śmierci.

Piątek 25 października 2019 

św. męczenników Chryzanta i Darii; św. Bernarda Calvo, biskupa

18:00

Za zm. Józefa Jarosz, rodziców Pawła i Józefę, Franciszka Jurecki, żonę Anielę, Andrzeja Czogała, Hildegardę Bochenek, Józefa i Marię Krybus, Marię i Natalię Römer oraz zm. z pokrewieństwa.

Sobota 26 października 2019 

św. męczenników Lucjana i Marcjana; bł. Bonawentury z Potenzy, kapłana; bł. Celiny Borzęckiej, zakonnicy; św. Fulcjusza z Pawii, biskupa; św. Dymitra z Salonik, męczennika

13:00

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Haliny i Huberta Wochnik z okazji 25. rocznicy ślubu i 50. rocznicy urodzin Huberta Wochnik.

18:00

Za zm. Jadwigę Marek, męża Jana, 2 synów, synowe, Zygmunta Okoniewski, 2 żony, syna Jerzego, wnuka Tomasza, dziadków z 4 stron, zm. dzieci, dusze w czyśćcu cierpiące oraz za zm. księży Siwonia i Mańkę.

Niedziela 27 października 2019 XXX Niedziela Zwykła

św. męczenników Sabiny, Wincentego i Chrestyny; św. Frumencjusza, biskupa

8:00

(dwujęzyczna) Za zm. Franciszka Badurczyk, rodziców, brata Wernera, szwagrów, teściów, Ludwika Moskwa, Annę Kribus i pokrewieństwo Badurczyk-Kurzela i dusze w czyśćcu cierpiące.

10:30

Msza św. chrzcielna.

Poniedziałek 28 października 2019 

święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

6:30

Wtorek 29 października 2019 

św. Felicjana, męczennika; bł. Michała Rua, kapłana

17:00

Za zm. Różę Janik w . rocznice śmierci oraz za zm. męża Henryka.

Środa 30 października 2019 

bł. Benwenuty Bojani; bł. Dominika Collins, zakonnika i męczennika

6:30

16:30

Nabożeństwo różańcowe.

Czwartek 31 października 2019 

św. Alfonsa Rodriguez, zakonnika; bł. Anioła z Acri, kapłana; św. Wolfganga, biskupa

17:00

(szkolna) Za zm. męża Jana Kobza w rocznicę śmierci.

Piątek 1 listopada 2019 

Uroczystość Wszystkich Świętych

8:00

10:30

W intencji Parafian.

14:00

Nabożeństwo za Zmarłych polecanych w zaleckach z procesją na cmentarz.

Sobota 2 listopada 2019 

Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych; św. Malachiasza, biskupa

8:00

W intencji Wszystkich Wiernych Zmarłych zwłaszcza zm. czcicieli Matki Bożej.

17:00

Za zm. Kazimierza Bajerskiego, Ewę i Michała Bajerskich, Władysława Dobosz, Józefę Kołacińską, Rene Marchuta oraz zm. z rodzin Bajerski-Dobosz-Kościółek.

Niedziela 3 listopada 2019 XXXI Niedziela Zwykła

św. Huberta, biskupa; bł. Ruperta Mayera, kapłana; św. Marcina de Porres, zakonnika

8:00

Za zm. Dominika Konieczny, Joachima Konieczny, Antonię i Augusta Konieczny i zm. z pokrewieństwa Jasny-Konieczny.

10:30

(dwujęzyczna)

Poniedziałek 4 listopada 2019 

Wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa

6:30

Za zm. męża Antoniego Konieczny, zm. rodziców, rodzeństwo, teściów, 2 szwagrów, Katarzynę Miłota, Jana i Matyldę Wolnik, 2 córki, 3 synów, 3 zięciów, Grzegorza i Danielę Pych, zm. z pokrewieństwa Wolnik-Urbański-Klyta-Konieczny i dusze w czyśćcu cierpiące.

Wtorek 5 listopada 2019 

św. Geralda, biskupa; św. Elżbiety i Zachariasza, rodziców św. Jana Chrzciciela; bł. Franciszki Amboise, zakonnicy

17:00

Za zm. rodziców Marię i Franciszka Gawlik, syna Józefa, rodziców, rodzeństwo z obu stron, Annę i Bertolda Depta, zm. z pokrewieństwa Gawlik-Depta i dusze w czyśćcu cierpiące.

Środa 6 listopada 2019 

bł. Józefy Naval Girbes, dziewicy; św. Kalinika, męczennika; bł. Krystyny; bł. męczenników japońskich Alfonsa Navarrete, kapłana i Towarzyszy; św. Leonarda z Limoges, pustelnika

6:30

Czwartek 7 listopada 2019 

św. Willibrorda, biskupa; bł. Łucji a Septifonte, dziewicy; bł. Heleny Enselmini, dziewicy; bł. Franciszka od Jezusa, Marii, Józefa, Palau y Quer, kapłana; św. zakonników Izraela, Waltera i Teobalda; św. Engelberta, biskupa i męczennika

16:00

Godzina Święta z okazją do Spowiedzi św.

17:00

Za zm. Zofię i Władysława Smalcerz, syna Stanisława, córkę Rozalię, wnuków Leszka i Marka oraz za zm. z rodzin Smalcerz i Tywończuk i dusze w czyśćcu cierpiące.

Piątek 8 listopada 2019 

bł. Elżbiety od Trójcy Przenajświętszej, dziewicy; bł. Jana Duns Szkota, kapłana; św. Godfryda z Amiens, biskupa; św. Adeodata I, papieża; św. Czterech Koronowanych, męczenników

17:00

Za zm. Marię Kiszka zm. z rodzin Kiszka-Pendzialek-Piontek-Cyran i dusze w czyśćcu cierpiące.

Sobota 9 listopada 2019 

święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; bł. Joanny z Signy

17:00

Za zm. męża Rufina Fitzoń w 20. rocznicę śmierci, pokrewieństwo i dusze w czyśćcu cierpiące.

Niedziela 10 listopada 2019 XXXII Niedziela Zwykła

Wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; św. Andrzeja Avellino, kapłana

8:00

(dwujęzyczna) Za zm. Franciszka Kusidło, dwie żony, córkę Ritę, wnuka Rudolfa, Wiktora i Martę Górecki, syna Henryka, synową Helenę, rodziców Anielę Krybus, męża Józefa, syna Alfonsa i całe pokrewieństwo

10:30

W intencji fundatorów i budowniczych naszego Kościoła.

16:00

Nabożeństwo ku czci św. Marcina

Poniedziałek 11 listopada 2019 

Wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa; Św. Niepodległości; św. Jana Jałmużnika, biskupa; bł. Alicji Kotowskiej, dziewicy i męczennicy; św. Wiktorii, dziewicy i męczennicy

6:30

Wtorek 12 listopada 2019 

Wspomnienie św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika; św. Teodora Studyta, opata

17:00

Za zm. rodziców Wiktorię i Oswalda Ksol, Różę i Jana Gawlik, brata Henryka, Henryka Helmich i za zm. z pokrewieństwa Gawlik-Ksol-Rozga-Niedziela, zm. Urszulę i Józefa Grzesik i Różę Pawlik.

Środa 13 listopada 2019 

św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polskich; św. Mikołaja I Wielki, papieża; bł. Wincentego Eugeniusza Bosiłkow, biskupa i męczennika

6:30

Czwartek 14 listopada 2019 

bł. Marii Luizy Merkert, dziewicy; św. Wawrzyńca z Dublina, biskupa; św. Mikołaja Tavelić, męczennika; św. Józefa Pignatelli, kapłana; bł. Jana Liccio, kapłana

17:00

Za zm. Cecylię Mraczny w 1. rocznicę śmierci.

Piątek 15 listopada 2019 

św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła; św. Leopolda III; św. Dydaka z Alcali, zakonnika; bł. Magdaleny Morano, dziewicy

17:00

Za zm. Pawła Pietruszka, rodzeństwo, rodziców Annę i Antoniego, Helenę i Henryka Kubina, Elżbietę i Joachima Szynol i dusze w czyśćcu cierpiące.

Sobota 16 listopada 2019 

św. Małgorzaty Szkockiej; św. Gertrudy, dziewicy; Rocznica Poświęcenia Bazylik Apostołów Piotra i Pawła; Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia; św. Agnieszki z Asyżu, dziewicy; św. męczenników i kapłanów Rocha Gonzalez, Alfonsa Rodriguez i Jana del Castillo

12:00

O Boże błogosławieństwo dla całej rodziny z okazji 50. rocznicy urodzin Mariana Iskra z Grzegorzowic.

17:00

Niedziela 17 listopada 2019 XXXIII Niedziela Zwykła

Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej; św. Grzegorza Cudotwórcy, biskupa; św. Grzegorza z Tours, biskupa

8:00

Za zm. ks. Józefa Gacka w 2. rocznicę śmierci, zm. męża Krola Metzner, syna Henryka, rodziców Emilię i Bonifacego Gacka, Bertę i Maksymiliana Metzner i za zm. z pokrewieństwa.

10:30

(dwujęzyczna) Za zm. Teodora i Elżbietę Nosiadek, rodziców, rodzeństwo z obu stron, córkę Irenę Lasak, Annę Rzega, Stanisława Kostoń i zm. z pokrewieństwa Mika-Harnasz.

Poniedziałek 18 listopada 2019 

Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy; św. Odo z Cluny, opata

6:30

Wtorek 19 listopada 2019 

Wspomnienie św. Salomei, dziewicy; św. Mechtyldy z Hackeborn, dziewicy

17:00

Środa 20 listopada 2019 

Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana; św. Feliksa Valois, kapłana; bł. dziewic i męczennic Anieli od św. Józefa i Towarzyszki

6:30

Czwartek 21 listopada 2019 

Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny; św. Gelazego I, papieża

17:00

Za zm. Jana Mika, rodziców, rodzeństwo, Jadwigę i Mikołaja Nowak, rodziców z 2 stron, rodzeństwo, Alfreda Rybka, Henryka Panek, zm. kapłanów, siostry zakonne i dusze w czyśćcu cierpiące.

Piątek 22 listopada 2019 

Wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy; bł. męczenników ormiańskich Salwatora Lilli, kapłana i Towarzyszy

17:00

Sobota 23 listopada 2019 

św. Klemensa I, papieża i męczennika; św. Kolumbana, opata; bł. Michała Augustyna Pro, kapłana i męczennika

11:00

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Huberta i Kariny Kiszka z okazji 25 rocznicy ślubu.

15:00

Rocznica śmierci Josepha von Eichendorffa.

17:00

Niedziela 24 listopada 2019 XXXIV Niedziela Zwykła - Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana, i Towarzyszy; św. Protazego, biskupa; św. dziewic i męczennic Flory i Marii z Kordoby; bł. Marii Anny Sala, dziewicy

8:00

(dwujęzyczna) Za zm. Elżbietę Reichel, męża Józefa, zm. syna Wilibalda, rodziców, rodzeństwo, zm. Zofię Niedballa, męża Wiktora, córkę Ritę, synów Sinolda, Herberta, synową Reginę, wnuków Ryszarda i Urszulę, rodziców, zm. z pokrewieństwa Reichel, Niedballa, zm. kapłanów i siostry zakonne.

10:30

Msza św. chrzcielna.

Poniedziałek 25 listopada 2019 

bł. Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewicy; św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy; bł. małżonków Alojzego i Marii Quattrocchi; bł. Elżbiety Dobrej, dziewicy

6:30

Wtorek 26 listopada 2019 

św. Leonarda z Porto Maurizio, kapłana; św. Sylwestera Gozzolini, opata; św. Jana Berchmans, zakonnika; bł. Poncjusza, opata; św. Konrada z Konstancji, biskupa; bł. Jakuba Alberione, kapłana

17:00

Za zm. Hildegardę Wallach, rodziców Gertrudę i Józefa, O. Mikołaja, Agnieszkę i Pawła Ploch, zm. kapłanów, siostry zakonne i dusze w czyśćcu cierpiące.

Środa 27 listopada 2019 

św. Wirgiliusza z Irlandii, biskupa; bł. Małgorzaty Sabaudzkiej, zakonnicy; św. Franciszka Antoniego Fasani, kapłana; bł. Bernardyna z Fossa, kapłana

6:30

Czwartek 28 listopada 2019 

św. Stefana Młodszego, męczennika; św. Jakuba z Marchii, kapłana; bł. Jakuba Thomsona, kapłana i męczennika

17:00

Piątek 29 listopada 2019 

bł. Marii Klementyny Anuarita Nengapeta, dziewicy i męczennicy; bł. męczenników Dionizego i Redempta; św. Saturnina, biskupa

17:00

Za zm. Genowefę i Karola Bulenda, syna Antoniego, Wilhelminę i Antoniego Jurecki i za zm. z rodzin Bulenda-Komor-Jurecki-Cienskowski.

Sobota 30 listopada 2019 

święto św. Andrzeja, apostoła

17:00

Niedziela 1 grudnia 2019 I Niedziela Adwentu

św. męczenników jezuickich Edmunda Campion, kapłana i Towarzyszy; św. Eligiusza, biskupa

8:00

10:30

(dwujęzyczna)

Poniedziałek 2 grudnia 2019 

bł. Rafała Chylińskiego, kapłana; bł. Jana Rusbroch, kapłana; bł. Karola de Foucauld, kapłana; św. Blanki Kastylijskiej; bł. Marii Anieli Astorch, dziewicy

17:00

Wtorek 3 grudnia 2019 

Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana

17:00

Za zm. męża Herberta Cieśla, ojca Ernesta, 2 żony, Kazimierza Ostrowskiego i pokrewieństow Cieśla-Krybus.

Środa 4 grudnia 2019 

św. Barbary, dziewicy i męczennicy; św. Jana Damasceńskiego, kapłana i doktora Kościoła; bł. Archanioła Canetoli, kapłana; bł. Piotra ze Sieny, tercjarza; bł. Adolfa Kolpinga, kapłana; św. Jana Calabri, kapłana

6:30

9:00

W intencji Górników.

Czwartek 5 grudnia 2019 

św. Saby Jerozolimskiego, kapłana; bł. Filipa Rinaldi, kapłana; bł. Narcyza Putz, kapłana i męczennika

16:00

Godzina Święta z okazją do Spowiedzi św.

17:00

Za zm. rodziców Alfonsa i Pelagię Piperek, brata Józefa, rodziców Józefa i Edeltraudę Wycisk, Franciszka Wycisk, Łucję Piperek, Małgorzatę Wolnik, Marię Wojtek i dusze w czyśćcu cierpiące.

Piątek 6 grudnia 2019 

św. Mikołaja, biskupa

6:30

W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.

17:00

Sobota 7 grudnia 2019 

Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; św. Marii Józefy Rossello, dziewicy

8:00

W intencji czcicieli Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

17:00

Za zm. Karola Metzner w 1. rocznicę śmierci.

Niedziela 8 grudnia 2019 II Niedziela Adwentu

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny; św. Romaryka, opata

8:00

(dwujęzyczna) Za zm. Franciszkę i Jana Weihser, Jadwigę i Emanuela Dyrska, syna i synową, Marię i Pawła Roesler, Engelberta Swolana, Mateusza Lach, Annę i Józefa Murawski, Leona i Adelę Tumulla, synową Elżbietę, Annę i Karola Janik, Annę i Augustyna Rzytki oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

10:30

W intencji dziewcząt i kobiet naszej parafii.

Poniedziałek 9 grudnia 2019 

św. Leokadii, dziewicy i męczennicy; św. Juana Diego; św. Piotra Fourier, kapłana

17:00

Wtorek 10 grudnia 2019 

św. Grzegorza III, papieża; Najświętszej Maryi Panny Loretańskiej

17:00

Za zm. Jerzego Mika, córkę Bogusławę, rodziców Joachima i Gertrudę Mika, Zofię i Alfonsa, Józefa Piździor, rodzeństwo, zm. z pokrewieństwa, zm. kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące.

Środa 11 grudnia 2019 

św. Damazego I, papieża; bł. Dawida, mnicha; św. Marii Maravillas od Jezusa, dziewicy; św. Wicelina, biskupa

6:30

Czwartek 12 grudnia 2019 

Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe; św. Finiana, opata; bł. Hartmanna, biskupa

17:00

Za zm. rodziców Jerzego i Jadwigę Pater, Józefa Szryt oraz za zm. z pokrewieństwa Pater-Reichel-Szryt.

Piątek 13 grudnia 2019 

Wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennica; św. Odylii (Otylii), opatki

17:00

Za zm. Hildegardę i Leonarda Wochnik, zm. Brunona Lamla, zm. Józefa Pater, zm. Heinza Mateja zm. z rodzin Wochnik, Mika, Lamla.

Sobota 14 grudnia 2019 

Wspomnienie św. Jana Od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła; św. Wenancjusza Fortunata, biskupa

8:00

Za zm. Ernestynę i Gotfryda Tomala, rodziców Gertrudę i Franciszka Tomala i zm. z pokrewieństwa.

17:00

Niedziela 15 grudnia 2019 III Niedziela Adwentu

bł. Jana Karola Steeb, kapłana; św. Marii Crocifissa, dziewicy

8:00

Za zm. Agnieszkę Jendrzejczyk, Annę i Henryka Filip, Jana Wrazidło, dziadków z 4 stron, zm. z pokrewieństwa Filip-Pater-Wrazidło-Franiczek, zm. kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące.

10:30

(dwujęzyczna)

Poniedziałek 16 grudnia 2019 

św. Adelajdy, cesarzowej; bł. Marii od Aniołów, dziewicy; bł. Sebastiana Maggi, kapłana

17:00

Wtorek 17 grudnia 2019 

św. Łazarza, biskupa; św. Jana z Mathy, kapłana; św. Józefa Manyanet y Vives, kapłana

17:00

Za zm. Józefa Marklowski, braci Franciszka i Alojzego, rodziców Adlolfa i Joannę Marklowski, Jerzego i Martę Kubica, Gintera Pieczarek, Klarę i Józefa Rzega, Krystynę i Gerarda Sander i zm. z pokrewieństwa.

Środa 18 grudnia 2019 

św. Auksencjusza, biskupa; św. męczenników Pawła Mi, Piotra Doung-Lac i Piotra Truat

6:30

Czwartek 19 grudnia 2019 

św. Anastazego I, papieża; bł. Urbana V, papieża

17:00

Za zm. Jadwigę Kubina w 5. rocznicę śmieci, rodziców Antoniego Badurczyk, 2 żony, dzieci, zm. teściów, Jana Kubina, 2 żony, dzicie oraz zm. z pokrewieństwa Badurczyk-Kubina.

Piątek 20 grudnia 2019 

św. Makarego i Eugeniusza, kapłanów; św. Dominika z Silos, opata

17:00

Za zm. Józefa Pater, rodziców Edwarda i Albertynę, rodziców Wilhelma i Józefę Mika, Hildegardę i Leonarda Wochnik, pokrewieństwo Pater, Wilk, Filip, Mika, Krybus i dusze w czyśćcu cierpiące.

Sobota 21 grudnia 2019 

św. Piotra Kanizjusza, kapłana i doktora Kościoła; bł. Piotra Friedhofen, zakonnika

17:00

Niedziela 22 grudnia 2019 IV Niedziela Adwentu

św. Franciszki Ksawery Cabrini, dziewicy i zakonnicy

8:00

(dwujęzyczna) Za zm. syna Henryka Metzner, męża Karola, ks. Jezefa Gacka, rodziców Emilię i Bonifacego Gacka, Bertę i Maksymiliana Metzner i za zm. z pokrewieństwa.

10:30

Za zm. Teodora i Elżbietę Nosiadek, rodziców, rodzeństwo z obu stron, córkę Irenę Lasak, Annę Rzega, Stanisława Kostoń, Wilhelma Rymer oraz za zm. kapłanów.

Poniedziałek 23 grudnia 2019 

św. Serwulusa; św. Marii Małgorzaty d'Youville

17:00

Wtorek 24 grudnia 2019 

Adama i Ewy; Wigilia Bożego Narodzenia

8:00

Za zm. Annę Tumulka, rodziców Annę i Józefa Perenc, Agnieszkę i Wiktora Tumulka, synów Hiacynta i Alojzego, Andrzeja Niestrój, zm. z pokrewieństwa Tumulka-Krybus-Niestrój-Stuchły, zm. kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące.

23:59

Pasterka w intencji Parafian.

Środa 25 grudnia 2019 

Boże Narodzenie; św. Anastazji; św. Piotra Nolasco, kapłana

8:00

10:30

14:00

Nieszpory kolędowe

Czwartek 26 grudnia 2019 

święto św. Szczepana, diakona i pierwszego męczennika

8:00

10:30

(dwujęzyczna) Za zm. Jadwigę Leśniok, męża Maksymiliana i Franciszka, Annę Leśniok, Ryszarda Hałas, Józefa Jaskóła i zm. pokrewieństwo Leśniok-Hałas-Sekuła.

Piątek 27 grudnia 2019 

święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty

8:00

Sobota 28 grudnia 2019 

święto św. Młodzianków, męczenników

9:00

W intencji naszych najmłodszych Parafian z błogosławieństwem dzieci.

11:00

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Maksymiliana Kiszka z okazji 90. rocznicy urodzin.

Niedziela 29 grudnia 2019 Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

św. Tomasza Becketa-Biskupa i Męczennika

8:00

(dwujęzyczna) Za zm. Marię Gali w 1. rocznicę śmierci.

10:30

Msza św. chrzcielna. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i
zdrowie z okazji 80. rocznicy urodzin Janiny Ignatzy.
ROCZEK: 1. Hanna Łucja Wolnik, 2. Lena Maria Walach.

Poniedziałek 30 grudnia 2019 

św. Egwina, biskupa

8:00

Wtorek 31 grudnia 2019 

św. Katarzyny Laboure, dziewicy i zakonnicy; św. Sylwestera I, papieża

16:00

W intencji Parafian z nabożeństwem na zakończenie roku.